Damien Saez, sprawa potępiająca konsorcjum

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Damien Saez, sprawa potępiająca konsorcjum




przez Christophe » 09/03/10, 23:25

Obraz

Damien Saez, w skrócie Saez, powraca na czołową pozycję, ale jego powrót ma brzydką posmak skandalu.

Piosenkarz powróci do sklepów 29 marca z albumem zatytułowanym J'accuse, a plakaty promocyjne miały zostać wprowadzone do obiegu, jak w przypadku każdego artysty.

Jednak okładka jego kolejnej płyty nie przypadła do gustu wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy zarządzali paryskim metrem, którzy nie zgodzili się na wyklejenie jej na korytarzach.

Po co ? Bo na plakacie widzimy nagą kobietę, nonszalancko siedzącą w wózku sklepowym.


Źródło i więcej: http://www.staragora.com/news/damien-sa ... tro/389066

Myślę, że cenzurą w tej „skandalu” jest przede wszystkim potępienie podstawowego przesłania Damiena Saeza: społeczeństwo konsumpcyjne (gówno…) i utrata wartości, które składają się na nasze człowieczeństwo... ale które są tak szkodliwe dla gospodarki „finansowej”!! : Evil:

Ale ta mała „skanda” jest dobra, bo jak powiedział DeGaulle: „Mówcie o mnie źle, mówcie o mnie dobrze, ale proszę, wspomnijcie moje imię”; pozwala ludziom rozmawiać (i rozmawiać o) jego autorze...zaangażowanym!
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 10/03/10, 18:00

Przyznam, że mi też ten plakat zupełnie nie przypadł do gustu. Myślę, że sytuacja jest rzeczywiście prowokacyjna i wcale nie ładna.

A wykorzystywanie nagiej kobiety i tego typu prowokacje do promowania sprzedaży albumów, naprawdę nie rozumiem, jak to się kłóci z tym zastosowaniem.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 10/03/10, 21:04

Cel osiągnięty ! ;) mówimy o tym...

Osobiście nie widzę nagiej kobiety, a jedynie kawałek towaru...

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 10/03/10, 21:42

Nie, musisz przeczytać „J'accuse” patrząc na zdjęcie… w przeciwnym razie wiadomość zostanie obcięta… oczywiście…

Jest mnóstwo reklam, które wykorzystują nagość, ale bez tego „oskarżającego” przekazu… Można więc stwierdzić, że cenzura dotyczy oskarżenia, a nie nagości… To jest poważna sprawa.

Nie, ale szczerze mówiąc, Zoré był w stanie znieść prawdziwą blondynkę : Chichot: : Chichot:

Coś, czego nie rozumiem: czy zachowała szpilki? : Chichot:

Dziś wieczorem albo nigdy Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy o tym w pierwszej części: http://ce-soir-ou-jamais.france3.fr/?pa ... brique=971

Słuchaj uważnie, Saez, nie jest pół-idiotą :)

Damien saez
Autor i autorka tekstów

Francuski piosenkarz rockowy w 1999 roku Damien Saez wydał album Jours Stranges, na którym pojawia się hymn „Jeune et con”, będący wówczas jego pierwszym zbiorem tekstów, napisany z Actes Sud. Po wydaniu drugiego albumu, God bless, w ciągu dwudziestu czterech godzin, pomiędzy dwiema turami wyborów prezydenckich w 2002 r., skomponował piosenkę „Fils de France”, którą udostępnił bezpłatnie w Internecie i którą pobrano ponad 300 000 razy w ciągu tygodnia. Następnie w 2005 roku, po wydaniu albumu Debbie, opuścił największe wytwórnie, aby „nie skończyć jako dzwonek do telefonu komórkowego”.
Swój kolejny album, J'accuse, wyda 29 marca 2010 roku, a 5 i 6 maja wystąpi w Zénith w Paryżu.
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 03 / 10, 21: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 10/03/10, 21:45

Tak, większość ludzi nie zna tekstu poza imieniem.

A jeśli dobrze zrozumiałem, że chodzi o sprzedaż płyt i skoro o tym mowa, to wydaje mi się, że jest o 3 litery za dużo i raczej byłoby to „UŻYWAM”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 10/03/10, 21:56

No cóż, chodzi o sprzedaż… taka jest zasada reklamy, prawda? :)

Obejrzyj więc wideo i zobacz, co powiedział Saez, zanim „osądzisz” go jak większość ludzi…
:|

Nie sądzę, żeby szukał skandalu... Poza tym są zabezpieczenia przed wysłaniem, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 10/03/10, 22:05

No cóż, to nie wszystko... ale w jakim supermarkecie i w jakim dziale można znaleźć ten towar z plakatu? : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 10/03/10, 22:07

Grelinette napisał:No cóż, to nie wszystko... ale w jakim supermarkecie i w jakim dziale można znaleźć ten towar z plakatu? : Chichot:


Hihihihi...świnia idzie!!

Trzeba przyjechać do Holandii, jest ich trochę w oknie : Mrgreen: : Mrgreen:
W Belgii też... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 10/03/10, 22:11

W jakim promieniu?
Nie w dziale wędlin, bo to nie kaszanka.
Jako, że jest blondynką, przejdę bardziej do działu higienicznego niż kulturalnego, chociaż czasami możemy spodziewać się niespodzianek.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79326
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 10/03/10, 22:15

Czy to przypadkiem nie byłaby gigantyczna Barbie?

A więc sekcja z zabawkami po stronie różowych dziewcząt... : Mrgreen:
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120