Zmienna żarówka ekonomiczna, globalna innowacja

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Zmienna żarówka ekonomiczna, globalna innowacja




przez Christophe » 15/01/08, 14:52

Właśnie wyszło w Megaman: energooszczędne żarówki z płynną regulacją napięcia na ściemniaczu / ściemniaczu napięcia.

Były już modelezmienna żarówka po kroku ale bez bezstopniowej żarówki.

Obraz

Obecnie oferujemy pojedynczy model w GU10 11W bezstopniowo regulowany od 10 do 100%: zmienna żarówka energooszczędna GU10 11W

Obraz

Model płomienia o mocy 9W może być również szybko dostępny.

Zmienne żarówki energooszczędne

Oczywiście nie mogłem pomóc, ale od razu narysowałem krzywą wzrostu jasności, która jest:

Obraz

Samo w sobie niewiele to znaczy, więc tutaj jest ta sama krzywa, ale dla klasycznej żarówki żarowej:

Obraz

Testy przeprowadzone z reostatem SR500 i luksomierzem „płaskim”:

Obraz

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 23: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 15/01/08, 15:38

Byłoby interesujące, gdybyś miał czas, aby przedstawić krzywą zużycia zgodnie z jasnością, aby zdać sobie sprawę, czy zużycie jest proporcjonalne do jasności, czy wręcz przeciwnie, są poziomy zużycia lub niektóre tryby więcej chciwi niż inni.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 15/01/08, 15:56

Nie mogłem się doczekać tego pytania : Mrgreen:

Ogólnie rzecz biorąc, im mocniejsza świetlówka, tym lepsza wydajność świetlna. W związku z tym najprawdopodobniej uzyskamy lepszą „wydajność” na poziomie 100% niż 10%.

Problem: nie mam oscylio i jeśli cos phi "błąka się" to nie będzie bardzo precyzyjne pomiary 2 multimetrami ... ale hej mogę spróbować ale zaciekawienie użytkownika krzywa jest raczej ograniczona. Liczy się wzrost krzywej jasności.

Co więcej, różnica w zachowaniu między dwoma typami żarówek jest dość zaskakująca. Nie jestem inżynierem elektronikiem, więc nie mam wyjaśnienia. Opinie?

W przeciwnym razie, Targol, w karcie produktu znajduje się indeks, który wyraźnie pokazuje różnice w wydajności w zależności od jasności, punkt 2 i 3 właściwości: https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... p-126.html

Na podstawie mojej krzywej i tych informacji możemy to wywnioskować sprawność przy 100% jest około 4.5 razy lepsza niż przy 10% (dlatego szacuje się na około 90 V, przy 80 V żarówka jest wyłączona, w rzeczywistości krzywa powinna być pionowa przy 90 V do 10%).

Wydaje mi się, że krzywa dochodowości zachowuje się dokładnie tak samo jak krzywa jasności :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 23: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 16/01/08, 09:34

Obserwując krzywe myślę, że w obu przypadkach powinniśmy być w stanie podnieść napięcie, a tym samym zwiększyć jasność żarówek czy to ekonomiczne czy klasyczne.

Pkoi? Ponieważ krzywe są dalekie od asymptotyki w pobliżu 100% jasności i istnieje niewielka szansa na wystąpienie punktu przegięcia (szczególnie dla żarówki), możemy wywnioskować, że maksymalna jasność jest osiągana asymptotycznie.

W przypadku świetlówki: wydaje się, że wynosi około 120 do 130%
W przypadku klasycznej żarówki: trudniej powiedzieć po tej krzywej, ale prawdopodobnie ponad 130%. Czy ktoś kiedykolwiek bawił się żarówkami w tym kierunku?

Myślę, że ta „uzda” jest związana z żywotnością żarówki.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/01/08, 10:06

Bardzo ładnie, ale widzimy oczami nie luksomierzem. Maksymalna czułość oka wynosi około 0,54 µm i istnieje kilka cudownych urządzeń o wysokiej wydajności, za pomocą których możemy zobaczyć tylko dlatego, że świecą głównie na niebiesko.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 30/09/08, 14:20

Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 23: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 30/09/08, 16:13

Witam,
Zainteresował mnie moduł ściemniania dla TL, w rzeczywistości w przypadku nich zmieniamy częstotliwość przełączania (wejście sterowane napięciem 10 woltów na ściemnianych statecznikach elektronicznych dla TL)
To prawdziwy postęp w dziedzinie kominów kompaktowych!
@+
Ostatnio edytowane przez Bibiphoque 01 / 10 / 08, 11: 24, 1 edytowany raz.
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 30/09/08, 16:38

Super te żarówki i oczywiście masz je w magazynie : Chichot:

Interesujesz mnie, opowiem o tym miłośnikom przytulnej atmosfery : Lol:

Życzę miłego dnia Tobie i Twojej drugiej połowie oraz oczywiście wszystkim innym niezwykłym Panom i Kobietom z ECONOLOGIE, strona, która utrzymuje Cię przy życiu :D
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 30/09/08, 19:25

Bibiphoque napisał:To prawdziwy postęp dla mączek!


Toutafé, ale oferta jest nadal „ograniczona”.

Megaman ma tylko 4 modele, 2, które oferujemy (GU10 11W i płomień 9W) + przeceniony PAR38 (45 € z podatkiem myślę!) I klasyczny model „lampowy” w E27 (którego nie nie zrobił, bo niewiele wnosi w porównaniu z Dorsami, że jeden model już od 2 lat: https://www.econologie.com/shop/ampoule- ... -p-74.html ) i nie wiem, czy oferują go inni producenci?

Lietseu napisał:Super te żarówki i oczywiście masz je w magazynie


O ile w opisie nie zaznaczono inaczej, wszystko jest na magazynie i wysłane przez Taxipost 24h (dla Belgii).
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 02 / 15, 23: 27, 1 edytowany raz.
0 x
christine75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/02/09, 10:25




przez christine75 » 11/02/09, 10:31

tutaj mój problem może wydawać się głupi, ale elektryk woził nas od miesięcy ...

W salonie i jadalni zainstalowaliśmy 2 obwody punktów wpuszczanych (jeden z 5, a drugi z 6). na razie bez obaw ... ostrzegamy elektryka, że ​​bez obaw zamierzamy włożyć żarówki energooszczędne i regulowane ...
Dlatego kupujemy spoty w Massive, a także żarówki

raz zamontowana, nie da się bawić ściemniaczami, zamontowane przełączniki to Niko, są dobrze przyciemnione ale nie działają z żarówkami (Compact Fluorescent Bulb Megaman Spot GU10 Variable (ściemnialny) BR1411d)

Nasz elektryk mówi, że nie może znaleźć właściwego przełącznika !!! pomoc .... jeśli sprzedajemy żarówki to trzeba sprzedać przełączniki dobrze ?? Masywni nie sprzedając przełączników nie wiedzą, jak nas poinformować
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128