Siła nabywcza, spekulanci kryzysu

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez Christophe » 08/10/08, 20:06

Dziś wieczorem na FR3: Eksponaty

Oglądaj na żywo tutaj: http://programmes.france3.fr/pieces-a-c ... 965-fr.php

Siła nabywcza: spekulanci kryzysu

Spadek siły nabywczej jest głównym zmartwieniem Francuzów, daleko przed zdrowiem czy zatrudnieniem. Od ponad roku ceny eksplodują, a skok cen baryłki ropy i surowców żywnościowych stoi pod znakiem zapytania.

Zboża, olej, giganci przemysłu spożywczego i szefowie wielkiej dystrybucji mówią to samo: wzrost cen surowców zmusił ich do zawyżenia cen. Ale czy to naprawdę jedyny powód? Czy nie możemy nic zrobić przeciwko tej epidemii, która dławi francuskie gospodarstwa domowe? Czy niektórzy z nich nie wykorzystali tego alibi do niestosownego podwyższenia cen, wykorzystując w ten sposób kryzys? Brak konkurencji między producentami produktów rolno-spożywczych lub między dużymi detalistami jeszcze bardziej pogorszył walc etykiet. Aby walczyć z tym francuskim złem, rząd uchwalił nowe prawo: prawo modernizacji gospodarki (LME). Ma to być zmiana zasad gry, wreszcie wprowadzenie konkurencji, a co za tym idzie obniżenie cen.

Ale czy w rzeczywistości prawo to nie służy innym interesom? Dziennikarze „Eksponatów” zbadali sedno bardzo nieprzejrzystego systemu, w którym robi się fortuny kosztem konsumentów. Raporty: Kto zyskuje na rosnących cenach? – Kto robi pszenicę z pszenicy? – Ropa: początek końca?


To, co mnie „trochę” rozśmiesza w pojęciu siły nabywczej, to fakt, że rzekomo spada ona tylko wtedy, gdy: wszystko, co ktoś kupił, zostało sprzedane przez kogoś innego...Idź za mną?

Wywiad z programem do zobaczenia, Floch Prigent na szczycie oleju: http://fr.youtube.com/watch?v=TGDt5KmVhD8
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 10 / 08, 20: 41, 3 edytowany raz.
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 08/10/08, 20:24

Dla firm oczywiste jest, że koszty stale rosną iw zasadzie trzeba by sprzedawać coraz więcej, aby zachować rentowność - ale jest to niemożliwe, ponieważ potrzeby, a także pieniądze na zakup są ograniczone. W ostatnim czasie rozwiązaliśmy ten problem, importując z Chin, gdzie mamy ogromną wartość dodaną rzędu 10-20 do ceny zakupu, co prowadzi do sytuacji, w której niewiele więcej można wyprodukować w domu...
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 09/10/08, 09:25

Oto krótkie podsumowanie różnych informacji zawartych w tym Eksponacie.
Oto wideo Stream dla tych, którzy mają czas: http://programmes.france3.fr/pieces-a-c ... 965-fr.php


a) Ceny w supermarketach idą w górę!

- Dziennikarz na początku piętnuje dużych dystrybutorów: wygląda na to, że zarzuca im... marżowanie! I nie do MARGINESU... Biznes handlowca polega na MARGINESIE, to nie jest problem! Naprawdę wystąpił poważny błąd analizy!

- Dowód tego monumentalnego błędu analizy dziennikarza: dyrektor Systemu U udowadnia to czarno na białym System U zarabia więcej na „produktie U” niż na dużej marce, sprzedając go taniej. Kolejne zdanie gazety "robią za duże marże dlatego ceny rosną"... : Evil:

Ten dziennikarz powinien zostać zwolniony! I pomyśleć, że zespół Evidence skontaktował się już ze mną w sprawie Gillier Pantone… cóż, będę wiedział, że ich obiektywizm dolnopłata!

- We Francji jest 7 grup detalicznych, więc nie ma konkurencji (naprawdę?)

