Anti gniazdo os przepisu zielono?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Anti gniazdo os przepisu zielono?




przez Christophe » 29/06/10, 10:32

Mamy kilka gniazd os w ogrodzie i jeśli tak się stanie, jedzenie na zewnątrz zacznie być „naprawdę bolesne”…

Czy ktoś zna metodę lub "ekologiczny" przepis na ich upolowanie? W szczególności mamy gniazdo pod łupkami umieszczonymi na elewacji, do którego nie mamy dostępu...z wyjątkiem wstrzyknięcia produktu... (nie chcę w tym celu demontować łupków)...

: Idea: :?

zdjęcie gniazda os:

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 06 / 10, 18: 52, 1 edytowany raz.
0 x
Econosaurus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 149
Rejestracja: 04/05/10, 11:14
Lokalizacja: Ségny




przez Econosaurus » 29/06/10, 11:53

Mam ten sam problem co Ty z osami. :(
Mój dom jest wyposażony w rolety PCV, z których jedna została zabita przez grad: w efekcie na zewnątrz jest mnóstwo małych dziur (od dwóch lat, bo tych bardzo małych dziurek nie zauważyłam).

Osy chętnie wchodzą przez te dziury, aby tam pozostać, założyć gniazdo itp. Dodatkowo jest to roleta okna pokoju dziecięcego.

W tej chwili muszę załatać małe dziury, ale osy są bardzo inteligentne i wiedzą, jak kopać, więc szybko wracają. Tam wracają piękne dni i za oknem zaczynają się pojawiać dwa, trzy dni, więc trochę się niepokoję.

Jak je wytępić (przepraszam, lol) lub po prostu odeprzeć bez zanieczyszczania środowiska lub inwestowania w drogie specjalne aerozole? Naprawdę nie chcę, żeby moje dziecko zostało pogryzione.

PS: jak tylko finanse pozwolą to zmienię to w ciemno, ale na razie muszę z tym zrobić. A moja fasada jest naprawdę narażona na złą pogodę i grad.
0 x
"To nie jest moment, w którym srasz w łóżku, że ściskasz tyłek ..."
Econosaurus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 149
Rejestracja: 04/05/10, 11:14
Lokalizacja: Ségny




przez Econosaurus » 29/06/10, 12:29

No cóż, przeglądając sieć, znalazłem coś takiego:

Jesteś atakowany przez osy; i nie chcesz kupować toksycznej i drogiej bomby?
Zmiażdż więc kilka goździków na spodku i połóż na stole.
Osy nienawidzą tego zapachu.
Oczywiście sprawdza się również w pomieszczeniach zamkniętych.


http://www.lesradins.com/astuce.php?id_lien=13161

Osoba twierdzi, że przetestowała i działa... Aby zobaczyć
Chyba wsadzę trochę pokruszonych goździków w uszkodzoną okiennicę i zobaczymy...
0 x
"To nie jest moment, w którym srasz w łóżku, że ściskasz tyłek ..."
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 29/06/10, 12:45

Witam,
Osy latem przyciągają te same rzeczy, co my. Jeśli Twój taras jest skierowany na południe, co często się zdarza, jesteś w miejscu, w którym będą one mijać. Wiosną są zbyt zajęci budowaniem gniazd, aby ci przeszkadzać.

Z drugiej strony latem starają się odzyskać siły i szukają cukru (nektaru, soku mięsnego, żywicy itp.) dla swojego potomstwa.
Jeśli jesz południowy posiłek z mięsem i słodkimi napojami, a wszystko w kwiecistej oprawie, nie narzekaj na ich obecność, bo wysyłasz im zbyt miłe zaproszenie.
Mogą też zaprosić siebie do swojego domu, bo latem dokucza im głód i bulimia.
Niektóre rośliny je odstraszają, m.in. forsycje, liście pomidorów, eukaliptus i na pewno wiele innych, jednak te rozwiązania nigdy nie są panaceum.

Przyciągnięcie ich jest najskuteczniejszą techniką. Są żarłoczne, ponieważ ich pożywienie latem jest kluczowe.
Jeśli masz kompost (często daleko od domu), zaoferuj im mini-ekosystem, wokół którego będą zachwyceni, bo gdy się nasycą, wrócą do gniazda bez kroku na stole.

