Oszustwo ma podwójny efekt...

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Oszustwo ma podwójny efekt...




przez Grelinette » 14/09/17, 15:01

Czy znasz „Podwójny efekt Kisscool”?...

cóż, teraz pojawia się nowa koncepcja marketingowa: The „Oszustwo marketingowe o podwójnym skutku” ! : Evil:

Jak każdy z Was, jak sądzę, jestem dosłownie nękany irytującymi i/lub fałszywymi rozmowami telefonicznymi. Tematy są tak różnorodne, jak pobudzają wyobraźnię! (Gdybyśmy mieli tyle kreatywności w uczciwym prowadzeniu biznesu, nie byłoby już kryzysów gospodarczych : Wink: )

Krótko mówiąc, idzie to od pani Irmy, która otrzymała boskie objawienie na temat mojej przyszłości i która koniecznie chce się nim ze mną podzielić (oczywiście w zamian za kilka euro), do firmy Pipo-Jeux, która mówi mi, że wygrałem do losowania ich loterii i że muszę zadzwonić pod numer o podwyższonej opłacie, aby otrzymać nagrodę, do dostawcy, do którego również muszę zadzwonić (pod numerem o podwyższonej opłacie), aby podać mu mój adres dostawy lub nawet niekompletna dokumentacja medyczna, którą muszę przekazać (zawsze pod numerem telefonu o podwyższonej opłacie) i tak dalej, i tak dalej, a najlepiej...

Ostatnio regularnie dzwonię i gdy tylko odbieram kobiecy głos godny najbardziej zmysłowej stewardessy mówi lakonicznie: „Do widzenia” i się rozłącza! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Najgorsze jest to, że te numery telefonów nie są ukryte (przy okazji dziękuję operatorom telefonicznym, którzy są współwinni tych wszystkich szaleństw bez ich dobrowolnej i życzliwej wiedzy), ale te numery telefonów są nieosiągalne, jeśli spróbujesz je zapamiętać!

Ale oto koniec końca, szczyt przewrotności, Święty Graal oszustwa, jeśli mogę tak powiedzieć:

Otrzymałem telefon od tak zwanego oficjalnego organu dochodzeniowego z prośbą o przeprowadzenie badania opinii publicznej na temat oszustw telefonicznych. (Pamiętaj też, że otrzymuję tak wiele telefonów w sprawie pseudoankiet...)

Krótko mówiąc, w tej chwili mówię sobie: Cóż... może władze, stan, Departament ds. Oszustw, mój operator telefoniczny lub jakiś inny biały rycerz w końcu podsumowały te nękające oszustwa telefoniczne i robią coś, aby (próbować) je ograniczyć?...

Ale co tam!

Po potwierdzeniu, że rzeczywiście byłem bardzo regularnie nękany tymi fałszywymi telefonami (około dziesięciu dni), urocza śledcza powiedziała do mnie swoim słodkim, uprzejmym, komercyjnym głosem: „Dziękuję, to dzięki zeznaniom takim jak Twoje możemy reagować na skalę tych nadużyć... Bardzo proszę o potwierdzenie tego dla nas na naszym serwerze telefonicznym, dostępnym 24 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu,... o numerze 7. ..."

Raaaaaaaa! .... : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:


Francja naprawdę stała się krainą obfitości dla wszystkich intrygantów i innych licencjonowanych oszustów!
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6514
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Macro » 14/09/17, 15:25

Moje zachowanie w obliczu tych irytujących ludzi: bycie niegrzecznym, brudnym, udawanie zboczeńca, a nawet rasisty (bardzo często rozmówcy mają typowy południowy akcent... z Marsylii)... Gwarantuję ci, że trafisz na czarną listę ... : Mrgreen:

Nauczył mnie tego mój 15-letni dzieciak : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13697
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez izentrop » 14/09/17, 15:29

Grelinette napisał:Najgorsze jest to, że te numery telefonów nie są ukryte
Jest to dla mnie zaleta. Odbieram tylko jeśli numer jest znany, w przeciwnym razie raz dziennie słucham automatycznej sekretarki.

