„suche” toalety

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53

„suche” toalety




przez Buga » 04/08/06, 15:51

witam ponownie wszystkich...
Być może źle szukałem, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat toalet „suchych”.
toaleta ta posiada większy otwór, umieszczony bezpośrednio w specjalnym szambie i pozwalający na zrobienie z odchodów kompostu.po każdym użyciu dodaje się trociny lub inny suchy materiał ułatwiający rozkład..jeszcze nie rozpowszechniony jako system, ale architekci już o tym rozmawiają z nowymi budowniczymi... od czasu do czasu rozmawiamy o tym w telewizji...
system ten miałby zastąpić te niesławne toalety, które zużywają od 30 do 35% wody w domu...
rozsypanie trocin (lub innych) i „naturalne” oddzielenie substancji stałych od cieczy eliminowałoby nieprzyjemne zapachy…

Kto ma jakieś informacje na ten temat??
Widziałem stronę, na której jest napisane, że jakiś kraj w północnej Europie (nie pamiętam który) sprzedaje już szamba nadające się do tego kompostowania...
i co???
nie ma jeszcze producenta tego typu toalety????
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 04/08/06, 15:55

Mówiliśmy już o tym tutaj (przynajmniej), ale jest to trochę przestarzałe:
https://www.econologie.com/forums/toilettes- ... vt114.html

Szukaj toalety, a nie toalety...
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 10 / 09, 13: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/08/06, 16:06

Jeśli chcesz oszczędzać wodę pitną, co mogę tylko zaakceptować, zaopatrz swoją toaletę i pralkę (nie zmywarkę) w wodę ze zbiornika.....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Grald
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 06/06/06, 16:59
x 8




przez Grald » 05/08/06, 10:08

0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/08/06, 15:49

Słoń napisał:Jeśli chcesz oszczędzać wodę pitną, co mogę tylko zaakceptować, zaopatrz swoją toaletę i pralkę (nie zmywarkę) w wodę ze zbiornika.....


To tylko częściowo ogranicza problem. W rzeczywistości wada toalet wodnych jest dwojaka.

Po pierwsze, sramy do wody pitnej, a kiedy znamy liczbę ludzi na świecie umierających z pragnienia, jest to wielka sprawa. Ale hej, twoje rozwiązanie rozwiązuje ten problem.

Z drugiej strony rozwiązanie nie rozwiązuje problemu oczyszczania ścieków, które jest niezwykle energochłonne, raczej nieefektywne i wręcz zanieczyszczające (osad ściekowy obciążony metalami ciężkimi, pałeczkami colibacilli i innymi uroczymi stworzeniami rozprzestrzeniającymi się na uprawach).
Przekręcając popularne powiedzenie: „nie śmiej się, to ty jesz”. : Lol:

Jeśli ten temat Cię interesuje, nie mogę wystarczająco polecić przeczytania następującej książki:
„Mały kącik, który odciąży planetę” Christophe’a Elaina
(dostępne bezpośrednio u wydawcy „goutte de sable”), w którym wymieniono różne techniki samodzielnej konstrukcji, a także modele toalet suchych sprzedawanych we Francji.

Jeśli uważasz, że toaleta sucha to koniecznie „domek na końcu ogrodu” z opcją „zapachy i muchy”, to proponuję Ci wyrobić sobie wyobrażenie o modelu sprzedawanym w stanie obecnym:
Willa Separett (która uwzględnia możliwość oddzielenia ciał stałych od cieczy).

Zanim uzyskasz do tego prawo: tak, jest bardzo drogie! ! ! : Wink:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/08/06, 16:59

Targol napisał:Zanim uzyskasz do tego prawo: tak, jest bardzo drogie! ! ! : Wink:


Po pierwsze tak, jest drogi (normalny, ekologiczny i nieekologiczny...), to bardzo, bardzo daleko mi do tego produktu:

SEPARETT CLASSIC 3000 230V

Zasada działania: odwodnienie odchodów poprzez ich podgrzanie
Objętość kału zmniejsza się o 8% i moczu
prawie do niczego. Proces ten szybko niszczy populacje
mikrobiologiczny.



