Thomas jest zakochany, ciekawy subiektywny film

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79113
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Thomas jest zakochany, ciekawy subiektywny film




przez Christophe » 20/09/07, 16:57

Natknąłem się wczoraj, oglądając nieco specjalny film: „Thomas is in love” (transmisja w Arte)

Thomas cierpi na agorafobię. To przez wideofon komunikuje się ze światem zewnętrznym, dopóki jego psycholog nie zmusza go do pójścia do cyfrowego „klubu randkowego”…

Karta graficzna: http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2007.html


Moje podsumowanie i wrażenia (Wziąłem po drodze, przegapiłem pierwsze 20-25 minut)

Akcja toczy się w dość niedalekiej przyszłości, powiedziałbym od 2020 do 2030 roku. Wideofon zastąpił telefon. Bardzo ciekawa rzecz: nigdy nie widzimy bohatera, Thomasa, więc słyszymy tylko jego głos i widzimy to, co widzi na wideotelefonie: krótko mówiąc, jest to metoda całkowicie subiektywna. Nie ma sceny pośredniej (może poza początkiem, który przegapiłem, ale byłbym zaskoczony).

Ta metoda filmowania pozwala na niemal idealne zanurzenie się w skórze bohatera i to jak bycie przed wideofonem....trochę jak w grach wideo "FPS" à la Doom (dla koneserów)...

Mamy nawet prawo do (trochę trzeba to powiedzieć… spójrz na to, zrozumiesz) sceny „dupskiej” z kombinacjami cyberseksu (hihiih)

Jeśli chodzi o atmosferę: wszystko jest „cyfrowe”, a firmy „ubezpieczeniowe” wydają się przejmować kontrolę nad każdym ruchem ludzi (całkiem łatwe przy wszystkim cyfrowym). Poza tym są nawet „seksualne hostessy” refundowane przez ZUS i na receptę z ubezpieczenia!

Świat futurystyczny, ale wcale nie tak odległy od naszego...

Oto komentarz Arte, który idzie w tym kierunku:

To właśnie klasyczna stylistyka filmu pozwala mu uniknąć pułapki pozbawionego duszy projektu eksperymentalnego: Zakochany Tomasz to subtelna komedia, bardzo pomysłowa w realizacji – najmniejszy ruch kamery daje znak emocje bohatera, skazanego na wycie emocji poprzez obraz. Nagradzany na wielu festiwalach debiut fabularny jest prawdziwym zaskoczeniem.


Wraca dziś wieczorem, niestety o niedemokratycznej godzinie :( : 21.09.2007 o 03:00

Gdyby kk1 mógł podłączyć swój cyfrowy magnetofon?

Przydzielony plik: http://www.allocine.fr/film/fichefilm_g ... 26153.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/09/07, 09:05

UPSUJE! za późno :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79113
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/01/11, 19:33

W subiektywnym gatunku filmowym, ale o wiele bardziej zaawansowanym, proszę o najnowszego Gaspara Noé: https://www.econologie.com/forums/enter-the- ... 10317.html
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 232