206 HDI 90 nadmierne zużycie za wysokie?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
jmvp06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/01/09, 01:41

206 HDI 90 nadmierne zużycie za wysokie?




przez jmvp06 » 22/01/09, 01:59

Halo
mam moje 206 HDI 90 KM który ma 108000 XNUMX km, zużywa 11l w mieście konsumpcja na kilka zbiorników przy tradycyjnej konsumpcji, mój styl podróżowania: pokonuję średnio dystanse od 20 do 50 km
Trzeba powiedzieć, że mam szerokie opony „w 205” o średnicy 17 poza założeniem oryginalnych kół, które straciłyby cały urok mojego nadwozia, nie sądzicie, że jest problem z regulacją? jeśli tak, w jakim kierunku powinienem pójść?
Filtr powietrza jest nowy. nowy filtr oleju powietrza 00/30 olej syntetyczny
Trasy 20 km robię pół na pół z częścią miejską, gdzie podążam za samochodami, ale bez korków, a drugą część po obwodnicy z ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Zmieniam prędkość między 1500 Trm a 2500 Trm. Proszę bardzo.
Witam, rada dla technika
Wychodzę z garażu i podłączyli mi auto do komputera i zgodnie z tym co mówią jest to elektroniczny zawór powietrza (ten na wylocie filtra powietrza) który czasami jest uszkodzony... to wszystko. próba drogowa z odłączonym zaworem żeby zobaczyć czy jest różnica w osiągach, szczerze mówiąc nie widziałem zbyt wiele natomiast z drugiej strony ciekawe wydaje mi się zużycie na komputerze bort czyli - 2L5 więc jakbym chciał wiedzieć co o tym sądzicie i dwa co może się stać jak będę dalej jechał z odłączonym zaworem, mechanik mi mówi że może po prostu zepsuć się skrzynka elektroniczna, czekam na informację
0 x
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 22/01/09, 02:24

Bez zaworu silnik nie będzie pracował optymalnie, w pewnych momentach będzie miał za dużo powietrza, co obniży jego wydajność i tym samym zmusi do większego przyspieszania, więc przy jednakowej wydajności będzie zużywał więcej.
W zasadzie żeby było jasne, bez zaworu jest lepiej niż z uszkodzonym zaworem, ale jest gorzej niż ze sprawnym zaworem.
Powinieneś wymienić ten zawór, jeśli problem wynika z niego
Jeśli problem dotyczy komputera udaj się do serwisu samochodowego lub Peugeota, poproś o diagnozę komputera i reset, a problem nie będzie już występował (zajmie to 10 minut)

Niebezpieczeństwo jazdy z odłączonym zaworem?
W przypadku silnika ryzyko pracy na zbyt ubogiej mieszance (ryzyko przegrzania, niekorzystne dla uszczelki głowicy);
A na poziomie komputera niespójności między gromadzonymi informacjami (na przykład między informacjami z sondy lambda a położeniem zaworu); teraz nie wiem, jakie mogą być skutki, ale na pewno nie dobre: ​​sporadyczne błędy, trwała nieprawidłowość, trwała awaria?

Zmień lub wyreguluj ten zawór, ale w żadnym wypadku nie podłączaj go ponownie tak, jak jest, całkowicie zatkasz silnik i katalizator, zużyjesz i zanieczyszczasz.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 22/01/09, 08:58

Czy mówimy tu o zaworze EGR, tym skandalicznym samodzielnym montażu w latach 90. w większości pojazdów, aby niewielkim kosztem spełnić normy emisji NOX.
jest to urządzenie antymechaniczne, które zatyka i zanieczyszcza silnik, a w rezultacie przynosi skutek odwrotny do zamierzonego.
odłączony, brak recyrkulacji spalin, działa bardzo dobrze, ale NOX nadal jest i ogólnie komputer nie jest zadowolony.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 22/01/09, 09:07

Nie sądzę żeby to był zawór EGR, w niektórych nowoczesnych dieslach jest motylek dla lepszego dozowania... Nie wiem czy wszystkie Common Raile tak mają...

Zabawny jest jednak ten mechanik, który radzi odłączyć wtyczkę i nie naprawiać? To wciąż trochę brak profesjonalizmu... nie sądzisz?
0 x
jmvp06
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/01/09, 01:41




przez jmvp06 » 22/01/09, 09:24

Christophe napisał:Nie sądzę żeby to był zawór EGR, w niektórych nowoczesnych dieslach jest motylek dla lepszego dozowania... Nie wiem czy wszystkie Common Raile tak mają...

Zabawny jest jednak ten mechanik, który radzi odłączyć wtyczkę i nie naprawiać? To wciąż trochę brak profesjonalizmu... nie sądzisz?


nie, w ogóle poprosił mnie, żebym poszedł i zrobił test, żeby sprawdzić, czy działa lepiej, zobaczył, że samochód padał, ale zdecydowanie radzi mi go wymienić, ponieważ może to uszkodzić pojazd, ale naprawa będzie mnie kosztować 200 €, więc tutaj dowiaduję się
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 22/01/09, 09:33

Ach, OK! To tyle dla mnie! 200 € jest nawet „tanie”, jeśli to kalkulator psuje...
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85