Pralnia z kulkami cyprysowymi?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Pralnia z kulkami cyprysowymi?




przez gegyx » 30/05/10, 21:31

Pralnia z kulkami cyprysowymi?

Moja mama powiedziała mi, że jej matka używała piłek cyprysowych do prania podczas wojny (brak mydła).

(Dziwne, że nie używała popiołu drzewnego?)

W jaki sposób Nie wiem i chciałbym wiedzieć.

Użyła go do prania delikatnej bielizny lub wełny. Soda była używana do brudnej bielizny.

Przeprowadziłem wyszukiwanie w Internecie:

Widziałem, że dzięki gałęziom cedru, poprzez przepływ pary wodnej, wytwarzamy olejki eteryczne.
Że kulki w szafce mogą służyć jako odstraszacz ćmy.
Że kompost cedrowy jest raczej kwaśny.

Myślimy o możliwym efekcie mechanicznym jak w przypadku kulek myjących, ale w tym czasie myliśmy ręcznie lub za pomocą pralki.

Więc nie wiem

Jeśli o tym słyszałeś, daj innym znać.

Sprawdź pamięć swoich absolwentów, biblioteki wiedzy, zanim zniknie.

A jeśli masz inne pomysłowe systemy systemowe, w przypadku niedoboru nie wahaj się nas o tym poinformować.

:D
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24

Re: Pralnia, z piłkami cyprysowymi?




przez oiseautempete » 31/05/10, 08:43

gegyx napisał:Pralnia z kulkami cyprysowymi?

Moja mama powiedziała mi, że jej matka używała piłek cyprysowych do prania podczas wojny (brak mydła).

(Dziwne, że nie używała popiołu drzewnego?)

W jaki sposób Nie wiem i chciałbym wiedzieć.

Użyła go do prania delikatnej bielizny lub wełny. Soda była używana do brudnej bielizny.

Przeprowadziłem wyszukiwanie w Internecie:

Widziałem, że dzięki gałęziom cedru, poprzez przepływ pary wodnej, wytwarzamy olejki eteryczne.
Że kulki w szafce mogą służyć jako odstraszacz ćmy.
Że kompost cedrowy jest raczej kwaśny.

Myślimy o możliwym efekcie mechanicznym jak w przypadku kulek myjących, ale w tym czasie myliśmy ręcznie lub za pomocą pralki.

Więc nie wiem

Jeśli o tym słyszałeś, daj innym znać.

Sprawdź pamięć swoich absolwentów, biblioteki wiedzy, zanim zniknie.

A jeśli masz inne pomysłowe systemy systemowe, w przypadku niedoboru nie wahaj się nas o tym poinformować.

:D


Zmieszałeś cedr i cyprys, są to 2 różne gatunki: cyprys ma łuski (rodzaj Tuya) i cedr igły (mam libański cedr za domem ...) ... moim zdaniem tylko działanie mechaniczne (praczki biją pranie drewnianym nietoperzem) jak gumowe kulki, które można włożyć do pralki ...
Kompost z drewna iglastego jest zawsze kwaśny.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97