Połączenia sprzedażowe bardzo rzadko pozostawiają wiadomość, dlatego nie ma już niechcianych połączeń.

Dzwonienie do nas to ich praca i sposób na życie, wolimy to szanować.
Ostatnio edytowane przez izentrop 14 / 09 / 17, 15: 33, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Christophe » 14/09/17, 15:32

Hej, tak... to do bani... to spam telefoniczny i moim zdaniem daleko mu do tak dobrego nadzoru prawnego jak spam e-mailowy... Operatorzy AMHA są w to wszystko współwinni... Krótko mówiąc, dzieje się źle... .

A więc mała metoda (która zadziałała kilka lat temu...) na ulepszenie rzeczy:

W 99% przypadków są to połączenia VOIP i dla efektywności realizowanych jest kilka połączeń jednocześnie...po wykryciu sygnału dźwiękowego operator przejmuje połączenie... Krótko mówiąc , to nie operator wpisuje Twój numer, ale komputer...

Innymi słowy: jeśli nie powiesz CZEŚĆ (ani nic innego) i będziesz milczeć, to połączenie nie zostanie przekierowane do operatora, możesz się rozłączyć i po X razy jest szansa, że ​​Twój numer zostanie automatycznie usunięty przez komputer ponieważ jest to „nieciekawe”… (ponieważ nawet jeśli komunikacja prawie nic nie kosztuje, jest to strata czasu maszyny…)

Oto coś do wypróbowania (w Belgii nudzimy się znacznie mniej...)

W przeciwnym razie zastosuj metodę izentrop, którą również praktykuję... (ponieważ nie prowadzę już działalności komercyjnej ze sklepem, ponieważ wcześniej musiałeś poprawnie odpowiedzieć...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Christophe » 14/09/17, 15:39

Makro napisał:Moje zachowanie w obliczu tych irytujących ludzi: bycie niegrzecznym, brudnym, udawanie zboczeńca, a nawet rasistowskie (bardzo często rozmówcy mają typowy południowy akcent... z Marsylii)...


Cóż, są niewolnikami systemu, nie muszą być brudni ani rasistowscy... Nie sądzę, żeby to była przyjemna praca z dużą presją psychologiczną, aby osiągnąć cele...

W przeciwnym razie już miałeś ten (lub odpowiednik), ponieważ go uwielbiam…

„Witam, dzwoni Jean-Pirre…”
„Tak, tak, jeśli masz na imię Jean-Pierre, ja mam na imię Marie-Thérèse”
„...biiiip”

Ostatnim Call Center, do którego musiałem zadzwonić, było Cdiscount, jest dobrze przeniesione na wschód, biorąc pod uwagę akcenty... Spędziłem tam 30 minut i zostałem porzucony przez 2 lub 3 różnych operatorów, w końcu za darmo, ponieważ nie zrobili tego nie rozumiem mojego problemu (na szczęście udało mi się znaleźć numer w rozmowie lokalnej...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6514
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Macro » 14/09/17, 15:53

Tyle że nie mówię, że mam na imię Maria Teresa, ale Mohamed…
To właśnie nazywam rasizmem...

A potem dla zboczeńca... Zwykle proszę go, żeby przysłał mi trochę swoich brudnych majtek... : Chichot: Czasem nawet ich to śmieszy...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Did67 » 14/09/17, 15:57

Grelinette napisał:
Ostatnio regularnie dzwonię i gdy tylko odbieram kobiecy głos godny najbardziej zmysłowej stewardessy mówi lakonicznie: „Do widzenia” i się rozłącza! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:



Dzieje się tak dlatego, że w tych call center, gdzie pracownicy znajdują się pod „presją”, dzwonią pod numer, czekają, aż rozmówca odbierze, ponownie wybierają inny numer, gdy osoba nie odbiera, wszystko to oznacza „utratę produktywności”. Komputer sprawdza więc numer, aby dowiedzieć się, czy tam jesteś. Jeśli odbierzesz, to dlatego, że tam jesteś! CO BYŁO DO OKAZANIA. A Twój numer zostanie wpisany na listę tych, do których zadzwonią w kolejnych chwilach...

