Ciekawe wyniki ankiety internetowej na temat ekologii

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
spytał
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/12/08, 11:56

Ciekawe wyniki ankiety internetowej na temat ekologii




przez spytał » 12/12/08, 11:59

Cześć!

Jeśli interesują Cię wszelkie sprawy organiczne, środowisko i ekologia, pierwsze wyniki tej ankiety online powinny Cię również zainteresować:
http://www.demandi.fr/uc/main/18a3/

Udział w tej ankiecie jest nadal otwarty, oto link:
http://www.demandi.fr/fr_4286_ecologie.php

W pierwszych wynikach widać, że przytłaczająca większość uczestników „cały czas” wykonuje wszystkie „ekologiczne” gesty…
Za dobre by było prawdziwe ? A ty, co myślisz?

Annelise
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 12/12/08, 12:12

Myślę, że każdy na swoim poziomie szczerze wierzy w robienie ekologicznych gestów (oprócz tych, którym to nie przeszkadza)

Moja towarzyszka mówi, żeby się postarać, to prawda, ale często się denerwuje, kiedy przy kasie odmawiam torby, żeby coś spakować. Kupuje produkty nie martwiąc się o nadmiar opakowań itp.
Ja też czasami łapię się na tym, że robię nieświadomie, ale także świadomie, robiąc rzeczy, które nie są zbyt ekologiczne.
Ponadto na tego rodzaju ankietę odpowiadają tylko ci, którzy mają już nieco zielone sumienie!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 12/12/08, 16:01

phil53 napisał:Myślę, że każdy na swoim poziomie szczerze wierzy w robienie ekologicznych gestów (oprócz tych, którym to nie przeszkadza)

Moja towarzyszka mówi, żeby się postarać, to prawda, ale często się denerwuje, kiedy przy kasie odmawiam torby, żeby coś spakować. Kupuje produkty nie martwiąc się o nadmiar opakowań itp.

Kurwa... to mamy to samo?? : Chichot:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 12/12/08, 16:09

Niestety bycie zielonym nie ogranicza się do odmowy przyjęcia plastikowej torby i niejeżdżenia samochodem z napędem 4x4...

Lepsze to niż nic mi powiesz, ale np. odmowa foliówki, żeby nie włożyć do niej truskawek (lub pomidorów) kupionych w środku zimy to potworna bzdura...

Inny przykład: nie jedź 4x4, tylko ogrzej się olejem opałowym do 24°C... lub raz na 1 lata wyjedź do tropików...

Nie atakuję nikogo, chcę tylko powiedzieć, że istnieją rzeczy o wiele bardziej efektywne niż odmowa przyjęcia plastikowej torby lub niejeżdżenie samochodem 4x4… nawet jeśli jest to pierwszy krok.

Nawiasem mówiąc, worki są z PE-LD, więc moglibyśmy a priori spalić je w domu bez zanieczyszczania? Zobacz:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 12/12/08, 16:34

Christophe napisał:Lepsze to niż nic mi powiesz, ale np. odmowa foliówki, żeby nie włożyć do niej truskawek (lub pomidorów) kupionych w środku zimy to potworna bzdura...

Inny przykład: nie jedź 4x4, tylko ogrzej się olejem opałowym do 24°C... lub raz na 1 lata wyjedź do tropików...


Całkowicie się zgadzamy! To, co mówisz, jest (powinno być) oczywiste 8)
Ale odmowa przyjęcia torby, gdy kupujesz pudełko leków od farmaceuty, nie jest skomplikowana i to jest plus.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 12/12/08, 16:39

Toutafé, ale ten dowód nie jest dla większości ludzi...

To pierwszy krok, ale nie powinien ograniczać się do tego...

Poza tym wiedziałeś, że plastikowe torby to bardzo europejska specyfika (zwłaszcza francuska).

W USA bardzo, bardzo trudno znaleźć „tych paskudnych trucicieli”…
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 12/12/08, 17:05

Tak, mają papierowe torby, ich...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 13/12/08, 09:50

Mówiąc o samochodach 4x4, istnieje grupa ekologicznych ekstremistów z regionu Liège, którzy zabawiali się przebijaniem opon samochodów 4x4.
Ci wielcy głupcy rozpruli opony swoimi nożami.

Wynik wyścigów, nienaprawialna opona (4), która jest zastępowana nową oponą.
To właśnie ich nazywam eCONlogistami, ponieważ w końcu powodują nadmierne zanieczyszczenie!
Jeżeli zrobimy rozliczenia to mamy 4 opony do śmietnika (spalania?), przeprowadzkę lawetą (zanieczyszcza bardziej niż 4x4) i 4 nowe opony do których wyprodukowania trzeba było emitować zanieczyszczenia...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 13/12/08, 10:57

Christophe, nie wolno nam sądzić, że jest to francuska specyfika.
Jedna z moich córek mieszka w Chile i mówi mi, że tam na dole jest bałagan, jeśli chodzi o torby. Dają znacznie więcej niż we Francji.
Wywóz śmieci, mieszkańcy wyrzucają worek na śmieci przez okno

http://www.wat.tv/video/basura-w5zg_lmjx_.html

na ulicy, najbiedniejszy gatunek, psy się rozpierzchają. (są jeszcze dowozy ale z wysypiskami jak u nas kilka lat temu)

http://idata.over-blog.com/1/69/91/40/o ... GP0216.jpg

W niektórych regionach Chin rząd zaczyna racjonować słynne torby i ludzie wcale nie są szczęśliwi. W ciągu kilku lat przyzwyczaili się do tego.

Torba papierowa, czemu nie, łatwiej się zniszczy, ale do wytworzenia papieru potrzeba dużo wody. Wracając do apteki, nie rozumiem dlaczego za jedno czy 2 małe pudełeczka dostaje się małą torebkę. Przyzwyczajenie lub po prostu reklama w rzeczywistości.
Jeśli odmówimy, to wszystko jest dobre dla środowiska.

Nie martw się, moje sezonowe warzywa kupię hurtem 2 km od domu na piechotę lub rowerem.
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175