Conso Durable: Podziel się swoją opinią na temat wyszukiwania

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
pelr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/10/08, 22:04

Conso Durable: Podziel się swoją opinią na temat wyszukiwania




przez pelr » 13/10/08, 22:14

Jestem studentką studiów magisterskich na IESEG i piszę pracę naukową na temat zachowań konsumenckich i zrównoważonego rozwoju. W szczególności pracuję nad zachowaniami zakupowymi osób, o których mówi się, że troszczą się o środowisko lub są wrażliwe na te kwestie.

W ramach jakościowych badań marketingowych chciałbym zebrać opinie konsumentów i obywateli objętych tą próbą.

Sugeruję, abyś wypowiadał się na te tematy ODPOWIEDŹ NA CO CHCESZ

Twoje odpowiedzi będą dla mnie bardzo przydatne w moich badaniach.

Z góry bardzo dziękuję za bardzo ważny udział w mojej rozprawie doktorskiej, ale także interesujący dla debat


 Dystrybucja:

Czy wiesz, gdzie możesz kupić i znaleźć produkty DD?
Czy są dostępne w Twojej głównej marce? Czy byłbyś skłonny wybrać się specjalnie do sklepu, aby kupić te produkty?
Co sądzisz o promocji, merchandisingu i prezentacji tych produktów?


 Cena:

Czy jesteś bardzo wrażliwy na cenę?
Czy jesteś skłonny zapłacić więcej za produkt DD? Idea poświęcenia?


 Kategoria produktu:

Czy Pana/Pani zdaniem produkty spełniające zasady zrównoważonego rozwoju mogą występować we wszystkich kategoriach produktowych?
Czy istnieją produkty lub kategorie produktów, które wymagają większego zaangażowania ze strony konsumenta?


 Zaangażowanie emocjonalne:

Czy jesteś bardziej wrażliwy na niektóre przyczyny (przyroda, gatunki, morze, sprawiedliwy handel, dostęp do wody pitnej itp.) niż na inne?
Czy ta wrażliwość przekłada się na Twoje zachowania zakupowe?


 Zainteresowania osobiste:

Czy w Twoim procesie zakupowym interes osobisty jest ważniejszy od interesu zbiorowego?


 Postrzegana skuteczność:

Czy mocno wierzysz, że możesz ograniczyć problemy związane ze zrównoważonym rozwojem w procesie zakupów? Jak postrzegasz, że Twoje osobiste wysiłki związane z zakupami mogą się do tego przyczynić?

Władze:

Czy uważa Pan, że władze publiczne, rząd, mają jakąś rolę do odegrania?
Czy władze publiczne mają do odegrania zasadniczą rolę inicjatora i inhibitora (ewentualnie poprzez odwoływanie się do ustawodawstwa)?

Informacje negatywne

Co sądzisz o tych dwóch komunikatach…
Czy pozytywne informacje wpływają na Ciebie w taki sam sposób, jak informacje negatywne?

Edukacja:

Czy czujesz się poinformowany i/lub wykształcony w zakresie zrównoważonej konsumpcji?

Sceptycyzm:

Co sądzisz o szczerości zaangażowania firm?
Brakuje Ci pewności, niepewności w działaniach firmy?
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114