Innymi słowy: ogrzewanie gówna prądem (3000=3000W, jak sądzę) to nic, ale w sumie nic ekologicznego, ani nawet ekologicznego... :zaszokować: bakterie pow....
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/08/06, 17:32

Christophe napisał:Innymi słowy: ogrzewanie gówna prądem (3000=3000W, jak sądzę) to nic, ale w sumie nic ekologicznego, ani nawet ekologicznego... :zaszokować: bakterie pow....


Ponieważ oferują model ciągły 12 V (z opcją czujnika słonecznego), możesz sobie wyobrazić, że to mniej.

na linkowanej stronie, w zielonym bloku, obok ceny, znajduje się link do pełnego opisu, w którym znajdziemy:
separet napisała:Zużycie energii elektrycznej: 0,396/0,276 kWh/24 godz


W przeciwnym razie, jeśli porównać ten typ toalety do zwykłej toalety wodnej, prawdą jest, że wyniki (poza zanieczyszczeniami związanymi z wodą, o których wspomniałem w moim poprzednim poście) nie są różowe. Lepiej porównać do czegoś bliższego.

Tego typu toaletę należy stosować w specjalnej konfiguracji: gdy nie ma możliwości zamontowania standardowej toalety. na przykład przypadek domku, który remontuję dla teściowej: budynek jest postawiony na skale. Nie da się wykopać szamba.

W tym przypadku drugą opcją jest młynek sani. Niewiele lepiej pod względem ekonomicznym: 389 € w Casto za sam młynek (trzeba dodać samą toaletę), ale zużycie energii elektrycznej (silnik 500 W według producenta) i doskonała woda (nie ma zdjęcia).

Zresztą to tylko przykład, istnieją inne typy nieelektrycznych toalet suchych, które działają na zasadzie kompostowania.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/08/06, 17:37

Targol napisał:Zużycie energii elektrycznej: 0,396/0,276 kWh/24 godz


Czytałem, że: ECO3000 zużywa od 3000 do 5000 W na 24 godziny. Przepływ wentylatora 80m3/H
na tej stronie: maison-ecolo.com/boutic/bou_vpro.cgi?codepro=SEPECO3000

Więc już kiedy mówimy o zużyciu energii w W, odchodzę...: Evil:
Ostatnio edytowane przez Christophe 01 / 10 / 09, 13: 55, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
królikheran
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/08/06, 22:16
Lokalizacja: Aveyron




przez królikheran » 11/08/06, 00:08

tak, zużywamy waty lub pozostajemy w oparach, co nie jest miłe :x

zawsze jednak możemy spróbować równoważyć ciepło powstające w wyniku rozkładu za pomocą jednostki odzysku ciepła z wykorzystaniem energii odzyskanej.
na wylocie zużytego powietrza

ponadto energia zaoszczędzona na oczyszczaniu niewytworzonych ścieków i niewykorzystanej wody pitnej

i możemy przestudiować to pytanie od strony wentylacji słonecznej

dodatkowo otrzymujesz najwyższej jakości ziemię doniczkową do ogrodu

dlatego też moc wentylacji jest dyskusyjna, ale nie wystarcza, aby system stał się nieciekawy
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabienne70
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 01/10/09, 11:02
Lokalizacja: Górna Saone




przez fabienne70 » 01/10/09, 11:26

Witam wszystkich
Nie wiem gdzie umieścić swój post, mam nadzieję, że nie będzie mi to przeszkadzać, żeby trzymać się tego!!
Mocno zastanawiam się nad wymianą toalet na suche, ze względów ekonomicznych, a przede wszystkim ekologicznych, ale w moim przypadku pojawia się problem, mam problemy zdrowotne i biorę codziennie po kilka garści leków i zastanawiam się, czy to jest zdrowe dla zdrowia. moim dzieciom, abym kompostował moje odchody w takim stopniu, aby uzyskany kompost trafił do rodzinnego ogródka warzywnego, co o tym sądzicie?
z drugiej strony zastanawiałam się, czy papier toaletowy wrzucić do osobnego pojemnika, czy może kompostować go z resztą odpadów organicznych!
Z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Ahmed, Macro i goście 181