- Według tego raportu: zakupy można robić TYLKO w dużych dystrybucjach... Kolejny brak analizy! Zrobiliby lepiej, gdyby poszli i porównali ceny z drobnym handlarzem (rzeźnikiem, piekarzem...) za 1 grosz, aby przełamać tę popularną myśl, która polega na myśleniu o robieniu dobrego biznesu w dużej dystrybucji!

- Franczyzobiorcy (shopi et cie...) kupują drożej niż to, co franczyzodawca (duża grupa dystrybucyjna) sprzedaje bezpośrednio klientowi. To opłakany system, który prowadzi do bankructwa!

- Prawo Modernizacji Gospodarczej: pozwala na obniżanie cen obecnie "zakazanych" (czy kupujesz 1kg czy 20 ton cena dostawcy musi być taka sama dla wszystkich! Trochę trudno mi w to uwierzyć...) oraz wzrost liczby dużych powierzchni (> 1000m²). Ale ostatecznie pozostajemy sceptyczni co do efektów. Pomiędzy 1 wysoce konkurencyjnym regionem a innym rzetelnym regionem jest 10% różnicy w średnim koszyku.

- Rodzina pokazuje paczkę... 4 kg makaronu! kk1 wiecie gdzie możemy je kupić?

b) Spekulacja rolna

- Dowiedziałem się, że wszystko (ty, ja) może spekulować ceną pszenicy... można ją kupić jak klasyczne akcje! Uważam to za głęboko niemoralne... że możemy bawić się wynikami przemysłowymi ok, ale z ludzkim głodem uważam to za przeciętne...

- Wszyscy ankietowani faceci (spekulant, fundusz emerytalny...) mówią, że (koniecznie) to nie ich wina: to system. Banda wad Pov!

- Pszenica: +70% w 2007 r. Niektóre operacje podwoiły swoją marżę.

- Wszystkie ceny rolne na planecie są ustalone w Chicago (dla tych, którzy jeszcze nie wiedzieli): wyjaśnij mi, dlaczego francuska pszenica i chińska pszenica muszą mieć tę samą cenę!!!

- Fundusze emerytalne i fundusze spekulacyjne intensywnie spekulowały na pszenicy i kukurydzy w zeszłym roku po tym, jak nikt mi nie powiedział, że to WYŁĄCZNIE wina biopaliw!!

- W 2007 roku cena kilograma pszenicy opuszczającej młyn spadła z 0.18 € do 0.28 € przy cenie sprzedaży 0.40 €. W związku z tym młyny pszeniczne straciły pieniądze na części „młynowej” (ponieważ mają również część handlową, na której zarobiły dużo pieniędzy). Obrót młynów Soufflet: 500 mln euro.

- Cargill: 160 000 pracowników za 4 000 milionów dolarów zysku netto rocznie

- J. Ziegler: musimy zakazać spekulacji artykułami pierwszej potrzeby (+1)

cewka

- bieżąca produkcja: 86 mln baryłek/dzień. prawdopodobna maksymalna produkcja: 95 mln b/d

- Morze Północne: 3/4 wyprzedane. Koszt wydobycia: około 30 USD za baryłkę.

- Peakoil dociera do USA... w 1976 roku! Mamy więc precedens szczytowy, pomimo tego, co słyszymy tu i tam…

- Według Erica Laurenta firmy naftowe zainwestowały ostatnio 8 miliardów dolarów w odkrywanie nowych złóż. Odkryli niektóre za około 000 milionów dolarów, czyli 4% inwestycji (chyba że podwoili ceny sprzedaży...)

- Łóżko na platformie wiertniczej kosztuje... 500 000 euro... Uważam, że to trochę "duże". Są tacy, którzy smarują się na tankowcach, dobrze to wygląda!

- Total płaci 90% tantiem Katarowi. W katarskim oleju jest dużo wody. Katar buduje obecnie nowe miasto całkowicie poświęcone ropie i gazowi: Energy City.

