Recykling: ubrania na kilogram luzem. Koncepcja ekologiczna!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Recykling: ubrania na kilogram luzem. Koncepcja ekologiczna!




przez Christophe » 08/12/08, 14:14

Inny artykuł z dużej gazety cytujący słowo „ekologia”:

Miranda. Ekosfera: „Wezmę 2 kg dżinsów!” »

Właśnie otworzył się innowacyjny w swojej koncepcji biznes. Ma na celu „recykling” ubrań.

Patrick Galmant to poszukiwacz przygód... „w innym życiu nazywał się Indiana Jones” – mówi z uśmiechem jego syn Alexandre, za zgodą swojej siostry Clary. Ten Norman przybył na Południe w 1991 r. i do Gers w 2001 r. Pracował jako technik dźwięku i muzyki. Wrażliwy na kwestie ochrony środowiska uprawia „ekonoologię”, ale woli mówić o „ekonomii”. To słowo brzmi lepiej. Wystarczy to wymówić, żeby zdać sobie z tego sprawę! Notatka od Christophe'a: AH DOBRY???? : Chichot: Cóż, smaki i kolory...

KONCEPCJA EKOOBYWATELSKA

Właśnie rozpoczął nową przygodę w Mirande ze swoją żoną Sabine, która pozwala mu zaspokoić jego dwa wymagania, ekologię i ekonomię.

Zaczął od obserwacji, że jako konsumenci wszyscy mamy w szafach i szafach ubrania, których już nie używamy ze względu na problemy z rozmiarem lub modą. Sugeruje wprowadzenie ich z powrotem na rynek. „Ogranicza to liczbę ciężarówek na drogach i masowy import z krajów o niskich kosztach poprzez unowocześnienie istniejącego produktu. Korzyści dla ekologii. Dlatego zbiera, płacąc za kilogram, te nieużywane ubrania, które są czyszczone, odnawiane i sprzedawane po niskich cenach lub... za kilogramy w sklepie, który otworzył przedwczoraj, w sobotę 6 grudnia, o godzinie 4:XNUMX, rue of President Wilson (dawniej wideo-pasja).

„Ta koncepcja doskonale wpisuje się w obecną sytuację gospodarczą.” Sklep „Eco-Sphère” jest ucieleśnieniem postawy eko-obywatelskiej. Nie wie, czy ta przygoda się powiedzie. „Jeśli to zadziała, otworzę inne Ekosfery gdzie indziej. „Mam niewielkie marże, ale mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć dzięki masie (i wadze!) sprzedawanych produktów, bo wierzę, że może to być odpowiedź na obecne problemy gospodarcze. » wyjaśnia, ważąc parę dżinsów dla młodej dziewczyny.

Dżinsy kosztują 10 euro za kilogram. Waży 548 gramów, a zatem jest wart 5,48 euro.


http://www.ladepeche.fr/article/2008/12 ... jeans.html

10 lat temu był taki sklep w Strasburgu, nigdy tam nie byłam (wiesz, to taki sklep, w którym 90% klientów stanowią kobiety), jeśli dobrze pamiętam, nazywał się Kiloshop, chyba...

Krótko mówiąc, w tej koncepcji nie ma absolutnie nic innowacyjnego... poza tym, że w tamtym czasie było to 99% ze względów ekonomicznych i 1% ekologiczne ;)

Kiloshop zbankrutował pomiędzy 2000 a 2003 rokiem. Wydaje mi się, że… Christine, może wiesz więcej? Czy historia się powtórzy? Nie jestem pewien... Dziś świadomość ekologiczna jest bardziej rozwinięta, dlatego życzę tej nowej firmie wielkich sukcesów!
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 08/12/08, 14:30

Tak, pamiętam, poszłam tam kiedyś ze znajomymi, żeby kupić jakieś szalone ubrania na bal przebierańców. Poza tym nadal mam sukienkę z lat 80. z cekinami i falbankami à la Killy Minogue : Chichot:

Tak czy inaczej, tak, koncepcja nie jest nowa i zobaczymy, czy nowa etykieta „ekologiczna” będzie bardziej „modna” niż „stare ubrania”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 08/12/08, 20:31

Chcemy zdjęcie : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 08/12/08, 22:45

w Tours też był taki sklep (minęło już kilka lat)... było tam sporo używanej odzieży na każdy gust.
Więc to prawda, że ​​nie jest nowy ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/12/08, 23:03

Mówisz w czasie niedoskonałym, więc też jest zamknięty?
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 09/12/08, 11:34

faktycznie został zamknięty, a lokal kupił sklep z modną odzieżą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 09/12/08, 12:05

Przywodzi mi to na myśl nieistniejącą już firmę o nazwie „Eurotextiles”, która kupowała tekstylia po 0,85 euro/kg w celu recyklingu ich na szmaty i do izolacji domów.
To w ramach organizacji pozarządowej, której byłem wolontariuszem, za tę skrzynkę kupowano około 140 ton używanych tekstyliów rocznie. Było nas 7 do zbiórki małą ciężarówką o masie 3,5 t i każdego dnia tygodnia z wyjątkiem niedzieli (i znowu !)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 09/12/08, 12:18

Ach, ciekawe A2E, jak potraktowano środki grzybobójcze/ratobójcze? Kim byli Twoi klienci, bo słyszałem o tym wcześniej, ale nigdy nie widziałem konkretnych przykładów...
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 09/12/08, 12:38

W Bretanii (a może i gdzie indziej) punkty RELAY, w których wszyscy wystawiają używane ubrania, dla niektórych nawet dużo (bo mieli za dużo) zamieniają się w izolację (wiadomość o ekologicznym numerze domu).
;) w stylu rolkowym
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 09/12/08, 13:23

Christophe napisał:Ach, ciekawe A2E, jak traktowano produkty grzybobójcze/ratobójcze? Kim byli Twoi klienci, bo słyszałem o tym wcześniej, ale nigdy nie widziałem konkretnych przykładów...

Ach, całkowicie to ignoruję! zadowalaliśmy się jedynie odbiorem za pomocą pojemników dostarczonych przez tę skrzynię, przechowując tekstylia w dużym hangarze z rampą załadunkową dla pojazdów ciężarowych, które przyjeżdżały co miesiąc, aby załadować 12 ton bielizny.
Nigdy nie odwiedziliśmy tej fabryki, ale wiedzieliśmy, że zatrudnia około trzydziestu pracowników na pół etatu (np. przy sortowaniu śmieci z gospodarstw domowych), ale po tym nie mogłem powiedzieć, że z tego, co wiem, tekstylia zostały posortowane według kategorii ( odzież-bielizna domowa itp...) były bele szmat dla przemysłu lub garaży i warsztatów mechanicznych, tekstylia pokruszone lub rozwłóknione do izolacji i wtedy nie wiem.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141