Plagia zdjęcia Christine opublikowanego na Econologie

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Plagia zdjęcia Christine opublikowanego na Econologie




przez Christophe » 26/11/08, 12:36

Więc są tacy, którzy się nie nudzą ...i mam nadzieję, że odświeżę zdjęcia z sieci bez podawania źródła! Kolejny przykład grzeczności przeciwko obywatelstwu ...

Gdyby nie był to magazyn agencji nieruchomości, który zarabia miliardy (chociaż w Belgii nie jest tak źle), nie przeszkadzało mi to zbytnio, ale tam ... szczerze mówiąc, nie jest grzeczne!

Mogli przynajmniej zapytać, zaakceptowalibyśmy bez problemu ...

Artykuł i zdjęcie pochodzą z 2006 roku:

Obraz

https://www.econologie.com/le-tri-select ... -3212.html


Ale raczej zobacz:

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 07 / 11, 19: 08, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/11/08, 15:17

Ok ... więc co robisz w takich przypadkach?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 26/11/08, 15:56

No nic, nie ma wiele do zrobienia, a szkoda nie jest co prawda ogromna ale to w zasadzie ... wybór:

a) Trochę „krzyczeć” przez telefon, żeby powiedzieć im, że to niezbyt uprzejmy ...

b) Wysłać groźbę „pozwu” za kiepski obraz rozpowszechniany za darmo? To jest niedorzeczne!

Jedyne, co przyniosłoby korzyści, to trochę krzyku i bezpłatna reklama negocjowana w następnym numerze, jeśli to możliwe ustnie.

W zasadzie naprawdę chcę spróbować ... tylko po to, żeby zobaczyć, jak zostaniemy przepakowani :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 11 / 08, 18: 37, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/11/08, 17:39

Tak, list wyjaśniający (nie głośny, bardzo elegancki, ale stanowczy) może być interesujący.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 26/11/08, 17:40

Christophe napisał:No nic, nie ma wiele do zrobienia, a szkoda nie jest co prawda ogromna ale to w zasadzie ... wybór:
a) Trochę „krzyczeć” przez telefon, żeby powiedzieć im, że to niezbyt uprzejmy ...
b) Wysłać groźbę „pozwu” za kiepski obraz rozpowszechniany za darmo? To jest niedorzeczne!
Jedyne, co przyniosłoby korzyści, to trochę krzyku i bezpłatna reklama negocjowana w następnym numerze, jeśli to możliwe ustnie.
W zasadzie naprawdę chcę spróbować ... tylko po to, żeby zobaczyć, jak zostaniemy przepakowani :)

W przeszłości pracowałem dla Editions Ventillard i niestety dość powszechną praktyką jest oglądanie reprodukcji jej schematów, planów, zdjęć publikowanych bez autoryzacji w Internecie. Osobiście co do zasady skierowałbym protest polubowny, wskazując, że jest to naruszenie praw autorskich i nie jest skomplikowane prosić o zezwolenie.

Jednym z rozwiązań jest umieszczenie podpisu w rogu z hasłem „Copyright”, jest to odstraszające. Możesz też umieścić znak wodny, jest oprogramowanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 26/11/08, 19:01

Maksym Lew + 2

W przeciwnym razie, mój mały Christophe, jeśli potrzebujesz kogoś, kto pójdzie i wbije ci łopatę w twarz, pomyśl o mnie Obraz
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 26/11/08, 19:47

prawa autorskie ... pfff
mówisz o historii!
nie jestem pewien, czy rozumiesz ducha sieci ... :płakać:
mnie cieszy, gdy widzę jedno z moich informacji, diagramu, zdjęcie lub plan szeroko rozpowszechniane, które udostępniam. w przeciwnym razie, jeśli chcę, aby były poufne, nie umieszczam ich w sieci.
Christophe napisał:
to jest w zasadzie ... w zasadzie zabawne na forum tego typu
:?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 26/11/08, 20:10

Nie rozumiem, co cię szokuje, boubka? Gdzie widziałeś, że mówiłem o prawach autorskich? Mówię o szacunku ...

Nie dlatego, że wymieniamy się za darmo i życzliwie, że faceci prowadzący interesy mogą pozwolić sobie na wykorzystanie naszej pracy bez pytania o pozwolenie (prosta formalność) w pisemnym dzienniku, który nie jest filantropijny (nawet jeśli jest rozpowszechniany bezpłatnie) ...

Cytowanie źródeł jest podstawą grzeczności i szacunku dla innych a to nawet obowiązek, etyka ... dla dobrego dziennikarza ...

Ale może jesteś równie niegrzeczny i nie szanujesz pracy innych ludzi? W takim przypadku Twoja uwaga jest uzasadniona ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 27/11/08, 09:06

boubka napisał:prawa autorskie ... pfff
mówisz o historii!
nie jestem pewien, czy rozumiesz ducha sieci ... :płakać:
mnie cieszy, gdy widzę jedno z moich informacji, diagramu, zdjęcie lub plan szeroko rozpowszechniane, które udostępniam. w przeciwnym razie, jeśli chcę, aby były poufne, nie umieszczam ich w sieci.
Christophe napisał:
to jest w zasadzie ... w zasadzie zabawne na forum tego typu
:?

Bubka,

Tam jest całkiem jasne, że istnieje pomyłka między udostępnianiem a kradzieżą ...

Dzielenie się jest wzajemnie uzgadniane, ale nie podrabianie czy kradzież, cóż ... taki jest mój pogląd.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 27/11/08, 16:51

Właśnie zadzwoniłem do redaktora (Editus Luxembourg SA).

Osoba, która zajmowała się przedmiotem, przyznała się do błędu, przeprosiła i zasugerował, abym opublikował wybrany przeze mnie artykuł na temat Econologie.com (lub ogólnie ekonologii) w kolejnym numerze. Obraz

To propozycja win-win ponieważ nie będą musieli płacić niezależnemu pisarzowi za napisanie tego artykułu.

Dobrze jest napisać ten artykuł! Masz jakieś sugestie? Mianowicie, że magazyn jest magazynem o nieruchomościach ... fajny byłby mały artykuł na przykład o naturalnych izolatorach, prawda?
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 190