To Candlemas, a potem przyjaciele z Bretonu do twoich pieców !!!!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

To Candlemas, a potem przyjaciele z Bretonu do twoich pieców !!!!




przez C moa » 02/02/09, 15:58

Witam wszystkich miłośników naleśników, naleśnikożerców (i oczywiście innych też).

Dziś Gromniczne więc bierzcie się za patelnie!!!

Natknąłem się na ten artykuł jakiś czas temu i nie mogę się powstrzymać, żeby się nim nie podzielić!!! To znak, że czasy się zmieniają i że lokalnie potrafimy sobie radzić dobrze, a nawet bardzo dobrze!!!

http://www.rtl.fr/fiche/3276802/les-agriculteurs-bretons-relancent-la-culture-du-ble-noir.html

Kenavo buzeux!!! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 02/02/09, 16:03

Bretońscy przyjaciele, a inni śmierdzą?

Ponadto: Obraz nie jesteś nawet Bretonem (oficjalnie)!! Hihihihihiih!

ps: kasza gryczana ma na to wpływ forums https://www.econologie.com/forums/aerogenera ... t6740.html a wkrótce nawet może być sarazyną? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/02/09, 16:04

Hej ! Oh! Nie tylko Bretończycy robią naleśniki i używają kaszy gryczanej! Również w Belgii.
W języku flamandzkim Saracen nazywa się „Boukweit”, co oznacza, że ​​w Liège naleśnik nazywa się „buquette” (pisownia nie jest gwarantowana)

Kobiety robią naleśniki, bo wydaje się, że to dzień, w którym kobiety są mistrzami :płakać: jakby to coś zmieniło! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 02/02/09, 16:06

Hahaha! Tope the Elephant, ta sama reakcja :)

ps: spójrz na to, mówimy o tobie: https://www.econologie.com/forums/rendez-vou ... t6982.html
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 02/02/09, 16:13

tutaj reaguje szybko, gdy tylko mówimy o jedzeniu! ! ! : Lol:
Christophe napisał:Bretońscy przyjaciele, a inni śmierdzą?
najpierw powiedziałem
(i inne oczywiście też)


Ponadto: Obraz nie jesteś nawet Bretonem (oficjalnie)!! Hihihihihiih!
Kolejny, który mówi o tym, czego nie wie, a zwłaszcza o czymś, co go nie dotyczy!!!

będzie do bani!!! Obraz

Swoją drogą zawsze mi mówiono, że Sabaudia i Alzatczycy to to samo!!! Obraz

ps: kasza gryczana ma na to wpływ forums https://www.econologie.com/forums/aerogenera ... t6740.html a wkrótce nawet może być sarazyną? : Mrgreen: : Mrgreen:
nie ma sprawy, można to jeść bez końca!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 02/02/09, 16:21

C moa napisał:Kolejny, który mówi o tym, czego nie wie, a zwłaszcza o czymś, co go nie dotyczy!!!

będzie do bani!!! Obraz


Hihihihihihihi, wciąż pamiętam, że mieszkałam 15 miesięcy w Guérande, rue Anne de Bretagne, żeby wszystko wyznać!

Więc tak, historycznie Kraj Loary jest bretoński, ale nie, administracyjnie już nim nie jest.

C moa napisał:Swoją drogą zawsze mi mówiono, że Sabaudia i Alzatczycy to to samo!!! Obraz


Jeśli chodzi o siłę charakteru, tak, to musi tak wyglądać: czy kiedykolwiek uderzyłeś drwala w twarz? Obraz

Z drugiej strony gdybym powiedział: Wandejczycy i Bretończycy znad Loary, to jest to samo, myślę, że by wam się to nie spodobało, o Wandejczykach słyszałem trochę, kiedy byłem „Bretończykiem z południa” : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 02/02/09, 16:52

Christophe napisał:Hihihihihihihi, wciąż pamiętam, że mieszkałam 15 miesięcy w Guérande, rue Anne de Bretagne, żeby wszystko wyznać!

Więc tak, historycznie Kraj Loary jest bretoński, ale nie, administracyjnie już nim nie jest.
Po pierwsze, nie wszystkie Kraje Loary były częścią Bretanii, ale tylko Loara Atlantycka. Bretania składa się z 5 departamentów nazwanych na cześć... Obraz

Co prawda ten co****ie był robiony pod Vichy więc widać poziom ale szczerze mówiąc to możemy się zastanawiać jak im się to udało!!! Jaki mamy związek z Sarthois, Angevinami lub niskimi sufitami południowej Loary?

Z drugiej strony gdybym powiedział: Wandejczycy i Bretończycy znad Loary, to jest to samo, myślę, że by wam się to nie spodobało, o Wandejczykach słyszałem trochę, kiedy byłem „Bretończykiem z południa” : Mrgreen: : Mrgreen:
Dobry !!! Bretończycy znad Loary nie istnieją!!! Jesteśmy Bretonami i tyle!!! W takim razie przyjeżdżasz z Brest, Lorient, Guingamp lub Nantes i tyle!!!

Jest pewne, że jeśli będziesz się ze mną kłócić w sprawie Południowej Loary, szybko dotrzemy do incydentu dyplomatycznego, takiego jak Davos między Izraelem a Turcją!!!!
Szczerze mówiąc, możesz mówić co chcesz, ale ci ludzie nie są tacy jak my!!! Poza tym oryginalnie byli przywiązani do Poitiers, to już mówi różnicę między nami!!! : Mrgreen:

PS: Mały na drogę:

Jeśli jutro powiedzą Ci, że koniec świata nastąpi za tydzień, gdzie powinieneś się udać, aby dokończyć starość?

W Vendée oczywiście spóźniają się o sto lat!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 02/02/09, 17:16

C moa napisał:Po pierwsze, nie wszystkie Kraje Loary były częścią Bretanii, ale tylko Loara Atlantycka. Bretania składa się z 5 departamentów nazwanych na cześć...


Ach, przepraszam, myliłem się, oczywiście miałem na myśli Loire Atlantique!
Obraz

Hiihihhiih dla Vendée. Wiedziałem, że „pokochasz”, powiedziano mi to! !
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 02/02/09, 17:30

Czy próbowałeś naleśników piwnych?

Tak, to jeden z moich ulubionych przepisów. : Chichot:
Jest to oczywiście belgijskie i jest tak dobre, że można je jeść bez uczucia głodu : Lol:

Mały chimay w cieście, odstaw do wyrośnięcia w lodówce na dwie godziny, usmaż naleśniki i oczywiście ciesz się posiłkiem
:P

Uwaga, jeśli nie należy używać mąki fermentującej, nie gwarantuję wyniku : Mrgreen:
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/02/09, 19:33

+1, Lietseu, to świetnie

swoją drogą, czy wiecie, że z degustacją piwa trapistowskiego wiąże się pełna odpust:

trapista: jeden dzień czyśćca mniej!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99