- Wzrost cen ropy naftowej w USA doprowadził do spadku konsumpcji o 0.6 mln b/d (z 20 mln b/d całkowitej konsumpcji)

- Były ARAMACO twierdzi (oczywiście po odejściu ze stanowiska...), że wszystkie rezerwy ropy naftowej są przewartościowane. Dla Arabii Saudyjskiej jest to około 65% (ale przeczytaj ostatni punkt).

- Obecne rezerwy światowe wydają się przewartościowane o 25%

- Kończymy Le floch Prigent, który mówi bardzo precyzyjnie (to, co mówiliśmy o econo przez 1 chwilę): że nie jest możliwe zdefiniowanie rezerwy w średnim okresie, ponieważ pojęcie rezerwy jest silnie powiązane z ceną produktu. Tak więc, jeśli cena wzrośnie, złoża nieuważane za rezerwy, oczywiście nadające się do ekonomicznej eksploatacji/rentowności, stają się nimi. Za 5 lat widzi baryłkę na poziomie 200 USD w dłuższej perspektywie.

W USA niektóre odwierty zostały porzucone, a 95% ropy nie jest eksploatowane. Ponadto zbadalibyśmy na razie tylko 1/3 z 2/3 basenów sedymentacyjnych, a technologia obecnie przyspiesza (rosnące ceny).

Krótko mówiąc, pozwala nam „zrozumieć”, że 50 lat rezerwy w każdym umyśle = pipo.
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 10 / 08, 14: 49, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez bham » 09/10/08, 10:21

Christophe napisał:To, co mnie „trochę” rozśmiesza w pojęciu siły nabywczej, to fakt, że rzekomo spada ona tylko wtedy, gdy: wszystko, co ktoś kupił, zostało sprzedane przez kogoś innego...Idź za mną?


Dzięki za informację, przejrzałem.
Co do twojej ostatniej uwagi, tak, jestem z tobą, ale kto mówi, że spada siła nabywcza, mówi mniej zakupów, a tym samym mniej sprzedaży ; Podążaj za mną ? : Chichot:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 09/10/08, 11:30

Christophe napisał:Oto krótkie podsumowanie różnych informacji zawartych w tym Eksponacie.
http://programmes.france3.fr/pieces-a-c ... 965-fr.php

Dla tych, którzy go przegapili, powiedzieli, że możemy obejrzeć go ponownie na streamie, ale nie mogłem znaleźć gdzie…

a) Ceny w supermarketach idą w górę!

- Dziennikarz na początku piętnuje dużych dystrybutorów: wygląda na to, że zarzuca im... marżowanie! I nie do MARGINESU... Biznes handlowca polega na MARGINESIE, to nie jest problem! Naprawdę wystąpił poważny błąd analizy!
Wkrótce wychodzi książka o rodzinie Hulliez (chyba tak jest napisana, ale hej, to właściciele Auchan, Decathlon, Casto...). Bezskutecznie próbowali go zakazać, dowiedzieliśmy się, że rodzina ma majątek osobisty w wysokości 25 miliardów euro i że podwaja się co 5 lat od 30 lat. Nie wiem jak Wy, ale ja nadal mam wrażenie, że ludzie biorą nas za idiotów, kiedy mówią, że zarabiają tylko 1 lub 2% max. Czy w raporcie wyjaśniają, dlaczego wszystkie centra zakupów supermarketów znajdują się w Szwajcarii?
- Wszyscy ankietowani faceci (spekulant, fundusz emerytalny...) mówią, że (koniecznie) to nie ich wina: to system. Banda wad Pov!
+1 Jeśli moje źródła się nie mylą, istnieje fundusz spekulacyjny, który kilka miesięcy temu chciał otworzyć się na rynku belgijskim z towarami rolnymi jako jedynym wsparciem. Został zakazany (nadal szczęśliwy).

