Rafa koralowa i wschodzące wody

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
National Geographic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 06/04/10, 11:22
Lokalizacja: Paryż
x 1

Rafa koralowa i wschodzące wody




przez National Geographic » 04/05/11, 17:55

Witam,
dwa tematy, które mogą Cię zainteresować w ostatnim numerze National Geographic Francja (Maj 2011):

• na okładce, Wielka Rafa Koralowa Australijski. Najbardziej masywna, żywa struktura na planecie stoi w obliczu najszybszych zmian, z jakimi kiedykolwiek się spotkała. Choć zagrażają mu zmiany klimatyczne i zakwaszenie, próby ochrony nie pozostają bezskuteczne.
Zwróć również uwagę na raport dotyczący Nowa Kaledonia, dom drugiej co do wielkości rafy koralowej na świecie.

• w Bangladeszu 164 miliony mieszkańców walczy nie tylko z ludnością, ale także przeciwko rosnąca woda.

• Spis wielkich drzew: nowa metoda umożliwia pomiar węgla zawartego w lasach, a zatem może pomóc w zarządzaniu nimi.

Więcej informacji i pełne podsumowanie:
http://www.nationalgeographic.fr/carrousel/en-kiosque-numero-139-mai-2011/796086/

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bricktal
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 18/03/10, 03:21
Lokalizacja: Shawinigan-Que

Re: Rafa koralowa i podnoszące się wody




przez Bricktal » 13/06/11, 07:09

National Geographic napisał:Witam,
dwa tematy, które mogą Cię zainteresować w ostatnim numerze National Geographic Francja (Maj 2011):

• na okładce, Wielka Rafa Koralowa Australijski. Najbardziej masywna, żywa struktura na planecie stoi w obliczu najszybszych zmian, z jakimi kiedykolwiek się spotkała. Choć zagrażają mu zmiany klimatyczne i zakwaszenie, próby ochrony nie pozostają bezskuteczne.
Zwróć również uwagę na raport dotyczący Nowa Kaledonia, dom drugiej co do wielkości rafy koralowej na świecie.

• w Bangladeszu 164 miliony mieszkańców walczy nie tylko z ludnością, ale także przeciwko rosnąca woda.

• Spis wielkich drzew: nowa metoda umożliwia pomiar węgla zawartego w lasach, a zatem może pomóc w zarządzaniu nimi.

Więcej informacji i pełne podsumowanie:
http://www.nationalgeographic.fr/carrousel/en-kiosque-numero-139-mai-2011/796086/

Obraz



Ciekawe, że National Geographic-France zastanawia się, czy nie zabraknie nam wody.
Nie wiem, ale nie mam tych samych informacji, co dziennikarz, który próbuje nas przestraszyć, błędnie wierząc, że czegoś gdzieś brakuje.
Jeśli brakuje, z pewnością jest to naukowa strona sprawy. Wie, jak zgłosić wiadomości, które sprzedają jego gazetę, jego szef będzie z niego dumny. Nie, nie przeczytałem tego artykułu i też go nie przeczytam .. to dlatego, że mam inną historię do usłyszenia .. a raczej do zaprezentowania mu strony internetowej jednego z jego przyjaciół Francuza na dodatek, który nie wierzy w tę mistyfikację wiek.

Przekonaj się sam i podejmij decyzję.

http://www.eolewater.com/

Tak, jak w każdym dobrym raporcie istnieją pewne półprawdy, które lepiej przechodzą przez rzeczywiste i obserwowalne fakty. Ale tutaj każdy musi dokonać własnej oceny.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/06/11, 07:48

Bricktal, czy możemy się dowiedzieć, o czym mówisz? Ta liczba nie dotyczy bezpośrednio braku wody ...

Turbiny wiatrowe produkujące wodę kosztem od 10 do 40 euro za m3, to po prostu śmieci !! Będę musiał mi wytłumaczyć, kogo na to stać oprócz Saudyjczyków ...

Już o tym rozmawialiśmy tutaj: https://www.econologie.com/forums/eolewater-t9820.html

Zwłaszcza, że ​​istnieją pułapki na wodę lub rosę znacznie tańsze niż kondensacyjna turbina wiatrowa:
https://www.econologie.com/forums/capteur-de ... t9756.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bricktal
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 18/03/10, 03:21
Lokalizacja: Shawinigan-Que




przez Bricktal » 13/06/11, 08:26

Christophe napisał:Bricktal, czy możemy się dowiedzieć, o czym mówisz? Ta liczba nie dotyczy bezpośrednio braku wody ...

