Radio i TV - Programy, które mówią o ekologii

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja

Radio i TV - Programy, które mówią o ekologii




przez innuend0 » 02/10/06, 23:58

Pozdrawiam wszystkich

Niedawno odkryłem, że zaczyna (?) pojawiać się znacząca oferta programów poruszających tematykę ekologii lub ekonologii.

Transmisje te można obecnie znaleźć w mediach takich jak radio, telewizja i są udostępniane w Internecie: albo w formie filmów, albo w formie strumieni audio (takich jak mp3, real media itp.)

Sugeruję, abyśmy stworzyli listę programów wysokiej jakości, zawierającą wszystkie informacje potrzebne do ich „słuchania” lub „zobaczenia”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja




przez innuend0 » 03/10/06, 00:17

TV

„Dodatek ziemi”

Complément Terre pokazuje, dekoduje i otwiera debatę na temat głównych zagadnień środowiskowych: różnorodności biologicznej, zarządzania zasobami, ale także zanieczyszczeń, demografii, rozwoju...
Na planie świadkowie, eksperci do lepszego zrozumienia, politycy, stowarzyszenia, liderzy biznesu do debaty.

http://www.direct8.fr/emissions/complement_terre/


RADIO

„CO2, moja miłość”

Opis z linkami tutaj: http://fr.wikipedia.org/wiki/CO2_mon_amour

Znakomity spektakl, bardzo dynamicznie animowany, z urokliwymi przerywnikami muzycznymi


TAM, JEŚLI TAM JESTEM

Istnieje od 6 lat, bardzo ciekawy, którego jakość opiera się zarówno na poruszanych tematach, jak i na jakości prezentera. Wszystkie transmisje zostały zarchiwizowane i udostępniane bezpłatnie.

Dużą liczbę wyprodukowanych programów sklasyfikowano według bardzo różnorodnych tematów: „alterglobalizacja, wojna, bezrobocie, zdrowie, niepełnosprawność, imigracja, Afryka, Azja, kolonializm, imigracja, sexplorers, UE, USA, podróże2”

Mogłem słuchać różnych programów na temat „alterglobalizacji”, rozmawialiśmy o GMO, WTO, José Bové itp.
Może ci się spodobać również to:
http://www.la-bas.org/mot.php3?id_mot=9
Ostatnio edytowane przez innuend0 03 / 12 / 06, 22: 06, 2 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 03/10/06, 10:44

Nawet jeśli program nie ma celu czysto ekologicznego, dodałbym do tej listy poranny program RMC „Bourdin and Co”.
Pragmatyzm i antygadatliwość prezentera sprawiają, że program ten często bardzo trafnie wypowiada się na tematy związane ze środowiskiem...

Drobne szczegóły po PW od innuend0:
„Bourdin & Co” jest emitowany codziennie od 7:00 do 11:00 na antenie RMC.
Link do strony spektaklu
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja




przez innuend0 » 03/12/06, 22:07

Lista zaktualizowana dzisiaj.

Prosimy również o dołączenie do tej listy, przyniesienie nowych pomysłów itp.
0 x
nacimadouali
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/05/09, 10:54

Ekologiczna emisja




przez nacimadouali » 11/05/09, 10:58

Aby dodać odniesienie w zakresie jakości emisji przyjaznych dla środowiska...

„Planeta 2049” zaprezentowana przez odpowiednią Maitenę Biraben

To cotygodniowy program na kanale Planète – format 26 minut –

W każdą niedzielę o godzinie 12:XNUMX.
0 x
-Wszystko zależy od podróży, a nie od celu-

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177