- Peakoil dociera do USA... w 1976 roku! Mamy więc precedens szczytowy, pomimo tego, co słyszymy tu i tam…
Kraj nic nie znaczy, Francja, kiedy się pojawił? Jeśli tam pojedziemy, możemy powiedzieć, że co najmniej 90% odwiertów, które wydobyły, jest już wyczerpanych… Myślę, że ta informacja służy tylko do tego, by jeszcze bardziej przestraszyć ludzi.
- Według Erica Laurenta firmy naftowe zainwestowały ostatnio 8 miliardów dolarów w odkrywanie nowych złóż. Odkryli niektóre za około 000 milionów dolarów, czyli 4% inwestycji (chyba że podwoili ceny sprzedaży...)
To prawda, że ​​zawsze mówimy o ważnych zyskach koncernów naftowych, nigdy o ich równie ważnych inwestycjach. Nigdy też nie rozmawiamy o podejmowanym ryzyku przemysłowym. Należy zauważyć, że pomimo postępu w badaniach sejsmicznych i modelowaniu, wskaźniki powodzenia wierceń w fazie poszukiwawczej nadal wynoszą 10-20%.
- Łóżko na platformie wiertniczej kosztuje... 500 000 euro... Uważam, że to trochę "duże". Są tacy, którzy smarują się na tankowcach, dobrze to wygląda!
500 000 € to nic nie znaczy, Christophe, to za dzień, za miesiąc przez całe życie platformy, cena jej budowy? Nadal mówimy tu również o firmach naftowych, ale nie mówimy o firmach świadczących usługi naftowe, których zyski również eksplodowały (SAIPEM, TECHNIP, SURF itp.), Sodexho, który większość swoich zysków czerpie z kateringu platform ( na morzu czy na lądzie to to samo).
- Total płaci 90% tantiem Katarowi. W katarskim oleju jest dużo wody. Katar buduje obecnie nowe miasto całkowicie poświęcone ropie i gazowi: Energy City.
To normalne, rezerwy należą do kraju, ale 90% wydaje mi się ogromne. Ogólnie rzecz biorąc, kraje zajmują 51% pola, reszta jest dzielona między partnerów. Z drugiej strony uważa się, że narzędzie produkcyjne należy do kraju, ale jest w pełni opłacane przez partnerów.

- Kończymy Le floch Prigent, który mówi bardzo precyzyjnie (to, co mówiliśmy o econo przez 1 chwilę): że nie jest możliwe zdefiniowanie rezerwy w średnim okresie, ponieważ pojęcie rezerwy jest silnie powiązane z ceną produktu. Tak więc, jeśli cena wzrośnie, złoża nieuważane za rezerwy, oczywiście nadające się do ekonomicznej eksploatacji/rentowności, stają się nimi.
Potwierdzam, dzisiaj pracujemy na polach, na których nigdy byśmy nie doszli do 10 USD za baryłkę. To nie przypadek, że wszystkie badania zostały wstrzymane w 1985 roku, a wznowiliśmy je w latach 1999-2000. Nawiasem mówiąc, nigdy nie dokonaliśmy tak wielu ważnych odkryć jak teraz (Brazylia, Kazachstan, Afryka Zachodnia...).
Za 5 lat widzi baryłkę na poziomie 200 USD w dłuższej perspektywie.
Gdyby mógł już przewidzieć swoją cenę za tydzień, byłoby wspaniale!!! : Lol: : Lol:
W USA niektóre odwierty zostały porzucone, a 95% ropy nie jest eksploatowane. Ponadto zbadalibyśmy na razie tylko 1/3 z 2/3 basenów sedymentacyjnych, a technologia obecnie przyspiesza (rosnące ceny).
Wydaje mi się, że już to tutaj mówiłem, ale za wyczerpany odwiert uznajemy sytuację, w której wycofaliśmy od 30 do 35% jego brutto. Oczywiście różni się to w zależności od dziedziny, ale jest to rząd wielkości. Wprawdzie nigdy nie będziemy w stanie wydobyć 100% ropy, ale jeśli poprawimy ich eksploatację o 10%, światowe rezerwy natychmiast wzrosną o 10%.
Dla informacji, niektóre odwierty zostały odsprzedane małym operatorom przez duże firmy w latach 80. i 90., ponieważ nie były opłacalne dla tych dużych struktur, ale były dla małych (mniejsze koszty, ale także mniejsze bezpieczeństwo, mniejsza troska o środowisko. .. : Evil: )

