Prehistoryczne zanieczyszczenie

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Prehistoryczne zanieczyszczenie




przez Exnihiloest » 21/10/15, 09:48

450.000 XNUMX lat temu nasi przodkowie już zanieczyszczali środowisko metale ciężkie, nawet neandertalczycy.
Cóż za wstyd, pojawienie się człowieka; gdyby pozostał na drzewach, planeta byłaby czysta! : Chichot:
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 21/10/15, 12:20

z wyjątkiem tego, że ludzie nigdy nie żyli nadrzewnie, twierdzi Yvette Deloison, cytowana i popierana przez WSZYSTKICH anatomów, z którymi się konsultowała:
"Wtedy wróciłem do wszystkich moich książek o anatomii i paleontologii od czasów kambru i im więcej się uczyłem, tym częściej mówiłem sobie: "No proszę, musimy to odwrócić. Tam kryje się prawdziwa logika." Istniała logika w odniesieniu do skamieniałości, istniała logika w odniesieniu do anatomii,
…Wróciwszy do Paryża, spotkałem anatomów z Wydziału Lekarskiego i wszyscy anatomowie, którym przedstawiłem swoje wnioski, utwierdzili mnie w przekonaniu, że to ja miałem rację.
. I tak przekazałem tę informację stowarzyszeniu anatomów medycznych i tam profesor Barone, który wykłada w Lyonie i jest jednym z wielkich mistrzów Szkoły Weterynaryjnej, powiedział mi: „Madame, to ty masz rację, kontynuuj! ” Mimo wszystko trochę mnie to przestraszyło, bo właśnie napotkałem całą instytucję w opozycji, twierdząc, że australopiteki nie są naszymi przodkami. Ale kiedy zobaczyłam, że weterynarze, anatomowie i lekarze mówią mi: „No śmiało!”, powiedziałam sobie, że ich słowa są dla mnie o wiele ważniejsze niż słowa kolegów, którzy nigdy nie robili sekcji ani człowiekowi, ani małpie…. »
Oczywiście do porównania z podpisami poniżej!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Prehistoryczne zanieczyszczenia




przez Christophe » 21/10/15, 12:54

Exnihiloest napisał:gdyby pozostał na drzewach, planeta byłaby czysta! : Chichot:


Oh

Ponieważ wszystkie metale ciężkie pochodzą z innej planety??? : Mrgreen:


W przeciwnym razie debata jest interesująca i można ją rozszerzyć o pytanie: czym jest zanieczyszczenie?

Dla mnie najlepsza definicja to: zanieczyszczenie to brak równowagi w (eko)systemie.

Od tego momentu zwierzęta również można uznać za zanieczyszczających. Na przykład: gatunki inwazyjne, które zastępują gatunki rodzime, to zanieczyszczenie...

I idąc dalej: finansiści, którzy niszczą obecny system gospodarczy, są także sprawcami zanieczyszczeń...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 22/10/15, 09:51

Bakterie są prawdopodobnie największymi trucicielami na naszej planecie. : Evil:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Prehistoryczne zanieczyszczenia




przez Remundo » 22/10/15, 10:05

Exnihiloest napisał:450.000 XNUMX lat temu nasi przodkowie już zanieczyszczali środowisko metale ciężkie, nawet neandertalczycy.
Cóż za wstyd, pojawienie się człowieka; gdyby pozostał na drzewach, planeta byłaby czysta! : Chichot:

Nie wydaje mi się to zbyt poważne, to "badanie"...

Neandertalczycy nie mieli możliwości koncentracji i ekstrakcji metali ciężkich, ani prawdopodobnie nawet nie mieli na to ochoty…
W Gorham's i Vanguard osady zawierające stare, dobrze zachowane pozostałości palenisk można uznać za gleby zanieczyszczone Cu-Zn-Ni zgodnie z obecnymi i przyszłymi kryteriami.

Cynk nie należy do „metali ciężkich”. Pojęcie to jest bardzo niejasne.
https://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89l%C ... C3.A9ennes

Ponadto prawdziwie toksycznymi metalami ciężkimi są ołów, rtęć i kadm.

Cu Zn i Ni pełnią potencjalnie korzystne role biologiczne jako pierwiastki śladowe.

Możliwe, że w popiele znajdował się dom prehistorycznego człowieka, w którym znajdowały się skoncentrowane minerały i metale, ale szczerze mówiąc, nie mogło to zajść zbyt daleko… i wątpię, czy Neantertalczycy i Sapiens lubili zjadać popiół ze swoich ognisk…
0 x
Obraz
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 22/10/15, 10:18

oto prawdopodobne źródło tej informacji o metalach ciężkich.
http://www.pourquoidocteur.fr/Articles/ ... luait-deja

To za mało, żeby wstrząsnąć światem.
Ten inny artykuł można porównać do cytowanej już pracy Yvette Deloison:
http://www.pourquoidocteur.fr/Articles/ ... de-l-homme
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 22/10/15, 10:31

„Wszystkie te wyniki sugerują „długotrwałe narażenie Homo sapiens na metale ciężkie, które mogło mieć wpływ na jego tolerancję na zanieczyszczone środowisko – czynnik dotychczas pomijany” – wyjaśniają autorzy badania.

Naukowcy uważają, że pomimo tak wysokiego poziomu metali ciężkich zanieczyszczenie gleby nie stanowiło w przeszłości zagrożenia dla zdrowia populacji. Nowotwory pojawiły się później.

To zabawne... będziesz musiał umieścić go w społeczeństwie! : Mrgreen:

wspaniała spekulacja...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Prehistoryczne zanieczyszczenia




przez Christophe » 22/10/15, 10:35

Remundo napisał:Cu Zn i Ni pełnią potencjalnie korzystne role biologiczne jako pierwiastki śladowe.


Tak dla Cu i Zn, ale mam wątpliwości co do niklu?

Remundo napisał:Możliwe, że w popiele znajdował się dom prehistorycznego człowieka, w którym znajdowały się skoncentrowane minerały i metale, ale szczerze mówiąc, nie mogło to zajść zbyt daleko… i wątpię, czy Neantertalczycy i Sapiens lubili zjadać popiół ze swoich ognisk…


Nie jeść (chociaż patrz poniżej), ale ponownie używać tak… z pewnością już zrozumieli, że popiół jest dobrym detergentem… i z pewnością mieli inne zastosowania dla swoich popiołów.

Może podczas np. uroczystości kulturalnych?

Ogień zawsze fascynował mężczyzn, a wtedy jeszcze bardziej!

Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby prochy można było ponownie wykorzystać w rytuałach „szamańskich”, na przykład... jak: „wypij miksturę z popiołu i krwi mamuta”, jeśli chcesz być mężczyzną… : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 22/10/15, 11:25

Remundertal pokaż Christophe Sapiens Strażak Metaboliczna przewaga niklu
http://www.vulgaris-medical.com/encyclo ... toxication

ALE Przypominamy, że powiedz człowiekowi Fire Sapiens, żeby nie jadł za dużo popiołu. Niebezpieczne dla wigoru Christophe'a Sapiensa. To tyle, jeśli chodzi o ducha mamuta. Lepiej miej swój prosty umysł sapiens :P

Natomiast doradca Remundertal Popiół do prania, bo Sapiens i neandertalczycy nie pachną dobrze po polowaniu. : Chichot:

Teraz Remundertal nie będzie Ci przeszkadzał. ponieważ obowiązek wobec kobiety. : Mrgreen:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 22/10/15, 11:43

:D :D :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183