Kultura GMO, Walonia jest zaangażowana!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Kultura GMO, Walonia jest zaangażowana!




przez Bibiphoque » 03/10/08, 12:40

Witam,
Otrzymano dzisiaj:

Nature & Progrès zostało wysłuchane!

Region Walonii ratyfikuje „Kartę Florencji”

W dniu 5 lipca 2005 r., Kiedy parlamentarzyści walońscy pytali o wpływ GMO (organizmów zmodyfikowanych genetycznie) w celu ustanowienia prawa, Sekretarz Generalny ds. Przyrody i Progrès zakończył w ten sposób przesłuchanie przed Komisją Środowiska Parlamentu Walonii:

„Nature & Progrès, panie i panowie, uważa, że ​​Region Walonii musi teraz dać sobie czas na refleksję i analizę, że w międzyczasie musi chronić się przed udowodnionym zanieczyszczeniem GMO! Dlatego proponujemy, aby w oczekiwaniu na dekret wdrażający dekret parlament Regionu Walonii ogłosił Walonię „strefą wolną od GMO”, wzywając rząd do ratyfikowania „Karty regionów i władz lokalnych Europy w sprawie współistnienie GMO z uprawami tradycyjnymi i ekologicznymi ”, przyjęty we Florencji 4 lutego przez dwudziestu regionalnych władz Unii Europejskiej. Proponujemy wykorzystać to opóźnienie w celu kontynuowania badań w celu oceny i ilościowego określenia korzyści i zagrożeń związanych z GMO, w celu określenia - jeśli to możliwe! - warunki uprawy, które pozwolą na utrzymanie w naszym Regionie Walonii rolnictwa wolnego od GMO, co przecież jest naszym najostrzejszym prawem! "

Nature & Progrès nie omieszkało powtórzyć tej prośby, kiedy Region Walonii uchwalił w czerwcu ubiegłego roku dekret o współistnieniu kultur.

Dziś, nieco ponad trzy lata później, nasza prośba została w pełni spełniona, ponieważ Region Walonii wkrótce stanie się członkiem Sieci Regionów Europy bez GMO!

Co to znaczy ?

Oznacza to, że Region Walonii jest wyraźnie częścią polityki, która ma na celu:

chronić rolnictwo konwencjonalne i ekologiczne przed GMO; tworzyć strefy wolne od GMO w oparciu o analizy środowiskowe i społeczno-ekonomiczne;
ustanowienie na szczeblu europejskim zasady odpowiedzialności podmiotów uprawiających rośliny zmodyfikowane genetycznie w przypadku szkód wyrządzonych innym uprawom; nadzoruje badania nad GMO;
poświadczać dostawy surowców niezmodyfikowanych genetycznie; chronić różnorodność biologiczną; promować zasadę ostrożności przy wprowadzaniu nowych odmian GMO w Europie; ustanowi europejską sieć wymiany informacji i refleksji na temat problemów i konsekwencji GMO w Europie.

Przede wszystkim oznacza to, że Region Walonii zamierza teraz wywierać wpływ, zarówno na poziomie belgijskim, jak i europejskim, aby oddać sprawiedliwość wszystkim tym, którzy nadal nie chcą znaleźć GMO na swoich talerzach ...

Nature & Progrès dziękuje i gratuluje rządowi Walonii za ten szczególnie mocny gest, który świadczy o dużej jasności co do przyszłości rolnictwa, zarówno lokalnego, jak i globalnego ... W rzeczywistości często łatwiej jest uwierzyć w piękne obietnice dużych międzynarodowych korporacji, niż wysłuchać uzasadnionych obaw zwykłych obywateli.

Nature & Progrès jest również zadowolona, ​​że ​​trwa przyjmowanie pierwszych rozporządzeń wykonawczych dotyczących kukurydzy. Oczywiście z wielką niecierpliwością czekamy na dekrety wykonawcze dotyczące innych upraw.

Aby uzyskać więcej informacji:

www.gmo-free-regions.org
www.natpro.be

Franciszek Giot
Prezydent
Marc Fishers
Sekretarz generalny

W celu uzyskania dalszych informacji

Nature & Progrès asbl
520 rue de Dave - 5100 nóg
Tel. : 081 / 30.36.90
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 03/10/08, 14:35

Ale w końcu Bibiphoque, to jest lobbing, to!


Będziesz zaangażowany przez wielkiego szefa
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 03/10/08, 14:53

O nie, to nie lobbing, ponieważ nie mają nic do sprzedania ... : Chichot: : Chichot:

W rzeczywistości myślę, że to dobra definicja dobrego lobbysty, w końcu to wymuszona sprzedaż!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 04/10/08, 23:13

Choć raz Bravo Wallonia Obraz

Tylko jeden problem:
Nie ma sensu zakazać uprawy GMO (a tym samym ich niebezpieczeństwa?), Jeśli jest w sprzedaży we wszystkich działach

Potrzebowałaby pewnej konsekwencji, nie :? :? :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/10/08, 23:51

swift2540 napisał:Nie ma sensu zakazać uprawy GMO (a tym samym ich niebezpieczeństwa?), Jeśli jest w sprzedaży we wszystkich działach


Jeśli ma promować ... import GMO z Ameryki lub Ameryki Południowej! Kolejny, który nic nie zrozumiał !!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

I niech żyje konfederacja chłopska!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 05/10/08, 00:08

no tak Christophe, czego chcesz
pomiędzy:
-Chernobyl i jego chmura, która zatrzymuje się na granicy (naprawdę sprawne latające odprawy celne : Chichot: )
- gmo
-szalona krowa
- trzęsawka owiec
-Ptasia grypa
-Chińskie mleko
i tak dalej
Musiałem zostawić kilka neuronów w przygodzie :zmarszczyć brwi:
Na szczęście strona taka jak ekonologia pozwala mi obsługiwać te, które zostawiłem : Lol:

Brawo Christophe Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/10/08, 00:10

Czy to quiz wielokrotnego wyboru?

Na szczęście strona taka jak ekonologia pozwala mi obsługiwać te, które zostawiłem


Gdyby było więcej Francuzów, którzy myśleliby tak jak Ty ... ekonologia byłaby tylko lepsza ...
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 05/10/08, 00:23

Czy to quiz wielokrotnego wyboru?


nie, raczej mieszanka : Lol:



Gdyby było więcej Francuzów, którzy myśleliby tak jak ty.


Ja nie Francuz, ja Belg.

Czy Francuz myśli? Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 05/10/08, 00:29

A Francuzi, którzy wyemigrowali do Belgii? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 05/10/08, 00:50

AHH Krzysztof,

Ty jesteś mistrzem, organizatorem, moderatorem, menadżerem i sługą strony, o ty Christophe,

Bądź osobny Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 110