Zabawki i marki konsumenckie Bosch, Braun, Miele ..

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Zabawki i marki konsumenckie Bosch, Braun, Miele ..




przez Christophe » 17/10/08, 11:32

Tak, właśnie otrzymaliśmy pierwsze reklamy świąteczne...

W zeszłym roku już mnie to zaskoczyło i odpuściłem, ale w tym roku wystarczy: jestem w szoku!

Nie jestem zszokowany chińskim plastikowym badziewiem, które stanowi 80% (więcej?) obecnych zabawek, bo jesteśmy do tego przyzwyczajeni... Jestem zszokowany obecnością na zabawkach bardzo prawdziwych MAREK: Braun, Vileda, Ford, Bosch, Miele ...

Dlatego uodparniamy nasze dzieci od najmłodszych lat na konsumpcję tych marek... Co gorsza, rodzice płacą za uzależnianie swoich dzieci od reklamy i tłuczenia mózgu!

Ale co gorsza: oferujemy dzieciom „zestawy do czyszczenia” Viledy (niedaleko ceny oryginalnego przedmiotu) (w ten sposób Twoje powołanie jest jasne!!), kuchenkę mikrofalową (obowiązkowo!!) lub amerykańską lodówkę (która daje prawdziwą wodę, tak, drogie panie!!)... ale nic nie równa się największej głupocie kasy Smoby za 54,95 euro... Prawie, chyba że jest to wspomniane w logo LECLERC LUB CARREFOUR powyżej...

Za moich czasów czegoś takiego nie było i uważam, że potrzebne jest jakieś prawo, które by to reguluje:
a) zakaz stosowania prawdziwych marek z wyjątkiem produktów reklamowych, a zatem bezpłatny (i znowu...)
b) ramy prawne dotyczące zabawek zachęcających do konsumpcji


Kiedy więc Ken Durex dla 5-latków będzie dostępny? Co Was szokuje, drogie panie? Jednak w zasadzie nie różni się to zbytnio od oferowania podrabianego miksera Braun!

Spróbuję znaleźć jakieś zdjęcia... Jeśli nie, przeskanuję folder!
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 10 / 08, 12: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 17/10/08, 11:50

to, co zauważyłeś, jest zgodne ze społeczeństwem konsumenckim: wszystkie te marki utrzymują perspektywę +10% wzrostu rocznie, więc równie dobrze możemy przyciągnąć potencjalnych konsumentów tak szybko, jak to możliwe: i morał z tego wszystkiego: stemplujemy skorupiaki : Evil:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 17/10/08, 12:04

Oto kilka ilustracji:

a) zestaw gospodyni domowej Vileda
Obraz

b) piła łańcuchowa Bosch
Obraz

c) kasa fiskalna „unilever pack” (skip, knorr...)
Obraz

d) kompletne pudełko na tej samej zasadzie co c) pełne „prawdziwych” produktów, ale dodaje także „powołanie”:
Obraz

Jaka ona jest szczęśliwa, że ​​jest kasjerką!! Witamy w świecie CONSkonsumpcja mój mały!

Wszystko to sprawia, że ​​czuję się dobrze Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 17/10/08, 12:07

renaud67 napisał:to, co zauważyłeś, jest zgodne ze społeczeństwem konsumenckim: wszystkie te marki utrzymują perspektywę +10% wzrostu rocznie, więc równie dobrze możemy przyciągnąć potencjalnych konsumentów tak szybko, jak to możliwe: i morał z tego wszystkiego: stemplujemy skorupiaki : Evil:


Dokładnie...ale najgłupszymi w historii wciąż są rodzice, którzy kupują to badziewie! Ponieważ produkt, który się nie sprzedaje, nie przetrwa...Ale w zeszłym roku pominąłem kasę, ponieważ myślałem, że to „błąd w ocenie” ze strony firmy Sby… ale skoro nadal jest ona w ofercie, oznacza to, że została zakupiona… :zaszokować:

Rodzice, którzy nie zgadzają się z określeniem „wady”, mogą swobodnie uzasadnić się poniżej.
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 07 / 10, 16: 50, 1 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1

Re: Zabawki konsumenckie i marki Bosch, Braun, Miele..




przez Christine » 17/10/08, 12:13

Christophe napisał:A więc Ken Durex...


Gdzie ? Gdzie ? Obraz


Masz tysiąckroć rację, rzucając tyradę. Jedyne, co możesz zrobić, to tego nie kupować... i wyjaśnić dzieciom, dlaczego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Zabawki konsumenckie i marki Bosch, Braun, Miele..




przez Christophe » 17/10/08, 12:16

Christine napisał:Gdzie ? Gdzie ? Obraz


Hej, teraz, gdy jesteś już dużą dziewczynką, masz Kena Durexa naturalnej wielkości! Dlaczego płaczesz? Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 17/10/08, 14:21

: Chichot: Jak to działało :: ::
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.

(Alessandro Marandotti)
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 17/10/08, 14:44

Christophe napisał:Dokładnie...ale największymi dupkami w historii są wciąż rodzice, którzy kupują to gówno!


Przede wszystkim uważam, że ten „branding” uwiedziony rodzice też!
Uśmiechają się, gdy widzą, że ich dzieci będą miały takie same narzędzia jak tata.

=> to podwójny bonus
- rodzice kupują zabawki, bo mają markę
- dzieci kupią te prawdziwe, bo poznają markę

( : Lol: dla najnowszych wiadomości)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 17/10/08, 14:49

Nie sądzę, żeby było wielu kasjerów uwiedziony i życzę swoim dzieciom tego samego zawodu...

Ale może jestem trochę naiwny?
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

jouet




przez bobono » 17/10/08, 15:26

zapominasz o traktorze Masser Fercusonne i mini kombinezonie jak tata.

Nie wiem, co cię tak szokuje, nadal śnię jak wtedy, gdy byłam mała. Jedynym problemem jest marnowanie tego plastiku.

Kasy fiskalne, ale wykonane z drewna.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107