Liście stewii = 100% naturalny słodzik

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Liście stewii = 100% naturalny słodzik




przez Christophe » 18/09/09, 10:05

Nie wiedziałam o Stevii, zanim odkryłam ją wczoraj w wiadomościach FR2 wczoraj po południu!

Jest to roślina, której liście syntetyzują „słodzik” 3 razy słodszy od tradycyjnego cukru.

Producenci zaczynają się tym interesować.

Pytanie: czy rośnie tutaj w szklarni?

Więcej informacji: http://fr.wikipedia.org/wiki/Stevia (zacząć)

Cholera, mówią:

Liście tego gatunku mają moc słodzącą średnio 45 razy większą niż cukier stołowy.


Być może 3 razy źle zrozumiałem raport...

W 2008 roku firmy The Coca-Cola Company/Cargill i PepsiCo/Whole Earth Sweetener otrzymały zezwolenie Agencji ds. Żywności i Leków na stosowanie go w swoich produktach oraz zezwolenie na sprzedaż odpowiednio sproszkowanych ekstraktów stewii: Truvia® i PureVia®.


Z drugiej strony, czy pkoi było wcześniej zbanowane???

Cóż, musimy znaleźć trochę nasion!! Mam szklarnię do testów :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 18/09/09, 10:32

Znalazłem stronę sprzedającą nasiona: www.lamaisondustevia.com/index.php?cPath=21

Bardzo chcę tego spróbować (sadzenie w lutym).

Mam tylko nadzieję, że to nie terminatorzy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/09/09, 10:35

Zakazane, prawdopodobnie nie, ale po prostu jeszcze niedozwolone. To trochę jak wprowadzenie na rynek nowego leku.
Nie jest to łatwe: przypominam, że aspartam nie jest zalecany niektórym pacjentom. (przepraszam, nazwa choroby jest tak skomplikowana…acetyl….)
Nawet obecność orzechów włoskich lub laskowych – produktu naturalnego – jest obecnie reklamowana na niektórych produktach.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 18/09/09, 10:36

Cześć Christophe
Jeśli szukasz informacji na temat stewii z „problemowego” punktu widzenia, w zasadzie znalazłem je w książce Kokopelli, ale bezpośredni link do sprawy lub zobacz stronę: guayapi.com/stevia.pdf

a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/09/09, 10:40

drugi artykuł jest bardziej kompletny:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 18/09/09, 10:42

clasou, w twoim linku nie ma nic poza reklamą stewii w proszku...nic o problemach...

Słoń napisał:Zakazane, prawdopodobnie nie, ale po prostu jeszcze niedozwolone. To trochę jak wprowadzenie na rynek nowego leku.


Rah słoniu, bawisz się słowami: wszystko, co nie jest dozwolone w żywności, jest zabronione…

Na wiki jest wyraźnie oznaczone jako „zakazane w USA” i istnieje jeden z sugerowanych powodów:

Jednak kontrowersje polityczne i medyczne (było stosowana jako roślina poronna przez niektóre grupy etniczne Ameryki Południowej) ograniczyły jego dostępność w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, które po raz pierwszy zakazały go w latach 1990. XX wieku, dopóki nie został zaprezentowany jako suplement diety.


Wszystko, co naturalne, nie jest pozbawione niebezpieczeństwa, ile razy trzeba to powtarzać... (poronny = co powoduje aborcję dla tych, którzy nie wiedzieli tak jak ja :))

Zabawne, szukając stron sprzedawców, odkryłem, że można kupić COCA (bazę kokainową) kruszoną lub suszoną… zobaczmy, czy mają nasiona : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 18/09/09, 10:43

Słoń napisał:drugi artykuł jest bardziej kompletny:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana


Właściwie to przeczytam!
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 18/09/09, 10:43

To ten, tego drugiego nie mogę znaleźć
http://www.tela-botanica.org/actu/article2785.html
a + Claude
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 18/09/09, 10:52

Ah dziękuję!

To znaczy, w przemyśle spożywczym nie ma żartów... 6000 € to bardzo wysoka kara dla małej firmy...

Kiedy wiemy, że Lidl otrzymał jedynie karę w wysokości 10 000 euro za wprowadzającą w błąd reklamę…

Ważne informacje o artykule:

Co więcej, bezpieczeństwo rośliny, która przez długi czas była główną przeszkodą w jej wprowadzeniu do obrotu w Europie, zostało szeroko potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, a także jej spożycie na całym świecie. W czerwcu 2008 r. JECFA (komitet ekspertów WHO) ostatecznie zatwierdził dopuszczalne dzienne spożycie, torując drogę do nowych zezwoleń.


ps: hej, w tej sprawie istniałoby lobby cukrownicze, co by mnie nie zdziwiło...

:x
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 18/09/09, 11:07

Nie, to nie producenci cukru, ale firmy nasienne i... władza.
Linki już wstawiłem, ale cóż.
a + Claude
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113