Metodą, która naprawdę się sprawdziła, jest sprzymierzenie się z nimi, a nie przeciwstawienie się im, ponieważ w dodatku mogą ci one bardzo pomóc. Powodują np. spadek populacji drobnych owadów niesłusznie nazywanych „pasożytami” na wiosnę. Najlepszy środek przeciw pchłom jaki istnieje.
Najlepiej jest przeanalizować cały łańcuch pokarmowy począwszy od os i odtworzyć ten ekosystem z dala od tarasu. Nie będą mieli innego powodu, aby się do Ciebie zwrócić, niż podziękować. :D
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "
Malcolm X
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/06/10, 13:00

Ach, ciekawe goździki, też przetestuję!

fplm, nasz taras (WEST) jest dokładnie naprzeciwko ogrodu naszego kompostownika (EAST)...dom jest pomiędzy 2...Problem: (gniazda) os są raczej po stronie ZACHODNIEJ, bo jak mówisz = cieplej ...więc koniecznie idą przez taras...

Mamy kilka fortyzji... ale myślę, że wciąż są za małe, żeby mieć wpływ.
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 29/06/10, 13:11

Osy w pobliżu domu są owadami równie niebezpiecznymi, co dokuczliwymi, lepiej je „unicestwić”, a do tego nie potrzeba specjalnych środków: wystarczy zwykły spray z pyretrynami (cząsteczkami pochodzenia naturalnego) jeśli spryskamy je bezpośrednio gniazdo + zablokuj dostęp, aby uniknąć zbyt szybkiego rozcieńczenia produktu...ale będziesz musiał zaczynać kilka razy od nowa, gdy owady znajdujące się poza gniazdem powrócą...
W przeciwnym razie rzeczywiście łapią inne owady (w tym pszczoły), aby nakarmić nimi swoje larwy...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 29/06/10, 13:15

Pod łupkami często kryją się papierowe osy.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Polistes_dominula
Aby je rozpoznać, mają długie tylne nogi
Niezbyt agresywnie, wystarczy wybrać fajny moment, wsunąć wędkę pod łupki, aby odczepić często bardzo małe gniazdo.
Długi pręt, aby być daleko od gniazda
To trochę ryzykowne, ale robiłem to wiele razy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79116
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 29/06/10, 13:33

Och, to musi być to, Phil!

Problem, jeśli muszę wykonać manipulację, jest na wysokości… więc na drabinie, która znacznie zwiększa „ryzyko”…

Przejdź do burzy mózgów!

Przy okazji, kilka dni temu natknąłem się na szerszenia na dole ogrodu, który wszedł do szopy, w której znajdują się 3 gniazda os, w tym 1 prawdopodobnie szerszeni? Istnieją 2 gniazda o średnicy około 5-6 cm i 1 o średnicy 2 do 3 cm.

Czy istnieje metoda rozróżnienia tych 2 typów gniazd?
0 x
Econosaurus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 149
Rejestracja: 04/05/10, 11:14
Lokalizacja: Ségny




przez Econosaurus » 29/06/10, 14:49

Christophe napisał:Czy istnieje metoda rozróżnienia tych 2 typów gniazd?


Jeśli to pomoże, znajdziesz wiele informacji na ten temat od Geeka Os i Szerszeń! Zwłaszcza jeśli chodzi o Hornets: .... nie są tacy źli :zaszokować:

http://users.swing.be/entomologie/Guepes_page4.htm

Christophe, myślę, że możesz skontaktować się z panem tej witryny, aby poprosić go o informacje i ocenić swoją sytuację.
0 x
"To nie jest moment, w którym srasz w łóżku, że ściskasz tyłek ..."
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 29/06/10, 16:05

Miałem takie, które zaczynały zakładać gniazdo w stajni, w boksie dla koni (pustym w tym sezonie), niezbyt denerwujące i zbyt niebezpieczne, ale mimo to wolałem go wyeliminować, zanim za bardzo nabierze.
Wieczorem po zachodzie słońca spryskałem go "Total Emouchine" czyli środkiem odstraszającym owady dla koni (miałem go tylko pod ręką i ryzykowałem tylko, że nie zadziała)
Następnego ranka wszystkie opuściły gniazdo. Udało mi się je po cichu odczepić i wyeliminować.
Nie ma wątpliwości, że każdy środek odstraszający owady tego samego rodzaju ma takie samo działanie (istnieją nawet takie, które opierają się na naturalnych składnikach aktywnych).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117