Krótko mówiąc, pozwala nam „zrozumieć”, że 50 lat rezerwy w każdym umyśle = pipo.
Nie martwcie się, za 50 lat będziemy mieć jeszcze trochę ropy, a jak będziemy mieli więcej, zsyntetyzujemy kerogen i tam... znów wyruszymy jak na podbój Zachodu. : Lol: : Lol:
Pytanie przede wszystkim czy powinniśmy przeznaczać 80% ropy po prostu na spalanie jej w naszych samochodach lub naszych kotłach? Pytanie, które się z tym wiąże, brzmi: czy planeta nadal zaakceptuje to nadużycie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez Christophe » 09/10/08, 11:52

bham napisał:Dzięki za informację, przejrzałem.
Co do twojej ostatniej uwagi, tak, jestem z tobą, ale kto mówi, że spada siła nabywcza, mówi mniej zakupów, a tym samym mniej sprzedaży ; Podążaj za mną ? : Chichot:


1) Jak to właściwie jest, według c moa, że ​​supermarkety osiągają rekordowe zyski w tym przypadku, jeśli kupujemy MNIEJ?

Martwi mnie też (w sensie: brak rzetelności mediów) to, że gdy mówimy o spadku siła nabywcza to 99% czasu na jedzenie. Tak, jedzenie to budżet, który dość trudno zredukować, codziennie trzeba dobrze zjeść... ALE...mniej mówi się, że cena zaawansowanej technologii (all inclusive), przy takiej samej wydajności, spadła o 30 do 40% w ciągu 1 roku i że każde gospodarstwo domowe ma teraz 2 płaskie ekrany, kilka iPodów/odtwarzaczy mp3 (lub ich odpowiedniki), 3 lub 4 abonamenty mobilne z NOWYMI MODNYMI LAPTOPAMI SPECJALNIE ABY NIE WSTYDZIĆ SIĘ PRZED ZNAJOMYMI LUB ZNAJOMYMI, kilka komputerów...a wszystkie te urządzenia są BARDZO BARDZO często odnawiane...

Chciałbym poznać CA części spożywczej i niespożywczej supermarketu! Jeśli kk1 ma informacje?

A jedzenie, które idzie w parze z tymi wszystkimi błahostkami… więc zamiast je ograniczać lub eliminować, jak myślisz, co robi większość gospodarstw domowych? Kompresują budżet na ŻYWNOŚĆ i kupują coraz więcej śmieciowego jedzenia za 1ST CENĘ, aby nadal kupować swoje bezużyteczne technologiczne gówno!

W tej logice: wzbogacamy Azję, promujemy import i rujnujemy naszą wieś/rolników (przegrupowując się w zautomatyzowane i wysoce zmechanizowane megafarmy, aby sprostać obowiązkowym niskim kosztom)…

Zdrowa dieta to zdrowie!

Edukowanie konsumentów, aby kupowali lepiej, może być mądrzejsze niż przygotowanie kolejnego (przeciętnego) raportu na temat siły nabywczej i niegrzecznych dystrybutorów, których to nie obchodzi! Czy to nie Lise Lucet?

2) C moa, dziękuję za szczegóły, których bronię.

Komentarz do łóżka: mówił o 500 000 euro… na instalację, a więc przez cały okres eksploatacji platformy morskiej.

Przepraszam, ale nawet biorąc pod uwagę badania integracyjne i logistykę, zapłacenie za łóżko jest bardzo, bardzo drogie (zwłaszcza biorąc pod uwagę jego oblicze: była to kanapa w stylu cargo z lat 60.). Myślę, że jest rażąco zawyżona w porównaniu z przychodami z tankowców.

