Produkcja oleju pozostanie stabilna!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
ecorage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 05/07/05, 15:37
Lokalizacja: Lyon

Produkcja oleju pozostanie stabilna!




przez ecorage » 12/12/05, 22:57

Szczyt Hubberta? Co to jest !

Bardzo podobały mi się wnioski ze spotkania OPEC:
„Kraje będące producentami ropy ogłosiły, że w przyszłym roku utrzymają produkcję na obecnym poziomie!”

No cóż, czy mogli postąpić inaczej, jak ogłosili niektórzy komentatorzy poprzedniego wieczoru.

Nie mogłam nic zrobić z cytryną!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/12/05, 08:50

Cóż, tak, na szczycie krzywej produkcji w kształcie dzwonu (Gaussa), znajduje się plateau i zawsze nieznacznie rośnie... aż do spadku.

Aby zrozumieć wszystko na temat Peak Oil (lub Pic de Hubbert po francusku), zobacz:
http://www.oleocene.org
http://www.peakoil.net(English)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/12/05, 11:31

Głupia hipoteza: co by było, gdyby deflacja ropy była plotką wymyśloną przez same koncerny naftowe w celu podniesienia cen?

Rzeczywiście, nigdy w historii nie mieliśmy 41 potwierdzonych zasobów... Wychodząc z hipotezy o rychłym wyczerpaniu się zasobów, baryłka powinna być zatem bardzo niedroga... Jednak nawet Ropa była już droższa, to nie jest tak, że teraz tanio...

Ale nie narzekajmy, drogie paliwa kopalne to jeden z fundamentów ekologii!
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/12/05, 14:01

econology napisał:Głupia hipoteza: co by było, gdyby deflacja ropy była plotką wymyśloną przez same koncerny naftowe w celu podniesienia cen?


Głupia hipoteza, która pokazuje dwie rzeczy:

1- najwyraźniej nie jesteś na bieżąco z nowinkami naftowymi. Gdyby tak było, można byłoby zauważyć regularne deklaracje głównych państw i rządów, zarówno na Zachodzie, jak i na Bliskim Wschodzie, które przyznają się do pewnego problemu wysychania rezerw.

2- Wątpię, czy zadałeś sobie trud przeczytania argumentów teorii PeakOil, w szczególności ASPO (która umieszcza ją w 2010 r. po swoich ostatnich szacunkach. Powinieneś przed wysunięciem bezpodstawnych argumentów na podstawie udowodnionych zastrzeżeń.. .

Rzeczywiście, nigdy w historii nie mieliśmy 41 potwierdzonych zasobów... Wychodząc z hipotezy o rychłym wyczerpaniu się zasobów, baryłka powinna być zatem bardzo niedroga... Jednak nawet Ropa była już droższa, to nie jest tak, że teraz tanio...


Patrzysz na problem ze złej strony. Peakoil nie oznacza całkowitego i niemal natychmiastowego wyschnięcia studni. To jest moment, w którym produkcja spadnie. A ten spadek może trwać bardzo długo. Ceny nie będą czekać na eksplozję.

Jeśli chodzi o twoje 41 lat sprawdzonych rezerw, proszę o sprawdzenie. 41 lat przy obecnym tempie konsumpcji jest niemożliwe. Z drugiej strony pewne jest, że za 41 lat ropy naftowej będzie jeszcze kilka: kilka baryłek po zawrotnych cenach.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/12/05, 14:29

1) Dziękuję za „głupie” :( Jaka jest Twoja analiza poza kopiowanymi i wklejanymi hipotezami (niekoniecznie mniej „głupimi”), które widzisz w Internecie? Kto stoi za Aspo? Mając tak dokładne liczby, niemożliwe jest, aby nie było tankowców lub byłych tankowców? Generalnie koncerny naftowe podchodzą bardzo dyskretnie do kwestii pozostałych zasobów i rezerw... Co o tym sądzisz?

2) Twoje punkty 1 i 2 są prawie identyczne i wcale nie podważają tej hipotezy... Nie wnoszą niczego do tego, co już wiedzieliśmy. A ta strona jest jedną z pierwszych w ekologii: https://www.econologie.com/articles.php?lng=fr&pg=49 ale nie, nie wiem jaki jest szczyt Huberta...

3) W 74 roku eksperci stwierdzili, że pozostało 30 lat… uzasadniając w ten sposób wysokie ceny… Dlaczego teraz sytuacja miałaby być inna?

4) Spójrz na ewolucję cen ropy od 98 roku, a zobaczysz, że to wszystko kłamstwa i spekulacje i w NIC nie odzwierciedla stanu rezerw (więc w 98 roku mieliśmy 5 razy więcej potwierdzonych rezerw?)! Nie jestem pewien, czy dojście Busha do władzy jest winne tego wzrostu cen… Co NIE MA ŚCIŚLE NIC wspólnego z wysychaniem zasobów!

