Otyłość zyskuje na popularności

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
canares
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 26/11/08, 11:14

Otyłość zyskuje na popularności




przez canares » 19/01/09, 11:17

Alarm dotyczący otyłości bije od kilku lat; początkowo był to problem, który dotyczył głównie USA. dziś nie tylko konsumujemy ich muzykę, ich filmy, nosimy ich ubrania... ale jemy jak oni!!! Kiedy wyszedł film Super Size Me, myślałem, że ludzie zareagują. Ale w końcu, po latach, problem się pogorszył!!!
kilka liczb:
http://www.developpementdurable.com/con ... p-tue.html

Jedz więc ekologicznie, zbilansowo i zdrowo!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 19/01/09, 12:21

Otyłość jest dobra: wytwarza węgiel zmagazynowany w ludzkim tłuszczu, ale przede wszystkim skraca życie, dlatego osoba otyła będzie spożywać mniej przez krótszy czas… a przez to jej życie będzie miało mniejszy wpływ na środowisko. : Mrgreen: : Mrgreen:

Cóż, bez żartów, nasze sposoby nadmiernej konsumpcji nadal bardzo mnie denerwują, gdy wiemy, że 2 miliardy ludzi ma trudności z wyżywieniem się…

Przykład: każde zimne „mac do” jest wyrzucane… co powoduje marnowanie miliardów ludzkich kalorii każdego dnia… Mam nadzieję, że kryzys to zmieni (przynajmniej w świadomości ludzi)…
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Otyłość zyskuje na popularności




przez Leo Maximus » 19/01/09, 12:21

Canares napisał:Alarm dotyczący otyłości bije od kilku lat; początkowo był to problem, który dotyczył głównie USA. dziś nie tylko konsumujemy ich muzykę, ich filmy, nosimy ich ubrania... ale jemy jak oni!!! Kiedy wyszedł film Super Size Me, myślałem, że ludzie zareagują. Ale w końcu, po latach, problem się pogorszył!!!
kilka liczb:
http://www.developpementdurable.com/con ... p-tue.html

Jedz więc ekologicznie, zbilansowo i zdrowo!

Dodaję:

Guma do żucia jest niezbędna, jeśli chcesz normalnie żyć.

Tańce country, tango się skończyło, ostatnie tango było w Paryżu wiele lat temu.

Poker ze swoimi odmianami i językiem, w którym uczysz się wzbogacać, okłamując cudze pieniądze.

Dom w stylu amerykańskim z dwiema bramami garażowymi z PCV i wejściem z dwoma kolumnami.

Kuchnia amerykańska otwarta na salon, z amerykańską lodówką oczywiście.

Etc ...

Jednak w moim mieście, na stronie sklasyfikowanej historycznie, wszystkie nowe domy mają ten styl, a zapisy do klubu tańca country są zamknięte, nie ma już miejsc! : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 19/01/09, 12:25

Uważaj, Leo, zostaniesz nazwany „głównym antyamerykanistą”! (jest to zazwyczaj argument facetów, którzy dokładnie nie mają argumentów : Chichot: )

Mimo to zgadzam się z Tobą... model amerykański = model nadmiernej konsumpcji. I nie ma już swojego miejsca w dzisiejszym świecie...

Trochę antyamerykanizmu: zeszłotygodniowy zamach stanu w Roquefort objęty 300% podatkiem wywołuje u mnie płacz, ale przede wszystkim pokazuje małostkowość i brak odwagi naszej polityki UE: pkoi, nie robimy tego samego z koksem i macdobem?

Państwo jest po prostu bankrutem... więc panie Sarkozy?
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 01 / 09, 16: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/09, 13:30

Christophe napisał:

Otyłość rzeczywiście istnieje: wytwarza węgiel zmagazynowany w ludzkim tłuszczu, ale przede wszystkim skraca długość życia, dlatego osoba otyła będzie spożywać mniej przez krótszy czas... a przez to jej życie będzie miało mniejszy wpływ na środowisko. Panie Zielony Panie . Zielony


a co więcej, ostatnio przeczytałam, że amerykański lekarz zaproponował recykling tłuszczu pochodzącego z liposukcji na paliwo.

Wszystko w porządku !! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/01/09, 13:36

a co więcej, ostatnio przeczytałam, że amerykański lekarz zaproponował recykling tłuszczu pochodzącego z liposukcji na paliwo

To niezgodne z prawem, wspomniany lekarz ucieka za granicę. : Chichot: : Chichot:
Sam jeździł samochodem z tłuszczem swoich pacjentów.
Jego wina ? za dużo liposukcji zrobił, bo jego auto było bardzo zachłanne... : Chichot:
Tłuszcz ludzki należy niszczyć zgodnie z zasadami respektującymi etykę : Chichot: : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/01/09, 16:15

Christophe napisał:Uważaj, Leo, zostaniesz nazwany „głównym antyamerykanistą”! (jest to zazwyczaj argument facetów, którzy dokładnie nie mają argumentów : Chichot: )

Mimo to zgadzam się z Tobą... model amerykański = model nadmiernej konsumpcji. I nie ma już swojego miejsca w dzisiejszym świecie...

Trochę antyamerykanizmu: zeszłotygodniowy zamach stanu w Roquefort objęty 300% podatkiem wywołuje u mnie płacz, ale przede wszystkim pokazuje małostkowość i brak odwagi naszej polityki UE: pkoi, nie robimy tego samego z koksem i macdobem?

Państwo jest po prostu bankrutem... więc panie Sarkozy?

Rozwijajmy zatem sprzedaż Roqueforta w Chinach, wciąż sprzedajemy go bardzo mało. I niech Amerykanie trzymają swoją wołowinę na hormonach. 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/01/09, 19:29

Christopher powiedział:

dziwka z Roquefort opodatkowana w wysokości 300%


Jedna z dwóch rzeczy: albo Sarko podniesie poprzeczkę, albo cena spadnie (mniam!)
Książę Karol kilka lat temu uratował europejskie społeczności niepasteryzowane sery.

I przychodzi kolejna dokumentacja: Amerykanie twierdzą, że zjadają nas kurczaki sterylizowane w roztworze antyseptycznym : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/01/09, 20:54

Oglądałem wczoraj w telewizji ( :płakać: przepraszam, tak, zdarza mi się) reportaż o Amiszach. Nie będę wchodził w dyskusje socjo-teologiczne.

Wszystkie dzieci i młodzież wymienione w raporcie (poniżej 50 :D ) były szczupłe, a zdolność uczenia się dzieci powyżej średniej.

Co za kontrast z McDonald's America! : Evil:

fajna lekcja
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 20/01/09, 22:10

Cześć Elef

Masz awatar tematu : Chichot: (minęło dużo czasu odkąd się z tobą droczyłem)

Tak, otyłość jest często wynikiem wielu ekscesów, tak naprawdę tylko kilka osób jest naprawdę chorych.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117