[PS: Chyba nie musimy nic mówić! Ja milczę i nie rozłączam się pierwsza... Nie wiem, czy to się na coś przyda]
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez SixK » 14/09/17, 16:15

Free został skazany za próbę filtrowania spamu....
Naruszenie neutralności dystrybutora poczty narzuconej przez kodeks pocztowy i komunikacyjny, jak go nazywają.

Odbiorca musi zatwierdzić filtrowanie...

Nie jesteśmy gotowi na zanik tych praktyk.

Jedynym sposobem jest posiadanie telefonu z wyświetlaczem numeru i odbieraniem tylko znanych Ci numerów...

W przeciwnym razie dla zabawy zawsze możesz odpowiedzieć i powiedzieć cokolwiek...
Ostatnim razem dziewczyna poprosiła mnie o numer komórki, żeby potwierdzić wymianę. „No nie! Cóż, tak, potrzebuję twojego numeru telefonu, cóż, nie, nie mam obowiązku dawać ci mojego osobistego telefonu komórkowego!”

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Did67 » 14/09/17, 16:40

Kiedy masz czas, jesteś w dobrej formie i nie śpisz, jest to łatwe...

Któregoś dnia dziewczyna (często są to kobiety) zaczyna od zwykłego „wstępu”: jesteś panem takim a takim, pod takim a takim adresem itd. I proszę bardzo, ona rozpoczyna kampanię informacyjną o to i tamto, dokładnie w mojej wiosce... Wiesz, to podejście...

I tam w świetnej formie, żeby rozśmieszyć żonę, zaczynam szkic:

- Pani, masz szczęście, nie wiem, kim jestem... Nie wiem, jak ci dziękować! Naprawdę, jestem całkowicie zdesperowany.
- Dzisiaj rano komornik zadzwonił do mnie i powiedział, że bank zajmie mój dom - krótko mówiąc, wszystko o tym, że nie płacę miesięcznych rat, że wszystko przegrywam, grając, moja żona ma kochanka, zacząłem pić. ..
- Ale ty mi mówisz, że jestem właścicielem! Czy to jest to, Madame? To mnie uspokaja! Bo tak nie powiedział komornik...
- Możesz mi dać zaświadczenie o tym, co mówisz, żebym mógł pokazać list komornikowi...
Etc etc ...

Wszystko to w tonie osoby z chorobą afektywną dwubiegunową, początkowo na granicy łez, a potem w euforii 2 zdania później…

Nadal zajęło mi kilka minut, zanim ją puściła!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79322
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Oszustwo ma podwójny skutek...




przez Christophe » 14/09/17, 16:48

SixK napisał:Free został skazany za próbę filtrowania spamu....
Naruszenie neutralności dystrybutora poczty narzuconej przez kodeks pocztowy i komunikacyjny, jak go nazywają.

Odbiorca musi zatwierdzić filtrowanie...

Nie jesteśmy gotowi na zanik tych praktyk.


Ach, to Prawo jest takie dobre! Free jest karane za nadmierne filtrowanie (tzw a priori ochrona prywatności), ale ma on prawo do odsprzedaży numerów lub e-maili swoich abonentów (dlatego naruszenie prywatności)?

Bez tej drugiej praktyki nie przeszkadzałby nam spam ani zimne rozmowy telefoniczne (chyba że poprosiłeś o pojawienie się na stronach blanszowych... to Twoja odpowiedzialność...). Był czas, kiedy w witrynie France Telecom istniała nawet strona oferująca tego typu usługi, np. „Oferujemy Państwu naszą bazę danych w celu poszukiwania potencjalnych klientów”…
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 178