5) Według danych Aspo oczywiście przez 41 lat jest to niemożliwe... Niezależnie od tego, czy ci się to podoba, czy nie, ropa naftowa będzie tam nadal znajdować się przez 100 lat, ponieważ: wiemy, że poziom wydobycia z obecnych odwiertów (i porzuconych, ponieważ są nie jest już wystarczająco opłacalna) jest rzędu 35%... Wniosek: zużyliśmy już 1/3 „dostępnej” ropy, którą ziemia może zapewnić po „zyskownych” cenach. Ale kiedy ropa naprawdę się skończy, koncepcje rentowności przesuną granice…

Zobacz tę stronę: http://www.manicore.com/documentation/reserve.html

Obraz

Stopień wydobycia zaobserwowany lub przewidywany (na osi pionowej) dla 3300 pól naftowych na świecie, w zależności od wielkości złoża (tj. ilości ropy znajdującej się fizycznie pod ziemią), wyrażony w miliardach baryłek (odciętych). 1 baryłka = 159 litrów.

Źródło: Jean Laherrère, Petroconsultants, 1997


6) Powtarzam we wszystkich przypadkach, że te wybryki mające na celu podniesienie cen energii są korzystne dla alternatywnych źródeł, a w tej małej grze koncerny naftowe ryzykują stratę w perspektywie średnioterminowej… Więc nie widzę tego, nawet jeśli mnie obrażasz…
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/12/05, 15:08

econology napisał:1) Dziękuję za „głupie” :( Jaka jest Twoja analiza poza kopiowaniem i wklejaniem hipotez (niekoniecznie mniej „głupich”)


Nie, te hipotezy są ustrukturyzowane, argumentowane, wchodzą w model teoretyczny i są przedmiotem regularnych międzynarodowych konferencji, na których spotyka się coraz więcej światowych liderów energetyki... Jeśli to ci nie wystarczy...

Kto stoi za Aspo? Mając tak dokładne liczby, niemożliwe jest, aby nie było tankowców lub byłych tankowców? Generalnie koncerny naftowe podchodzą bardzo dyskretnie do kwestii pozostałych zasobów i rezerw... Co o tym sądzisz?


Po raz kolejny pokazujesz, że nie zadałeś sobie trudu zapoznania się ze źródłami, które już wskazałem. Miałbyś odpowiedzi na WSZYSTKIE te pytania.

Źródło: Jean Laherrère, Petroconsultants, 1997


Dobry żart jest taki, że ten pan jest jednym z członków założycieli ASPO (Stowarzyszenia na rzecz Badań nad Peak Oil) i właśnie założył ASPO France: http://aspofrance.org/qui.htm

W tym miejscu zakończę dyskusję. Dopóki nie zapoznasz się dokładnie z teoriami dotyczącymi oleju szczytowego i kim są autorzy, nie widzę sensu się martwić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 13/12/05, 15:35

Dodam trochę oliwy do ognia : Twisted: :

Rulian 1 - Christophe 0

hihi :P

PS: Jean-Marc Jancovici (aka Manicore) również jest jego częścią
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/12/05, 15:38

Nie dodawaj oliwy do ognia! Nie jesteś już wystarczająco zadymiony w Anglii? : Lol: : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/12/05, 15:57

Rulian napisał:
Źródło: Jean Laherrère, Petroconsultants, 1997


Dobry żart jest taki, że ten pan jest jednym z członków założycieli ASPO (Stowarzyszenia na rzecz Badań nad Peak Oil) i właśnie założył ASPO France: http://aspofrance.org/qui.htm
.


Ale cholera!! Dokładnie to samo powiedziałem powyżej, nawet nie czytasz moich odpowiedzi czy co?
ASPO = tankowiec lub były tankowiec, nawet o tym nie wiedziałem, to była prosta hipoteza, którą właśnie potwierdziłeś… więc jak ASPO może być bezstronne? Teraz myślisz co chcesz i możesz obrażać kogo chcesz... fakty są takie..

Nie, nie rozumiem, dlaczego ma rację, skoro tylko powtarza to, co powiedziałem... To, że Jancovici jest tego częścią, jest już bardziej „logiczne”
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 13/12/05, 16:06

Cóż, kłamią lub manipulują ludźmi nie dlatego, że są byłymi pracownikami naftowymi. Ponadto spółki w większości zaprzeczają, jakoby osiągnęły nieprzedłużenie rezerwy.

Nie rozumiem, w jaki sposób życiorysy członków ASPO przekreślają słuszność tezy o nieuchronności szczytu ropy. Poza tym to nie oni wymyślili podstawową teorię, ale Hubbert, menedżer na amerykańskim kierunku, który przewidział szczyt studni w USA na lata 70. Wtedy nikogo to nie obchodziło. Krzyczcie, a teraz każdy musi przyznać, że on miał rację.

ASPO po prostu stosuje metody Hubberta, aby spróbować przewidzieć globalny szczyt. A ostatnia aktualizacja mówi o 2010 roku.

Ale cóż, nie będziemy się kłócić, to niczego nie zmieni.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 261