Kierując się tą samą logiką, założę się, że Schlumberger podniósł ceny swoich głowic wiertniczych wraz ze wzrostem cen ropy naftowej: ceny sprzedaży określamy już nie w stosunku do kosztów własnych, ale do zysku operacyjnego wspomnianego produktu.

Osobiście nazywam to oszustwem… inni nazwą to „kapitalizmem”…

Może masz odpowiedź w głowie?

ps: c moa, marża na poziomie 2% jest oczywiście fałszywa (w raporcie o żywności mówili o 20 do 50%), z drugiej strony wynik NETTO dla akcjonariuszy w wysokości 2% obrotu jest prawdopodobny i to nawet dobry!
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez C moa » 09/10/08, 12:25

Christophe napisał:1) Jak to właściwie jest, według c moa, że ​​supermarkety osiągają rekordowe zyski w tym przypadku, jeśli kupujemy MNIEJ?
To dość proste, od momentu opuszczenia fabryki do chwili, gdy jogurt pojawia się na półce sklepowej, przeszedł przez całą masę pośredników, z których wszyscy należą do dużej dystrybucji i wszyscy osiągają swoją marżę. Tak więc sklep ma dobrą marżę 1 lub 2%, ale kupił ten produkt od regionalnej centrali zakupów, która sama kupiła go od krajowej centrali zakupów, która kupiła go od centrali szwajcarskiej. ..
Musieliście zauważyć, że na każdej demonstracji chłopi donoszą na nadmierną liczbę pośredników. Ale to jest jak latające spodki i inteligentne kobiety, wszyscy o tym mówią, ale nikt nigdy tego nie widział.
Kolejny punkt, w którym robią dużo kręgów. Kiedy kupujesz sałatkę, płacisz jej natychmiast rubinem na paznokciu, w przeciwnym razie zostaje w koszyku sałatkowym. Cóż, płacą swoim dostawcom po 90, a nawet 120 dniach. Wyobraź sobie przepływ gotówki, który je tworzy! ! ! Nic dziwnego, że wszyscy stworzyli wewnętrzne karty kredytowe, które również dużo ich oszczędzają.
A potem sprzedają wycieczki, biżuterię, bilety na przedstawienia...
Chciałbym poznać CA części spożywczej i niespożywczej supermarketu! Jeśli kk1 ma informacje?
mnie też, a zwłaszcza część „sprzedaż bezpośrednia do klientów” w swoich wynikach, nie powinna mocno ciążyć na działalności „handlowej” i „bankowej”.

A jedzenie, które idzie w parze z tymi wszystkimi błahostkami… więc zamiast je ograniczać lub eliminować, jak myślisz, co robi większość gospodarstw domowych? Kompresują budżet na ŻYWNOŚĆ i kupują coraz więcej śmieciowego jedzenia za 1ST CENĘ, aby nadal kupować swoje bezużyteczne technologiczne gówno!
Masz rację ale niestety jest to wybór sumatora CON.

2) C moa, dziękuję za szczegóły, których bronię.

Komentarz do łóżka: mówił o 500 000 euro… na instalację, a więc przez cały okres eksploatacji platformy morskiej.

Przepraszam, ale nawet biorąc pod uwagę badania integracyjne i logistykę, zapłacenie za łóżko jest bardzo, bardzo drogie (zwłaszcza biorąc pod uwagę jego oblicze: była to kanapa w stylu cargo z lat 60.). Myślę, że jest rażąco zawyżona w porównaniu z przychodami z tankowców.
Wiem dziękuję, kilka miesięcy temu to było moje łóżko : Lol:

Powiedzmy tak, uważam to za przesadę, myślę, że reporter źle zrozumiał, moim zdaniem musieli wziąć rachunek za mieszkanie podzielony przez liczbę łóżek. W rezultacie znajdziesz sypialnie, obszary wspólne (sale kinowe, siłownia, bar...), biura i wszystkie media (wytwarzanie energii elektrycznej, woda pitna...).
Kierując się tą samą logiką, założę się, że Schlumberger podniósł ceny swoich głowic wiertniczych wraz ze wzrostem cen ropy naftowej: ceny sprzedaży określamy już nie w stosunku do kosztów własnych, ale do zysku operacyjnego wspomnianego produktu.

