MP3 czy CD? Co wolisz?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia

MP3 czy CD? Co wolisz?




przez Gregconstruct » 03/12/08, 20:37

Pytanie jest w tytule...

Co wolisz pomiędzy CD a MP3 i dlaczego?
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 03/12/08, 20:42

Cóż, to zabawne pytanie...
Czy możemy wiedzieć, co skłania Cię do zadawania nam tego pytania? Czy studiujesz?

Dla jakości dźwięku: CD bez rezerwacji.

Dla uproszczenia, „przenośności”, oszczędności nośników fizycznych (+eko), preferuję mp3.

Ale zakładając, że kupię odtwarzacz o większej pojemności i większy dysk twardy, idealnym rozwiązaniem będzie format FLAC: kompresja bezstratna. Ale jest cięższy niż mp3.

I nawet jeśli oznacza to użycie mp3, wolę ogg.

Więc. Ale dlaczego nas o to pytasz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 03/12/08, 20:55

Program „Pytanie à la Une” w RTBF (telewizja belgijska) poruszał ten temat już wcześniej.

Zadali sobie pytanie, czy konsumenci, czy główne firmy zabiją CD i poruszyły temat MP3.
Najwyraźniej poruszyli temat piractwa.

Dlatego zadaję pytanie.

Mam nadzieję, że dobrze odpowiedziałem na Twoje : Mrgreen:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/12/08, 22:08

: Arrow: Nie mam już zbyt wiele czasu na wyjmowanie płyt CD, więc zgrałem wszystko na komputer i zapisałem na zewnętrznym dysku twardym.
Format to OGG. : Mrgreen:

Posiadam klucz USB odczytujący ten format i jutro mam otrzymać zupełnie nowe radio samochodowe do samochodu elektrycznego Madam, które czyta również pliki OGG ze slotem na kartę SD, USB...
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 04/12/08, 08:24

Wraz z pojawieniem się pierwszych plików MP3 nie wiem, ile milionów baterii zostało na ulicy. W tym czasie odbierałem 2 lub 3 dziennie w mieście.
Raczej nienawidzę tych rzeczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/12/08, 09:17

Ostatecznie, wraz z pojawieniem się ogromnych pamięci w małych formatach, płyty CD wypadły z mody. Tym bardziej, że generalnie sortujesz: bardzo rzadko podobają Ci się wszystkie utwory z płyty 40-45'.
Wisienką na torcie: wszyscy rozumieją, że odtwarzacz muzyczny musi być ładowalny.
Ostatnio edytowane przez słoń 04 / 12 / 08, 09: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/12/08, 09:23

phil53 napisał:Wraz z pojawieniem się pierwszych plików MP3 nie wiem, ile milionów baterii zostało na ulicy. W tym czasie odbierałem 2 lub 3 dziennie w mieście.
Raczej nienawidzę tych rzeczy.

:zaszokować: Nie pomyślałbym o tym. :zaszokować: Głupota ludzka... :płakać:

Mój klucz USB ma wbudowaną niewymienną baterię, ładuje się na porcie USB, wadą jest samorozładowanie... :zmarszczyć brwi:

Mój syn ma taki z baterią, ale bez baterii, dałem mu etui na okulary do przechowywania razem ze słuchawkami i kompletem baterii... :?
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 04/12/08, 09:39

Citro, jesteś teraz, prawie nie ma już odtwarzaczy MP3 zasilanych bateryjnie.
To powiedziawszy, jeśli bateria nie jest wbudowana w MP3, wiele osób nie zna różnicy między akumulatorem a akumulatorem.
Albo są leniwi, albo za bardzo się śpieszą i bateria ląduje w koszu niemal tak szybko, jak bateria, gdy to nie oni płacą (myślę o super rozpieszczonych nastolatkach)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 04/12/08, 18:09

Rozpieszczone dzieci mają iPoda, więc nie mają baterii, tylko wbudowaną baterię.

Osobiście denerwuje mnie jedna rzecz w formacie MP3: piractwo!
Z drugiej strony jest strona ekologiczna, ponieważ wsparcie „już nie istnieje”!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 04/12/08, 18:24

Gregconstruct napisał:Z drugiej strony jest strona ekologiczna, ponieważ wsparcie „już nie istnieje”!


Tak, w to wierzymy a priori, ale patrząc bliżej: mniej odpadów plastikowych, ale więcej odpadów elektronicznych… Jak długo wytrzymuje odtwarzacz MP3? 2 lata na pierwszą nagrodę, 1 lat na iPody?

Jeśli chodzi o zużycie energii, nie jest to również korzystne dla plików mp3, ponieważ odtwarzacz mp3 musi być wyprodukowany i te pliki MP3 muszą być przechowywane na komputerze PC lub na zdalnym serwerze, w obu przypadkach wymagany jest komputer PC. Musieliśmy je także przekonwertować, przenieść… hophophop pełen kWh… „ukryty”…
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100