Europa chce zmniejszyć emisje CO2

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Europa chce zmniejszyć emisje CO2




przez jean63 » 10/01/07, 12:51

przeczytaj artykuł:
link1

W ramach planu działania w zakresie energii Komisja rozważy, że kraje rozwinięte, w tym UE, powinny wyznaczyć cel ograniczenia emisji gazów, głównie CO30, o 2% w ramach nowej umowy międzynarodowej, która ma zastąpić obecny protokół z Kioto, który wygasa w 2012 r.
Ponadto Komisja zaproponuje w środę zwiększenie udziału energii odnawialnej do 20% do 2020 r., Przedłużając obecny cel 12% do 2010 r., Mimo że UE jest tylko 7%.


A także znakomita infografika na temat działalności człowieka i emisji CO2 i ich ewolucji (na tej samej stronie w prawym dolnym rogu).

Zobaczymy, jaka będzie zastosowana metoda i czy wystarczy, aby zatrzymać obecne ocieplenie !!! moim zdaniem: NIE.
Ostatnio edytowane przez jean63 10 / 01 / 07, 17: 45, 2 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/01/07, 14:59

Bardzo podoba mi się zdjęcie 4x4 „Paryż-Dakar” obok artykułu: w serii o redukcji CO2 powstaje tam.

Renaud napisał piosenkę dawno temu na tym wiecu:
Renaud napisał:500 dupków na linii startowej,
500 borsuków na motocyklu
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/01/07, 20:12

Nie widziałem infografiki?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/07, 20:17

Targol MDR, miałem SUV Honda CR-V ...

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/01/07, 21:02

Drwal napisał:Nie widziałem infografiki?

ale tak prawie na dole i po lewej stronie mapy pogody =>

tytuł: PARYŻ (AFP): Środowisko: działalność człowieka i emisja CO2.

nie możesz tego przegapić !!!!

Targol =>

Nawiasem mówiąc, Renaud ma 4X4 w Paryżu (rozpoznał to widząc moje oczy w telewizji) powiedział, że konieczne jest przetransportowanie swojej rodziny (jego młoda żona + jej muflet !!) ... co rodzina. Bez względu na to, nadal lubię jego odwagę i policzek (przyznał, że jest częścią wrzodów ... w swojej piosence).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Europa chce zmniejszyć emisję CO2




przez Christophe » 11/03/16, 14:56

Europa chce ... ale prawie nic nie osiągnęła ... (a reszta świata jeszcze gorzej)

Oto ewolucja gazów cieplarnianych w Europie od 1989 roku, która zatrzymała się w 2004 roku ... ktoś miałby zaktualizowaną krzywą?

Kyoto-w-europie-pic282.jpg.gif
kyoto-en-europe-pic282.jpg.gif (17.32 KiB) Konsultowano 4029 razy


ps: krzywa jest dziwna, w jaki sposób wszystkie gazy mogą być mniejsze niż CO2, skoro CO2 jest gazem cieplarnianym? Nawet w obliczeniach indeksowanych to dziwne ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Europa chce zmniejszyć emisję CO2




przez Christophe » 11/03/16, 15:13

Bardziej aktualna krzywa ewolucji emisji CO2 na całym świecie:

Emisje CO2 spowodowane de-to-the-palenie-and-energetycznej pic761.jpg.gif


(cel poprzedniego z 2010 r. nigdy nie został osiągnięty!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Europa chce zmniejszyć emisję CO2




przez Gaston » 11/03/16, 15:18

Christophe napisał:ps: krzywa jest dziwna, w jaki sposób wszystkie gazy mogą być mniejsze niż CO2, skoro CO2 jest gazem cieplarnianym? Nawet w obliczeniach indeksowanych to dziwne ...
Cóż, CO2 wzrósł, podczas gdy wszystkie gazy spadły, to wszystko, co możemy z niego wydobyć ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Europa chce zmniejszyć emisję CO2




przez Christophe » 11/03/16, 15:39

Tak, rozumiem, ale szkoda, że ​​na tej krzywej nie ma wszystkich GHG ...

Ogólnie wydaje mi się, że trochę za bardzo koncentrujemy się na CO2 ... ze szkodą dla innych gazów ...
0 x
philsw
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 15/04/08, 09:56
Lokalizacja: Alzacja
x 1

Re: Europa chce zmniejszyć emisję CO2




przez philsw » 19/03/16, 18:02

Oto interesujące!
Ale zgodne z tym, co ja (lub inni „prawdziwi” ekologowie)! : Chichot: ) przewidywanych już w 2001 r. Dlaczego bo może to tylko matematyka : Wink: , Aby uprościć, możemy powiedzieć, że emitowany CO2 jest związany ze spalaniem materii kopalnej, a zatem ostatecznie z ilością wydobytą z podłoża. Jednak podczas obietnic dotyczących redukcji CO2 złożonych przez kraje lub firmy rozmawialiśmy tylko o ilościach emitowanych ... ale nie ilościach wydobywanych z metra (idea jest taka, że ​​jeśli zużycie spadnie, wydobycie również się zmniejszy) , Jednak zasada naszego społeczeństwa oparta na wzroście poprzez konsumpcję, nieuchronnie, jeśli sprzedawca (na przykład kraj produkujący ropę naftową) zobaczy, że klient kupuje mniej (kraj, który zużywa mniej ropy, aby emitować mniej CO2), to będzie szukamy innych klientów (na przykład, biorąc pod uwagę globalny wzrost, znaleźliśmy wiele krajów azjatyckich) ...
Krótko mówiąc, jestem przekonany, że redukcja emisji CO2 stanie się naprawdę skuteczna tylko wtedy, gdy wynegocjujemy stały i trwały spadek wydobycia materiałów kopalnych z podglebia. Niestety tak naprawdę nie słyszałem tego w akordach COp21.
Powiedzmy, że biorąc pod uwagę interesy finansowe, myślę, że i tak jest to dość utopijne.
1 x
hybrydowy SUV

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 248