Czy drukować tylko w czerni i bieli za pomocą kolorowej drukarki?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Czy drukować tylko w czerni i bieli za pomocą kolorowej drukarki?




przez Christophe » 15/03/08, 10:29

Pytanie może być trochę głupie, ale chciałbym, aby zoptymalizować zużycie wkładów atramentowych: drukuj wyłącznie w trybie czarno-białym na kolorowej drukarce hp1215 i móc lepiej zarządzać jakością (tj. obniżyć jakość do maksimum „czytelnego”).

Oczywiście możesz użyć menedżera obrazów i umieścić zrzut ekranu w odcieniu szarości, ale jest to trochę „ciężkie” w przypadku tekstów…

Znalazłem wówczas oprogramowanie, ale nie mogłem już do niego wrócić.

Można to rozwiązać za pomocą niestandardowego drukowania „Profilów kolorów”, ale nigdy tego nie dotykałem i nie wydaje się, aby było to łatwe do edycji… więc jeśli kk1 już zetknął się z problemem i zna szybkie rozwiązanie… .


:?
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 03 / 08, 11: 03, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/03/08, 10:57

Chciałbym zaznaczyć, że w przypadku mojego modelu drukarki nie ma oczywiście nic w „przyborniku” ani w panelach konfiguracyjnych, które pozwalałyby na drukowanie w trybie czarno-białym (w przeciwieństwie do innych drukarek, w których można zaznaczyć pole)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/03/08, 11:01

Cóż, w konfiguracji istnieje możliwość wyboru liczby wkładów:
a) 1 ćwierćnuta
b) 1 trójchromowy
c) 1 czarny + 1 trójchromowy (obecnie tak jest)

Pomyślałem więc, że jeśli wstawię a) zamiast c), kolory będą częściej używane, cóż, to nie działa.

Widzę więc więcej niż jedno rozwiązanie: usuń kolorowy wkład… to trochę nudne, ale hej… jeśli to jedyna rzecz, która działa… :?
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 15/03/08, 11:18

Bonjour Christophe,

Jeśli dobrze pamiętam, a korzystasz z pakietu Microsoft Office Pack, powinieneś mieć opcję drukowania w trybie roboczym, która drukuje w kolorze czarnym bez dalszych modyfikacji i optymalizuje zużycie atramentu.
W przypadku innego oprogramowania nie wiem.
Nie znam Twojego HP, ale sterowniki są dostępne na hp.com i być może pozwalają wydrukować 2 lub 4 strony na jednym arkuszu. Co również ogranicza zużycie papieru.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 15/03/08, 11:38

Nie, nie korzystam z Pack Office i chciałem coś, co poradzi sobie z każdym oprogramowaniem... coś w rodzaju nowego, uniwersalnego i zaawansowanego sterownika. :) (możemy marzyć)...

Z drugiej strony oczywiście drukuję 100% w trybie „szkicowym”, to moje ustawienie domyślne (jak zapewne wielu z Was).

W przypadku drukowania „wielokrotnego” tak, jest on dołączony i ja też używam całkiem sporo.

najlepiej: wersja robocza + 2 na stronę + dwustronna.

4 A4 na stronę, staje się trochę nieczytelny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 18/03/08, 21:08

Przyjrzałem się sterownikom HP ColorLaserJet w pracy:

=> Właściwości drukarki
=> Opcje drukowania
=> zakładka Kolor
=> Drukuj w skali szarości / ustawienia

Obraz

Następnie parametry:

Obraz

Najwyraźniej dzięki tym draniom z HP masz parametry dostępne na drukarce laserowej, ale nie na drukarce atramentowej :/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 18/03/08, 22:03

Tak, dziękuję, najwyraźniej w „zaawansowanych” drukarkach istnieje możliwość „przeskakiwania” kolorów, ale nie w przypadku podstawowych...jak hp1215 (bardzo wytrzymały!)...

Szaleństwem jest to, że to ten sam producent... W każdym razie: najlepsza metoda: nie kupuj kolorowego wkładu :)
Więc opróżniam swój i tyle!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 19/03/08, 10:13

W moim (starym HP) mam też pudełko do trybu czarno-białego.
Mogę również zadeklarować to ustawienie jako „domyślne”, co jest bardzo praktyczne.

To haniebne ze strony HP, że nie umieszcza tego w sposób systematyczny.
Prawdopodobnie w celu sprzedaży większej liczby wkładów : Evil:
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
boblebricoleur
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 15/05/06, 20:25




przez boblebricoleur » 30/03/08, 15:29

Jesteśmy w dziale „ekologiczne porady i triki”.
mam dobry : Chichot: kup drukarkę laserową. Osobiście wykonuję tylko czarno-białe zdjęcia, jakość jest bez zarzutu, a do kolorów wykorzystuję wyłącznie zdjęcia, czyli laboratorium fotograficzne. W każdym razie patrząc na wydajność drukarek na zdjęciach i trwałość w czasie, nawet nie mówiąc o kosztach.
Poza tym teraz używane lasery możemy znaleźć za 2 razy tyle co tonery i ekologiczny poziom odpadów, 1 toner = ile wkładów w koszu?
Oto mała anegdota, która nie rozwiąże problemu schmilblick
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 30/03/08, 15:37

To samo, używam drukarki laserowej. Nie drukuję dużo i wkłady atramentowe wyschły, zanim udało mi się wydrukować 50 stron...

Mam trudności finansowe pomimo początkowej inwestycji w wysokości 150 EUR i kosztu 70 EUR za toner (50 EUR, jeśli stary poddam recyklingowi). Biorąc pod uwagę to, co robię z tonerem, zwraca się to z nawiązką.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109