Osobiście nazywam to oszustwem… inni nazwą to „kapitalizmem”…

Może masz odpowiedź w głowie?
Schlumberger, podobnie jak inni dostawcy (głowice, rury, turbiny, dźwigi, pływaki, handlarze mięsem itp.), odpowiada na zapotrzebowanie koncernów naftowych. Działa prawo podaży i popytu, więc teraz są w dobrej pozycji, aby narzucić swoje ceny (większość barek wiertniczych ma zamówienia z dwuletnim wyprzedzeniem).
Wbrew swojej woli, kiedy tankowcy mieli dobrą rolę, nie dali im prezentu!!!

ps: c moa, marża na poziomie 2% jest oczywiście fałszywa (w raporcie o żywności mówili o 20 do 50%), z drugiej strony wynik NETTO dla akcjonariuszy w wysokości 2% obrotu jest prawdopodobny i to nawet dobry!
Marża 2% Słyszałem to nie tak dawno temu (chyba był to szef super U lub Leclerc) i nalegał na to tak bardzo, że wpadło mi w ucho. W przeciwnym razie 2% obrotu jest wręcz ogromne (gorsze niż CE EDF).

Niestety, jak powiedziałeś, jest to bardzo nieprzejrzyste środowisko, więc nigdy nie dowiemy się prawdy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez bham » 09/10/08, 14:25

Christophe napisał:
bham napisał:Dzięki za informację, przejrzałem.
Co do twojej ostatniej uwagi, tak, jestem z tobą, ale kto mówi, że spada siła nabywcza, mówi mniej zakupów, a tym samym mniej sprzedaży ; Podążaj za mną ? : Chichot:


1) Jak to właściwie jest, według c moa, że ​​supermarkety osiągają rekordowe zyski w tym przypadku, jeśli kupujemy MNIEJ?


Mówiąc tylko o żywności, supermarkety już skorygowały swoje marże w górę podczas przejścia na €, a następnie wykorzystały niejasność porównawczego €/FF, aby zrobić to, co chciały.
Myślę, że fakt kupowania mniej wpływa na większą populację, szczególnie w tym roku, biorąc pod uwagę wzrost wielu pozycji wydatków, paliw węglowodorowych/ogrzewania; wiele osób z trudem wiąże koniec z końcem, inni, psychicznie dotknięci tymi powszechnymi podwyżkami, ograniczają chęć do konsumpcji.
Myślę więc, że rekordowe zyski są już nieaktualne; aby je znaleźć, musisz albo obniżyć marżę, aby sprzedawać w większych ilościach (patrz operacje „trzy przedmioty w cenie 2”, „duże ilości” itp.), albo mieć nadzieję, że wzrost i zaufanie powrócą, jeśli zechcą zachować te same marginesy.
Christophe napisał:... i że każde gospodarstwo domowe ma teraz 2 płaskie ekrany, kilka iPodów/odtwarzaczy mp3 (lub ich odpowiedniki), 3 lub 4 abonamenty komórkowe z NOWYMI MODNYMI LAPTOPAMI, SPECJALNIE ABY NIE WSTYDZIĆ SIĘ PRZED PRZYJACIÓŁMI LUB PRZYJACIÓŁMI, kilka komputerów osobistych. .. i wszystkie te urządzenia są BARDZO BARDZO często odnawiane...[/b]

+1 ale może wrócimy do podstaw! : Lol:

