Nadmierne zużycie energii na klimatyzację

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Teckos
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/03/09, 18:53

Nadmierne zużycie energii na klimatyzację




przez Teckos » 22/03/09, 19:16

:płakać: Witam, pracuję w biurze, zlokalizowanym na jednym piętrze budynku. Ogrzewając klimatyzacją trójfazową z neutralnym, stwierdziłem nadmierne zużycie energii (rachunek), dodatkowo konieczne było zwiększenie ustawienia termostatu, aby uzyskać temperaturę 18 ° (th=30°).Zadzwoniłem do elektryka, który dokonał pomiarów i poinformował mnie, że jest to nienormalne, ponieważ przewód neutralny ma natężenie równe lub większe niż stale zmieniające się fazy, nie mogłem wdawać się w szczegóły.I przyjechał też klimatyzator, który zapewnił mnie, że nie ma problemu i że właśnie dorobił freon.Ale po jego przejechaniu działa mniej więcej tak jak wcześniej, a ustawienie termostatu odpowiada zadanej temperaturze.Może ktoś mi wyjaśni szczegółowo technicznie na czym polegał problem Z góry dziękuję.
0 x
Witam, mam problem z nadmiernym poborem energii.Pracuję w biurach zlokalizowanych na jednym piętrze budynku.Ogrzewanie klimatyzacją,pierwszy problem i to, że trzeba przesunąć termostat o 10° więcej, żeby uzyskać temperaturę ok. 18°. Elektryk wykonał pomiary w instalacji (trójfazowy z przewodem neutralnym) i stwierdził, że przewód neutralny ma wyższe natężenie niż trzy fazy, które stale się zmieniają. Technik klimatyzacji powiedział mi, że nie ma problemu i po prostu dodano freon.Ale od tego czasu zużycie znów stało się akceptowalne, a ustawienie termostatu odpowiada żądanej temperaturze.Chciałbym szczegółowo, technicznie zrozumieć, co się stało.Z góry dziękuję.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/03/09, 22:28

: Arrow: Halo Teckos i zapraszamy do forum. :D

Problem, który opisujesz, wydaje się odpowiadać problemowi równoważenia faz.
W instalacji trójfazowej ważne jest, aby zużycie każdej fazy było w przybliżeniu podobne. Jeżeli tak nie jest, naliczone zostanie zużycie w najbardziej wymagającej fazie (tak mi się wydaje).
:?

Ce Link do Wiki jest dość techniczny ale może cię to oświeci.
:?

PS: możesz usunąć zduplikowaną treść swojej wiadomości, korzystając z przycisku EDYTUJ w prawym górnym rogu wiadomości.
8)
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 23/03/09, 10:27

cześć
Jeżeli tak nie jest, naliczone zostanie zużycie w najbardziej wymagającej fazie (tak mi się wydaje).


nie na szczęście, w rzeczywistości płacisz sumę zużycia trzech faz, więc zrównoważoną lub nie, zużycie jest takie samo.

technik klimatyzacji, który powiedział mi, że nie ma problemu i że właśnie dołożył freon


nic nie ma i dodaje gazu (sprawdził chociaż szczelność? Jeśli nie to powtórz w przyszłości)

Twoje nadmierne zużycie i trudności w podniesieniu temperatury wynikają z braku gazu w klimatyzacji; sam to zauważyłeś
od momentu jego przejścia działa prawie jak wcześniej, a ustawienie termostatu odpowiada temperaturze


Jeśli chodzi o wyjaśnienia „elektryka”, to są one raczej bzdury...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149