Obserwatorium zrównoważonej konsumpcji

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Obserwatorium zrównoważonej konsumpcji




przez Christophe » 09/04/10, 11:28

Ta belgijska witryna w Brukseli gromadzi wiele plików (w rzeczywistości małych artykułów syntetycznych), aby konsumować je bardziej ekologicznie.

Brukselskie Obserwatorium ds. Zrównoważonej Konsumpcji - OBCD - ma na celu wspieranie pracy władz publicznych w Regionie Brukselskim w zakresie podnoszenia świadomości i informowania społeczeństwa w zakresie zrównoważonej konsumpcji. W szczególności ma na celu promowanie wyborów konsumpcyjnych i zachowań zgodnych ze zrównoważonym rozwojem.

Rozważamy zrównoważoną konsumpcję, nie tylko w wymiarze środowiskowym: konsumpcja, której celem jest zaspokojenie potrzeb obecnych pokoleń, przy jednoczesnym zachowaniu zasobów, tak aby móc zaspokoić potrzeby przyszłych pokoleń; ale także w wymiarze społecznym i ekonomicznym: poszanowanie praw człowieka i praw pracowniczych w łańcuchach produkcyjnych, równość pokoleniowa i przestrzenna, sprawiedliwy handel.


Wiele interesujących plików (najedź kursorem na „pliki” u góry) http://fr.observ.be/accueil.php

Przykłady: kalendarze z owoców i warzyw

Kalendarz warzyw sezonowych
Kalendarz sezonowych owoców


Sezonowość owoców i warzyw jest również bardzo ważna z punktu widzenia globalnego ocieplenia: produkcja poza sezonem obejmuje techniki uprawy, które zużywają dużo energii kopalnej, takie jak szklarnie lub chłodnie.

Proponowany kalendarz pomaga wybrać owoce i warzywa według tych dwóch kryteriów, sezonowości i bliskości produkcji. Produkty wyróżnione na żółto są wytwarzane w Belgii, często na równinie, zielone linie wskazują pierwotny sezon produkcyjny, a czerwone linie wskazują, że owoce i warzywa są wytwarzane przy użyciu energochłonnych technik uprawy.


Istnieje również strona z listą wszystkich „logo eko”: http://fr.observ.be/labelsetlogos.php
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/04/10, 16:30

Trochę rozmyte w ciągu miesięcy !!
Mam więc dobre grejpfruty na drzewie (Var) do maja, czerwca i nie tylko do marca kwietnia (obecnie mam zapas do jedzenia na lunch i kolację).
Moje grejpfruty miejscowy nie zaczynaj w październiku, ale pod koniec grudnia !! (Var nad morzem!)
Ale w handlu pochodzą z Izraela (nie tego samego) i kończą się wcześniej.
Morele nie zaczynają się w maju, ale pod koniec czerwca i kończą przed październikiem, a raczej na początku września !!
Wiśnie zaczynają się w czerwcu, a nie w lipcu również w regionie Var i Paryżu, aw sierpniu prawie zniknęły (oprócz gór)
Lokalne gruszki nie są dostępne przez cały rok, ale są przechowywane przez cały rok dla niektórych odmian (takich jak jabłka).
Moje gruszki zaczynają się pod koniec lipca, a nie tylko we wrześniu !!
Winogrona zaczynają się w połowie lipca (kardynał), a kończą w grudniu (muszkatoł), a nie w październiku.
Mirabelles nie występuje w lipcu (nie znaleziono), ale w sierpniu, a nie we wrześniu w regionie paryskim i Alzacji.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/04/10, 16:41

W końcu go nie widziałem, ale zapominają o figach, rozkosz na drzewie punktowym, ale szybko tracą swój zapach !!
Dojrzewają na początku lipca i pod koniec sierpnia (podwójne zbiory) !!
Prawie niewykrywalne w sklepach, ku mojemu żalowi !!
Sójki, jedzcie je szybciej ode mnie, te owoce !!
Zapominają o pysznym persimmon tak dojrzałym w listopadzie grudnia !!

Jak jays uwielbiam owoce !!!!
Nie rozumiem, że wielu nie lubi owoców i woli śmieciowe napoje gazowane i kakaowe ze słodką i pozbawioną smaku wodą !!

Muszę owinąć je torbami lub sieciami inaczej nic !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 09/04/10, 21:45

Dobry wieczór,
Przeczytaj na tej stronie


Mocz jest nawozem dla pomidorów

Odpowiedziałeś: prawda
Dobra robota, to właściwa odpowiedź

Badania w Finlandii wykazały, że ludzki mocz, sam lub zmieszany z drewnem brzozowym, jest doskonałym nawozem. Traktowane rośliny pomidora przyniosły 4 razy więcej owoców niż rośliny nietraktowane. Połów: mocz może zawierać pozostałości leku. Pozostaje to problematyczne w przypadku traktowania roślin w przypadku rodzinnego ogrodu warzywnego.


Świetnie! Teraz Madame nie może mnie powstrzymać od naturalnego podlewania pomidorów : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Czasami lepiej jest się zatrzymać, zastanowić i zadać właściwe pytania ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134