Ogranicz do 70 km / h na urządzeniu

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
expose
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 23/12/11, 12:13
x 3

Ogranicz do 70 km / h na urządzeniu




przez expose » 06/01/14, 16:37

kiedy widzimy wszystkie epizody zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach, które prowadzą do bardzo częstych ataków układu oddechowego, nieżytu nosa, astmy ... (są też dla innych poważniejsze skutki, astma, ryzyko sercowo-naczyniowe, a także ryzyko działania rakotwórczego, patrz http://www.officiel-prevention.com/envi ... dossid=101 ), decyzja o obniżeniu prędkości urządzeń peryferyjnych do 70 km / h wydaje mi się rozsądna.
Co o tym sądzisz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 06/01/14, 17:04

Biorąc pod uwagę, że średnia prędkość na paryskich peryferiach w ciągu dnia jest znacznie niższa niż 70 km / h ... i że w nocy nikt nie przestrzega ograniczeń. (Rzadko go biorę, ale za każdym razem, gdy jadę do Paryża, jest to weryfikowane)
Mówię, że nic to nie zmienia
0 x
expose
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 23/12/11, 12:13
x 3




przez expose » 06/01/14, 17:35

to już pierwszy krok, potem naprzemienny ruch w przypadku szczytu zanieczyszczenia, a następnie bardziej radykalne środki, aby zakazać ich w centrum miasta, jak ma to już miejsce w kilku dużych miastach europejskich (globalnie, nie wiem)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/01/14, 23:16

Peryferia Strasburga są ograniczone do 90 i 70 kmh według miejsc od lat 2-3 ... czy to miało wpływ na zanieczyszczenie? Wątpię trochę ...
Powinien zrobić jakieś badania ...

To samo dotyczy przeciążenia ... nie jestem pewien, czy jest bardziej płynny w godzinach szczytu ....

A prędkość 70 / h jest niska jak prędkość na autostradzie ...

Silniki obecnych samochodów są tak zwymiarowane, aby zużycie na 100 km było minimalne między 80 i 90 kmh.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 06/01/14, 23:45

Zanieczyszczenia w dużych miastach nie będą regulowane przez ograniczenie prędkości.

Musimy przemyśleć całe miasto ...
Prawdopodobnie zaczynając przybliżać ludzi do swojej pracy ... Lub ludzkiej pracy ...

No cóż, ok, to co mówię jest trochę lekkie! :)

Dlaczego więc ograniczać się do 70, a nie 50!?
Ach tak, ograniczenie do 50 Km / h jest prawdopodobnie kolejnym krokiem, ponieważ nasze drogie paryskie zielenie już wyobrażają sobie, że potrafią zapalić czerwone światła na obrzeżach w 2050! ;)

Krótko mówiąc, mam pomysł, w świecie, w którym wszystko jest zawsze szybsze, im więcej czasu mija i im dłuższe są odległości! ;)

SixK
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 07/01/14, 07:06

cześć
Silniki obecnych samochodów są tak zwymiarowane, aby zużycie na 100 km było minimalne między 80 i 90 kmh.
w porządku! więcej skrzyń biegów nie jest ustawianych tak, aby obracać się o 5 ° przy 70 km / h; musisz obniżyć poziom, a zatem konsumować więcej, a tym samym zwiększać zanieczyszczenie. Wiedząc, że „swobodna” prędkość może być wykonywana tylko poza okresami braku nasycenia, a zatem rzadko, z wyjątkiem nocy, gdy krążenie jest płynne. To wąż gryzie swój ogon!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/01/14, 11:02

Tak, czasami mówię nie tylko bzdury : Mrgreen: : Mrgreen:

Poza tym około 2 lata temu pojawił się jeszcze bardziej „szalony” pomysł: ograniczyć prędkość we wszystkich Strasburgu do 30 km / h, czyli całe miasto w „Strefie 30”… a zatem a duży ekologiczny sklep z tego właśnie powodu powiedzieliśmy ... przynajmniej w odniesieniu do zanieczyszczenia i zużycia pojazdów!

Było to przedmiotem pewnego rodzaju lokalnego referendum ... oczywiście odrzucone (więcej niż 60%, jak sądzę).

Oto odpowiedni temat: https://www.econologie.com/forums/vitesse-li ... 10466.html

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 07/01/14, 11:12

Christophe napisał:To samo dotyczy przeciążenia ... nie jestem pewien, czy jest bardziej płynny w godzinach szczytu ....
Na niektórych odcinkach autostrady ograniczenie prędkości jest obniżane ze 130 do 110 km / h po przekroczeniu określonej liczby pojazdów na godzinę, aby „opóźnić” powstawanie korków.

Działa całkiem dobrze iw sumie pokonanie danej odległości przy 110 km / h zajmuje mniej czasu niż przy 130 km / h przy 2 km korków, w których nie przekraczamy 30 km / h (i myślę, że że my też mniej zanieczyszczamy).
Oczywiście nie ma cudu: gdy jest naprawdę zbyt wiele pojazdów, zatyka się :?

Z drugiej strony systematyczne zmniejszanie prędkości, w tym w godzinach „poza szczytem”, jest nieskuteczne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/01/14, 11:17

Tak, Gaston. Matematycznie ta metoda jest poprawna!

Coraz częściej na autostradzie jest to sygnalizowane przez chwilowe wskazania „zalecanej prędkości”.

Ale myślę, że działa dobrze na długich odcinkach autostrady, gdy wykryte zostanie spowolnienie lub domniemanie korka w odległości kilkudziesięciu kilometrów ... z drugiej strony na małych obrzeżach, takich jak Strasburg, nie wiem, czy praktyka jest naprawdę wydajne (lub trzeba drastycznie zmniejszyć prędkość, jest już automatycznie przy 70km / h na niektórych odcinkach peryferii Strasburga ... więc ...?)

ps: kolejny artykuł na ten temat http://www.lemonde.fr/politique/article ... 23448.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 07/01/14, 21:11

nie musisz robić rzeczy o połowę: zmniejsz prędkość do 5 km / h, abyś mógł to robić pieszo i bez samochodu
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 232