Report Terre, krucjaty ekologii we Francji5

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Report Terre, krucjaty ekologii we Francji5




przez Christophe » 14/08/08, 10:25

Seria programów, których nie można przegapić w momencie ich emisji... a może nie na odwrót? Potępiając najgorsze środowisko...

Dziesięciu „krzyżowców” ekologii w całej Europie, dla Francji 5

PARYŻ – „Jesteśmy nowymi krzyżowcami ekologii” – wykrzykuje wśród wybuchów śmiechu Marc Faysse, 18-letni student.

Zebranych w studiu w Plaine Saint-Denis jest dziesięciu – sześciu chłopców i cztery dziewczyny w wieku od 18 do 27 lat – trochę dziennikarzy, trochę ekologów, którzy przygotowują się do wyjazdu dwójkami 16 sierpnia w cztery strony ulicy Europie, aby porozmawiać o środowisku.

„Ideą tego doświadczenia jest zaprezentowanie najlepszych inicjatyw w Europie w zakresie środowiska i ekologii” – wyjaśnia dziennikarz Stéphane Basset, który od 4 października na antenie France 5 będzie gospodarzem serii programów poświęconych wędrówkom nowych misjonarzy.

W ciągu miesiąca każdy z pięciu zespołów przygotuje dziesięć raportów w siedmiu krajach, w tym we Francji.

„Wszyscy odwiedzą około dwudziestu krajów europejskich” – podkreśla Jean-Hugues Noël z Martange Production, producent wraz z Frédériciem Lusą i Nathalie Roger programu „Les Report-Terre”.

Na razie cała dziesiątka znajduje się w fazie przygotowawczej: organizuje różne trasy i wybiera, przy pomocy wyspecjalizowanych dziennikarzy, zaskakujące i innowacyjne inicjatywy związane ze środowiskiem.

Wybrani spośród blisko 300 kandydatów, mają, mimo różnych profili, wspólny cel: inaczej mówić o ekologii i prezentować inicjatywy, które łatwo uogólnić.

„To nie jest kwestia głoszenia powrotu do Larzaca” – podkreśla Nathanaël Frey. „Możemy być w pełni świadomi kwestii ekologicznych, nie będąc outsiderem ani fajnym facetem, który żyje czystym powietrzem i słodką wodą” – dodaje Sarah Elyounsi. Emilie (24 lata) zapewnia, że ​​nie mogłaby umawiać się z „kimś, kto ma samochód 4X4 i kupuje koszulki wyprodukowane w Chinach”. Jeśli chodzi o Tarika Boukhatema, jest on przekonany, że możemy pogodzić ochronę środowiska z dobrobytem gospodarczym wymyślił na tę okazję słowo „ekonomia”. (Notatka od Christophe’a: ah, ah, to nie żart?!)

„Chodzi o to, aby odbyć niezwykle zabawny i jasny dyskurs na temat ekologii i środowiska” – podkreśla Stéphane Basset, który będzie prezentował raporty raz w tygodniu, od 4 października do 20 grudnia.

20 grudnia w finałowej transmisji zostaną wybrane najciekawsze lub najlepiej obronione inicjatywy.

„W przypadku tej ostatniej transmisji powołamy wielkie jury, które będzie odpowiedzialne za wyłonienie najbardziej niezwykłej, najbardziej zdumiewającej lub najbardziej znaczącej inicjatywy” – podkreśla Jean-Hugues Noël.

Ekologia wymaga, reporterzy będą podróżować wyłącznie pociągiem. Każdemu duetowi będzie towarzyszył kamerzysta, ale do młodych reporterów należeć będzie komentowanie, przeprowadzanie wywiadów, a nawet montaż tematu.

Nie ma to nic wspólnego z reality show, podkreśla Jean-Hugues Noël: „nie ma nic do zyskania”. „Krzyżowcy” France 5 otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę i żadnemu z nich nie grozi eliminacja po drodze.


Źródło: http://www.romandie.com/ats/news/080814 ... t94lhl.asp
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 12 / 08, 12: 53, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/08/08, 10:37

Cóż ...

Nieładnie jest kraść cudze oceny... Mógł zacytować twoje forum raczej po to, żeby ludzie uwierzyli, że to on to wymyślił :D

Fajna inicjatywa moim zdaniem, ale może już niedługo w obliczu wznowienia zajęć dla tej całej młodzieży...

Prawdziwymi krzyżowcami ekonologii są ekonolodzy z Christophe na czele 8)
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 14/08/08, 11:23

Remundo napisał:Prawdziwymi krzyżowcami ekonologii są ekonolodzy z Christophe na czele 8)


To zbyt wielki zaszczyt, panie, jestem tylko sługą... twoim i ekologi. : Chichot:

Coś mi się zdaje, że nie skończyłem jeszcze planów naszego domu fotowoltaicznego, napiszę i spróbuję to zrobić w ciągu najbliższych dni...

Swoją drogą Remundo, widziałeś AP: https://www.econologie.com/forums/recuperer- ... t5894.html
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15

Re: Krucjaty ekologiczne na Francję5




przez Matt113 » 14/08/08, 11:26

Christophe napisał:Seria programów, których nie można przegapić w momencie ich emisji... a może nie na odwrót?


Nie nadawać podczas ich wilczenia :zaszokować: :?

: Chichot:



To dobra inicjatywa, będziemy musieli zobaczyć rezultaty.

w przeciwnym razie ze względów ekonomicznych w najgorszym przypadku, gdy ktoś wpisze słowo w Google, trafi tutaj.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/09/08, 15:49

0 x
Avatar de l'utilisateur
Tarik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/10/08, 02:15
Lokalizacja: Przedmieścia Paryża

Odpowiedź „mądrego faceta” na inteligentnego faceta…




przez Tarik » 15/10/08, 03:13

... Dobry wieczór panowie!!