Turbiny wiatrowe produkujące wodę kosztem od 10 do 40 euro za m3, to po prostu śmieci !! Będę musiał mi wytłumaczyć, kogo na to stać oprócz Saudyjczyków ...

Już o tym rozmawialiśmy tutaj: https://www.econologie.com/forums/eolewater-t9820.html

Zwłaszcza, że ​​istnieją pułapki na wodę lub rosę znacznie tańsze niż kondensacyjna turbina wiatrowa:
https://www.econologie.com/forums/capteur-de ... t9756.html


Cześć Christophe

dziękuję za informacje o starym poście forum. Przyznam, że miałem pewne lenistwo opuszków palców i tak naprawdę nie patrzyłem na forum przed wysłaniem.

Artykuł national-géo .. odnosił się do drugiej kopii recenzji w lewym górnym rogu, gdzie w zasadzie mówiło się, że: czy zabraknie nam wody?

Inne rozwiązania, które proponujesz lub które są zgłaszane na starych postach (które właśnie przeczytałem), podają tylko niewielki procent populacji w ogóle, a mianowicie jako zbieracz mgły, aby pozostać na skraju kordyliery, aby być uprawnionym do tego.

Aby móc odsalać wodę morską za pomocą parownika, wystarczy pozostać nad morzem, aby się nią cieszyć. Inni? cóż, mogą pozostać spragnieni ... lub ponownie zastawić swoje główne rezydencje, aby pozwolić sobie na najnowszą turbinę wiatrową, aby mieć tę niezbędną wodę.

Tak, to wydaje się drogie dla tego Francuza ... ale on też zaczyna, a najnowsze wiadomości dopiero się zaczynały, gdy starał się lepiej wykorzystać jego badania i marketing.

Jest pewne, jak każdy tutaj, będzie dążył do jak najszybszego opłacenia swojej inwestycji, dlatego dąży do wyższego rynku, lepszego finansowania, aby mieć dostęp do wody. Tutaj możemy pomyśleć o dolinie Kalifornii, która potrzebuje jej do uprawy warzyw na całym środkowym zachodzie Ameryki ... będą mieli środki, aby pozwolić sobie na tę rewolucyjną rzecz.

Gdy koszt zostanie zamortyzowany za jego rozwój, cena spadnie i stanie się znacznie tańsza, jak wszystko na rynku.

Równie dobrze rząd francuski mógłby zdecydować się na natychmiastową wpłatę kapitału zakupowego (zakup wynalazku z powodu suszy obecnie we Francji) i rozpoczęcie produkcji przemysłowej, która znacznie obniżyłaby jego zaporową cenę.

Ale tutaj nie mam uprawnień, aby omawiać politykę kuzyna Sarko i będę się trzymać z daleka.

Tutaj znowu nie sprawdziłem forum ale na pewno wiesz, biorąc pod uwagę twoje liczne posty, koszty związane ze zgłoszeniem patentu i to na poziomie międzynarodowym dla wszystkich krajów ... Nie mówię ci, te koszty są bardzo wysokie dla niedzielnego wynalazcy takiego jak ten dżentelmen jak każdy jeszcze.

Jeśli znasz urzędnika państwowego, który zapłaciłby mu niezłą dotację, aby mu pomóc, nie wahaj się go o tym powiadomić, jestem pewien, że doceni Twój skromny wkład w pomoc jednemu z jego francuskich braci. Maksyma kraju, równość, braterstwo i solidarność.

Jeśli chodzi o mnie, wykonałem swoją część, przekazując mu nazwę fundacji Cirque du Soleil z Quebecu, która „kupuje” takie technologie, aby udostępnić je Trzeciemu Światowi za darmo. Napisałem do fundacji, aby przekazać im tę technologię ... za mój skromny wkład w obniżenie kosztów produkcji.

Wiem, że obniżka cen nie nastąpi z dnia na dzień, ale tak jak w tej historii, kiedy dojdziemy do studni, będziemy mogli napić się jej wody. Do tego czasu będziemy musieli trochę poczekać.

Bricktal
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/06/11, 10:20

Oto temat, który mówi o problemie National Geo dotyczącym słodkiej wody: https://www.econologie.com/forums/un-tour-du ... t9565.html
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156