Szukaj econological pranie!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
123soleil
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/11/09, 21:28

Szukaj econological pranie!




przez 123soleil » 06/11/09, 21:33

Bonjour à tous!
Bardzo się cieszę, że nie tylko ja szukam ekonomicznego/ekologicznego detergentu.
Nadal mam kilka problemów:
Próbowałem orzechów i nie jestem przekonany
oprócz problemów z sumieniem (pochodzą z Indii) orzechy niszczą moje pranie i pralkę
więc przerzuciłem się na stare, dobre mydło marsylskie
za pomocą mojej małej tarki do sera robię trochę płatków, które trafiają bezpośrednio do bębna
ale znowu nie jest idealnie
Uważam, że mydło marsylskie powoduje, że ubrania tracą kolory
inaczej:
* olejki eteryczne jako zmiękczacze nie zatrzymują zapachu... rozwiązanie?
* Czy wsypanie kryształków sody (1 łyżka stołowa) do każdego urządzenia grozi uszkodzeniem urządzenia?
* czym prać czarną bieliznę?
* co mamy sądzić o kulach do prania sprzedawanych niemal wszędzie i po niemal wszystkich cenach...?
Merci d'Avance
PS: proszek do popiołu też mnie nie kusi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
ecologicreation
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 10/03/10, 23:36
Lokalizacja: Ardeny




przez ecologicreation » 11/03/10, 21:05

dobry wieczór

Widzę, że temat jest stary, ale jeśli moje doświadczenie może pomóc...
Ja też próbowałem tego wszystkiego bez większego przekonania i z szambo jako dodatkową trudność, a ostatnio znalazłem detergent z etykietą „organiczny” z małą zieloną żabką (nie wiem, czy potrafię podać markę). Oczywiście, nie należy się spodziewać przyjemnego zapachu, który pozostanie na praniu po wyschnięciu, jest on raczej neutralny, ale ja znalazłam rozwiązanie, dodając jedną lub dwie krople olejku eterycznego do wody w mojej kotłowni parowej. Plamy znikają równie dobrze, jak w przypadku tradycyjnego detergentu do prania już w temperaturze 40°.

Dobre pranie

caro
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131