Christophe napisał:
W tej logice: …i rujnujemy naszą wieś/rolników (przegrupowujemy się w zautomatyzowaną i wysoce zmechanizowaną megafarmę, aby sprostać obowiązkowym niskim kosztom)…

Nie jestem pewien, czy megafarmy… zostały utworzone w odpowiedzi na niskie koszty; Myślę, że jest to bardziej związane z oczekiwanymi zyskami i potencjałem europejskich dotacji, ...z błogosławieństwem trucicieli / producentów pestycydów. : Evil:
Christophe napisał:Komentarz do łóżka: mówił o 500 000 euro… na instalację, a więc przez cały okres eksploatacji platformy morskiej.
Przepraszam, ale nawet biorąc pod uwagę badania integracyjne i logistykę, zapłacenie za łóżko jest bardzo, bardzo drogie (zwłaszcza biorąc pod uwagę jego oblicze: była to kanapa w stylu cargo z lat 60.). Myślę, że jest rażąco zawyżona w porównaniu z przychodami z tankowców.

Tak, ja też nie do końca zrozumiałem, to tak, jakby facet na platformie robił wszystko, abyśmy żałowali biednych nafciarzy; skupił się też na rurach ze stali nierdzewnej/chromu, które są warte fortunę...
Christophe napisał:Kierując się tą samą logiką, założę się, że Schlumberger podniósł ceny swoich głowic wiertniczych wraz ze wzrostem cen ropy naftowej: określa ceny sprzedaży w stosunku nie do ceny kosztu, ale do zysku operacyjnego tego produktu.
Osobiście nazywam to oszustwem… inni nazwą to „kapitalizmem”…

To niestety prawda i coraz więcej.

Osobiście bardzo podobała mi się interwencja Jeana Zieglera (1:12 na filmie), który potępia maksymalizację zysku, mówi o szwajcarskich bankierach wpłacających do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, aby pomóc ofiarom, które sami tworzą, opowiada się za klasyfikacją podstawowych artykułów spożywczych jako dobra publiczne, aby nie można było ich dłużej spekulować, mówi nam, że FAO twierdzi, że światowe rolnictwo może wyżywić 12 miliardów istot ludzkich, czyli podwoić obecną populację, i że w konsekwencji dla niego dziecko, które dziś głoduje, jest mordowane. Ten pan wydaje mi się dobry.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Re: Siła nabywcza, spekulanci kryzysu




przez C moa » 09/10/08, 15:11

bham napisał:
Christophe napisał:Komentarz do łóżka: mówił o 500 000 euro… na instalację, a więc przez cały okres eksploatacji platformy morskiej.
Przepraszam, ale nawet biorąc pod uwagę badania integracyjne i logistykę, zapłacenie za łóżko jest bardzo, bardzo drogie (zwłaszcza biorąc pod uwagę jego oblicze: była to kanapa w stylu cargo z lat 60.). Myślę, że jest rażąco zawyżona w porównaniu z przychodami z tankowców.

Tak, ja też nie do końca zrozumiałem, to tak, jakby facet na platformie robił wszystko, abyśmy żałowali biednych nafciarzy; skupił się też na rurach ze stali nierdzewnej/chromu, które są warte fortunę...
Bardzo wyraźnie, nie powinieneś płakać nad tankowcami, ale w twoim interesie jest mieć silne plecy, gdy weźmiesz 30% więcej od początkowej ceny budowy tylko z powodu wzrostu surowców....

Czy wiesz przy okazji: : Lol:
Czy wiedziałeś ?? 4-5 największych prywatnych koncernów naftowych (Exxon, Chevron, BP, TOTAL, Shell) reprezentuje tylko 12% światowej produkcji ropy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 09/10/08, 15:18

Ale to jest jak latające spodki i inteligentne kobiety, wszyscy o tym mówią, ale nikt nigdy tego nie widział.


.........Jak dobrze ????? Nie wiedziałem, że posiadanie męskich atrybutów czyni cię mądrym....... szybko, mam zamiar przeszczepić parę : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 186