Czy nasi liderzy zrozumieliby?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Czy nasi liderzy zrozumieliby?




przez C moa » 30/10/08, 17:34

Dzielę się z Państwem raportem opublikowanym w Newsweeku, który zdaje się pokazywać, że niektórzy z naszych liderów zrozumieli, że nadszedł czas, aby rozważyć ochronę środowiska i przemysł, który będzie z nią związany, jako narzędzie rozwoju, a nie barierę.

Faktem jest, że należy to przełożyć na działanie:

http://www.newsweek.com/id/165769/page/1
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 30/10/08, 21:08

Cześć Cmoa,

Przetłumaczę ten tekst na francuski, bo jest ciekawy : Idea:

Dziękujemy za link 8)
0 x
Obraz
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 30/10/08, 22:17

Cmoa napisał:
„...niektórzy z naszych przywódców zrozumieliby, że nadszedł czas, aby rozważyć ochronę środowiska i towarzyszący jej przemysł jako narzędzie rozwoju, a nie przeszkodę”.

Przede wszystkim zrozumieli, że otoczenie jest potężnym narzędziem komunikacji, pozwalającym im przywrócić słabnącą wiarygodność, faworyzując jednocześnie tych, którzy dla do kogo zostali wybrani.
Jest to po prostu kwestia wykorzystania środowiska (jako koncepcji) na rzecz wzrostu gospodarczego, co w skrócie nie jest niczym nowym.

Czy weźmiesz kolejną małą zieloną pigułkę?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Czy nasi przywódcy zrozumieliby??




przez jonule » 31/10/08, 09:37

Newsweek! : Lol:
C moa napisał:Faktem jest, że należy to przełożyć na działania

w środku kryzysu komunikacja z pewnością nastąpi...
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 31/10/08, 10:51

Ahmed napisał:Przede wszystkim zrozumieli, że otoczenie jest potężnym narzędziem komunikacji, pozwalającym im przywrócić słabnącą wiarygodność, faworyzując jednocześnie tych, którzy dla do kogo zostali wybrani.
jak powiedziałem, należy to jeszcze przełożyć na działania, ale kiedy widzę protest przeciwko komentarzom Berlusconiego, stwierdzam, że zmierza to we właściwym kierunku!!!
To po prostu kwestia wykorzystania środowiska (jako koncepcji) na rzecz wzrostu gospodarczego, krótko mówiąc nic nowego.
Tak naprawdę jest to bardzo nowe, ponieważ generalnie ogłaszaliśmy wspaniałe zasady, pomagaliśmy/subsydiowaliśmy ten czy inny sektor, ale nigdy nie było żadnej wzmianki o konsensusie wielkich narodów. Pamiętajcie, że są to Francja, Anglia, CHINY i USA (oczywiście jeśli Obama zostanie wybrany). Jeśli to się uda, inne kraje pójdą ich śladem.

Nowością jest również to, że do tej pory Stany Zjednoczone twierdziły, że „zanim zajmiemy się środowiskiem, musimy rozwiązać inne problemy”. Obama mówi, że „polegając na środowisku, możemy rozwiązać kryzys, tworząc miejsca pracy”. To cholernie nowe przemówienie.
Podobnie kraje wschodzące powiedziały: „Mamy prawo do rozwoju i nie macie prawa odbierać nam tego prawa w imię środowiska!”
Jeśli Chiny nie będą już podejmować tego dyskursu, innym krajom wschodzącym będzie trudno go utrzymać.
Czy weźmiesz kolejną małą zieloną pigułkę?
Choć bezprecedensowy kryzys trawi światową gospodarkę, widząc tak jednoznaczne stanowiska zajmowane przez ważne głowy państw, nie chcę oceniać intencji. Proszę o obejrzenie bez uprzedzeń.

Choć raz chcę być naiwny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 31/10/08, 11:29

Witam wszystkich,

Cóż, myślę, że wersja francuska będzie Ci bardziej odpowiadać, również bez reklam! (co jest nie tak z reklamą w Newsweeku, dla mnie nawet Internet Explorer był błędny...)

Jest dostępny w całości strona z ogłoszeniami SYCOMOREEN

Życzę miłej lektury i myślę, że właściwa interpretacja tego tekstu leży gdzieś pomiędzy uczuciami Ahmeda i CMoa. : Idea:

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 31/10/08, 14:15

cześć

bardzo interesujący temat, ale przyznaję, że pominąłem drugi temat na waszej stronie SYCOMOREEN, dotyczący ROBIPLAN i silnika trilobicznego: Mam tylko jedną rzecz do powiedzenia na ten temat GENIAL

Jeff
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/10/08, 14:20

Myślę, że przeważnie są spóźnieni o 30–40 lat… ale jak to mówią:

Stary motocyklista niż kiedykolwiek... : Mrgreen:

Nie chodzi tu o wkładanie miliardów w ogniwo paliwowe…W 100% przeznaczony do samochodów i nie wytwarzający energii pierwotnej) lub panele fotowoltaiczne (katastrofalna inwestycja gospodarcza), że coś zmienimy...Są to jednak 2 technologie, które pochłaniają większość budżetów prywatnych lub publicznych... : Evil:

Jednak te połknięte miliardy będą, ogólnie rzecz biorąc, mało przydatne lub żadne… szczególnie w przypadku sterty śmieci…

Inne inwestycje wydają mi się dużo rozsądniejsze, szczególnie w odniesieniu do kosztów rozwoju.

Na przykład pewien olejek Laigret, który powinien o czymś przypominać : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 31 / 10 / 08, 14: 37, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 31/10/08, 14:34

0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Czy nasi przywódcy zrozumieliby??




przez Christophe » 31/10/08, 14:35

jonule napisał:Newsweek! : Lol:
C moa napisał:Faktem jest, że należy to przełożyć na działania

w środku kryzysu komunikacja z pewnością nastąpi...


w każdym razie +1 (cholera, nie słyszałem już Jonule!!)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197