Jestem Tarikiem, o którym mowa w waszej dyskusji... Natknąłem się na tę stronę, wpisując swoje imię!!... i byłem zaskoczony tym, co zostało powiedziane... :zaszokować: Dlatego uważam, że konieczne są pewne poprawki.

Po pierwsze, NIGDY nie twierdziłem, że wymyśliłem słowo „EKONOLOGIA”, po prostu powiedziałem, że odkryłem słowo, które jasno określa podejście, jakie chciałem mieć w stosunku do moich poddanych, do populacji. Mianowicie mówienie o ekologii nie zaniedbując aspektu ekonomicznego, bo bez tego walka traci dla mnie całą klarowność, a co za tym idzie wszelką wiarygodność wobec ludzi.

Po drugie, nie sądzę, że się mylę, jeśli powiem, że TO NIE TY WYMYŚLIŁEŚ SŁOWO „EKONOLOGIA”…albo nie jestem tego świadomy, jak tysiące ludzi…:| i tak się zastanawiam po co ta burza w szklance wody...,,,???

Wreszcie najważniejsze pozostaje, abyśmy zgodzili się co do użyteczności tego ruchu i sposobu, w jaki wszystko musi ewoluować…
Ale nadawanie moim słowom znaczenia, którego nie zamierzałem... jest z konieczności nieprzyjemne!!!...
Moje wystąpienie podczas tego wywiadu było bardzo jasne: ekonologia to najlepsza metoda, aby przekonać najbardziej sceptycznych, nigdy nie było mowy o „wymyśleniu jakiegoś terminu” czy czymkolwiek… to nie moja wina, że ​​dziennikarz nie podchwycił tematu niuans... Nie jestem aż tak pretensjonalny!!!!

Proszę bardzo, ta historia pozostaje błogosławieństwem w nieszczęściu, ponieważ nie wiedziałem o istnieniu tej strony... teraz zajęła miejsce w moich ulubionych..

Cordialement
Tarika Boukhatema
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/11/08, 10:50

Uspokój się, Tariku... może nie „wymyśliliśmy” tego, ale uważam, że nadal „w dużej mierze” to zdemokratyzowaliśmy i to od 2003 roku. Co robiłeś w 2003 roku?

Coraz więcej pomysłów pojawia się w dyskusjach na naszych stronach forums a stroną zajmują się politycy czy dziennikarze... to na pewno nie przypadek!

Poza tym wiem, jak dziennikarze zniekształcają (dobrowolnie lub nie) komentarze w wywiadach… teraz Nie ma sensu krzyczeć tak jak Ty... tak jak mówisz: jesteśmy w tym samym obozie!

G. Mermet także ostatnio użył w artykule w Le Monde terminu „ekonoologia”, bardzo dobrze jest go zdemokratyzować, ale w żadnym wypadku nie nazwał siebie „wynalazcą” tego słowa: https://www.econologie.com/crise-bancair ... -3955.html

Tak czy inaczej, wszystko po to, aby powiedzieć, że ostatni program można obejrzeć ponownie tutaj: http://www.france5.fr/report-terre/inde ... ge=accueil

Właściwie, biorąc pod uwagę harmonogram transmisji (sobota w godzinach popołudniowych), przyznaję, że żadnego z nich nie oglądałem. :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tarik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/10/08, 02:15
Lokalizacja: Przedmieścia Paryża




przez Tarik » 21/11/08, 13:52

„No, uspokój się”… „nie ma sensu tak krzyczeć”
Muarf...
Jestem bardzo spokojny i nie "krzyczę" proszę pana!!! :D
,...teraz to normalne, że mocno reaguję, kiedy otrzymuję oferty, których nie dotrzymałem... to oczywiście nieprzyjemne!!!
Nie wiem, jak reagujesz, gdy ci się to przytrafia, ale w moim przypadku moje śródziemnomorskie pochodzenie przejmuje kontrolę i zmusza mnie do wkroczenia na wyższy poziom.

W takim razie co robiłem w 2003 roku? Zdawałem maturę, proszę pana!!! Lol
Więc proszę bardzo. Czy to oznacza, że ​​nie mam nic do powiedzenia? czy może dlatego, że muszę koniecznie powiedzieć „amen” na wszystko, co mówisz, jak wielu twoich „internautów, fanów” (patrz Remundo..& Co)

Zatem możesz swobodnie przypisywać sobie sukces słowa „ekologia”. Nie przeszkadza mi to i niewątpliwie musi być uzasadnione, biorąc pod uwagę całą energię, jaką zużywasz, gdy jest ona wykorzystywana.

Ps: To prawda, że ​​w soboty oglądanie programu nie jest łatwe, biorąc pod uwagę porę jego emisji.
Jednak w piątek o 21:30 masz powtórkę, zawsze France5... zamiast żałosnego bonusu Star Ac'

Ekologicznie Pozdrawiam!
:D
Tarik
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/11/08, 14:00

tarik napisał:Jestem bardzo spokojny i nie "krzyczę" proszę pana!!! :D,...teraz to normalne, że mocno reaguję, kiedy otrzymuję oferty, których nie dotrzymałem... to oczywiście nieprzyjemne!!!


Powinieneś zrzucić winę na dziennikarza, a nie na nas... ale widzimy, że ten temat Cię trochę irytuje.

Twoje pochodzenie nie ma z tobą nic wspólnego, nigdy nie widziałeś moich krzyków, a mimo to jestem pochodzenia germańskiego...

Nie mam France5 wieczorem...zastąpiony przez Arte...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/11/08, 14:08

0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 331