Śmieciowe jedzenie i żywność dla supermarketów, katastrofa ekologiczna?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Śmieciowe jedzenie i żywność dla supermarketów, katastrofa ekologiczna?




przez Christophe » 17/12/08, 15:56

„Pouczająca” wideo-mowa do obejrzenia:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 17/12/08, 17:27

Bardzo niepokojące, ale nie dziwi, chociaż ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/12/08, 17:28

Nie wiedziałeś : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 17/12/08, 17:38

Co dokładnie jest w jedzeniu? nie

Że w każdym razie jest m ** o? tak : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/12/08, 17:39

Ach to samo :) I lepiej nie wiedząc, że myślę ... inaczej moglibyśmy zjeść więcej ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 17/12/08, 17:43

Jeśli ze swojej strony wolę wiedzieć ... Poza tym w lutym będzie jeszcze jedna rzecz do powiedzenia na temat mojej super prezentacji na Monsanto, dużo spróbuję ... :D

Nigdy nie jesteśmy lepiej obsługiwani niż sami, wniosek: rozwijajmy się, jeśli mamy okazję, w przeciwnym razie jedzmy lokalne i rzemieślnicze (i oczywiście organiczne)!
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 17/12/08, 18:05

Odrobina prowokacji nigdy nie boli : Mrgreen:
Tiboshadow06 napisał:Nigdy nie jesteśmy lepiej obsługiwani niż bycie sobą, wniosek: kultywuj, jeśli mamy okazję, w przeciwnym razie jedz lokalnie i rzemieślniczo
Tam w 100% zgadzają się gdzie indziej we Włoszech, jest wiele ... włoskich produktów na straganach i może nie ma linku, ale ogólnie owoce i warzywa są tańsze !!!
(i oczywiście organiczne)!
W ogóle nie ma zgody. Dlaczego przysięgasz na organiczne? to nie ma smaku !!!

Osobiście mam plantatorów winorośli, producentów produktów rolnych, królików, foie gras ... którzy wytwarzają bardzo piękne produkty, nie będąc ekologicznymi. Robią inteligentne rolnictwo !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 17/12/08, 18:11

C moa napisał:
Osobiście mam plantatorów winorośli, producentów produktów rolnych, królików, foie gras ... którzy wytwarzają bardzo piękne produkty, nie będąc ekologicznymi. Robią inteligentne rolnictwo !!!


Od momentu, gdy nie jest organiczny, jest to trochę śmieciowe jedzenie, nawet jeśli jest znacznie mniej szkodliwe niż jedzenie przemysłowe.

Przysięgam na organiczne, ponieważ jest to rolnictwo najbardziej szanujące środowisko i nasz organizm, a osobiście, kiedy mam szansę jeść organiczne warzywa, uważam je za bardzo pożywne, to rolnictwo z pewnością trochę trudniej do opanowania, czasem kończymy (z mojej strony pomidorami koktajlowymi) warzywami o małym smaku, ale to dzięki kucie stajemy się kowalem ^^.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/12/08, 18:18

Tak, ale:

a) mieszkać w ogrodzie warzywnym, powodzenia ... to się nazywa ... bycie rolnikiem :)

b) tworzenie nieekologicznego ogrodu warzywnego to monumentalne bzdury

c) ludzie często sprzeciwiają się ORGANICZNEMU INTENSYWNEMU rolnictwu i produktom przemysłu spożywczego ... Szkoda, bo jak pan mówi, istnieje uczciwe środowisko: rolnictwo chłopskie niekoniecznie organiczne. Wolę kupować w lokalnym sklepie AMAP ten ORGANICZNY produkt, który sprawił, że 1000 km ... przepraszam za purystów ...

d) W przeciwieństwie do braku porozumienia w sprawie braku smaku, najlepsze jabłka, które jadłem w życiu, były organiczne (chrupały u rolnika) ... po tym, jak bio z supermarketu pod kselofanem nie dziękuję ( oprócz mleka i jajek) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 17/12/08, 18:26

Christophe napisał:W przeciwieństwie do braku porozumienia w sprawie smaku, najlepsze jabłka, które zjadłem w moim życiu, były organiczne (chrupały u rolnika) ... po biografii supermarketu pod kselofanem nie dziękuję (z wyjątkiem mleka i jajko) ...


To samo dla mnie, jabłka na targach ekologicznych, były pyszne.

Wolę także produkt lokalny (nawet jeśli nie ekologiczny) niż produkt ekologiczny z innego kontynentu, na szczęście dla mnie AMAP w pobliżu mojego domu są ekologiczne ^^ ... Wręcz przeciwnie, większość chłopów uprawiających nieekologiczne można porównać do rolnictwa przemysłowego: trzeba zobaczyć dawki Round Up, które stawiają ... i nie mówię o pestycydach ... To samo dotyczy rolnictwa ekologicznego, które kupuje owsiankę Bordeaux, często stawiają dawki wyższe niż zalecane i nie sądzę, że ten niebieskawy produkt jest tak nieszkodliwy jak to ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127