Kupiliśmy meble wyprodukowane we Francji...

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Kupiliśmy meble wyprodukowane we Francji...




przez Christophe » 28/10/07, 15:07

...ale bez robienia tego celowo... : Chichot:

Niedawno kupiliśmy meble „prefabrykowane” wysyłkowo i podczas montażu byliśmy dużymi i miłymi niespodziankami, meble są oznaczone Wyprodukowano we Francji ! Biorąc pod uwagę konkurencję ze strony Ikea and Co., nie sądziłem, że coś takiego nadal istnieje… przynajmniej dla osób fizycznych…

Pod względem jakości/ceny porównywalny z Ikeą, jeśli nie nieco wyższy.

Myślę, że ten argument „lokalnej” produkcji powinni częściej wysuwać sprzedawcy…

Następnym razem, gdy będziesz szukać mebli (lub czegoś innego, co można wyprodukować we Francji), spróbuj dowiedzieć się, gdzie produkty są produkowane... i przekaż sprzedającemu, że to kryterium jest dla Ciebie ważne. .

Takie zachowanie jest dostępnym i skutecznym sposobem walki z globalizacją i utrzymania swoich/naszych miejsc pracy… (plus mniej transportu = więcej ekologii) i jest niewątpliwie bardziej skuteczne w dłuższej perspektywie niż organizowanie demonstracji...

ps: marka, o której mowa, to „GAMI”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 28/10/07, 20:27

Nie sądziłem, że to już istnieje... zwłaszcza jeśli ma taki sam stosunek jakości do ceny jak Ikea...

Wreszcie dobra wiadomość : Mrgreen:
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 28/10/07, 20:37

W Conforamie kupiłem clic clic „made in France” o doskonałym stosunku jakości do ceny (cóż, będziemy musieli zobaczyć, jak jest używany). To pokazuje, że jest to możliwe, nawet ekologiczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 28/10/07, 21:33

Christophe napisał:Niedawno kupiliśmy meble „prefabrykowane” wysyłkowo i podczas montażu byliśmy dużymi i miłymi niespodziankami, meble są oznaczone Wyprodukowano we Francji !To zachowanie jest dostępnym i skutecznym sposobem walki z globalizacją i utrzymania swoich/naszych miejsc pracy... (plus mniej transportu = więcej ekologii) i jest niewątpliwie bardziej skuteczne w dłuższej perspektywie niż organizowanie demonstracji...

Nieźle wyszedłeś...
Jesteś w Belgii. Kupujesz wysyłkowo.
I polecacie zakup „Merde we Francji”.

„Wyprodukowano w Belgii” nie istnieje?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 28/10/07, 21:41

Pffff!! Mam nadzieję, że Twoja wiadomość jest ironiczna...

Belgia Francja jest taka sama z punktu widzenia globalizacji... Francja nie przenosi się masowo do Belgii i odwrotnie...

W przeciwnym razie to prawda, kupiliśmy francuskie meble wysyłkowo od walońskiej firmy... Przynajmniej w ten sposób sprawiamy, że gospodarka obu krajów działa!
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 28/10/07, 22:50

Hej, właśnie skończyłem mebel wykonany w NOnO 8)

Obraz

Z litego francuskiego drewna :D

Po prostu cieszyłem się, że w końcu to skończyłem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 28/10/07, 22:57

Nieźle zintegrowana piwnica z winami : Mrgreen:

Gdzie kupiłeś surowe drewno?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/10/07, 23:30

Bonjour à tous

„Wyprodukowano we Francji”, przepisy w tym zakresie są „przychylne”:


„Według prawa wspólnotowego o pochodzeniu towarów decyduje miejsce ich wytworzenia. Jeżeli proces produkcyjny odbywa się w kilku krajach, decydujące jest miejsce ostatniej istotnej przemiany lub obróbki produktu (za określenie tego pojęcia odpowiedzialne są wyłącznie organy celne). "

http://www.eic.minefi.gouv.fr/dossier/a ... madein.htm

Wystarczy więc sam fakt modyfikacji/dodania czegoś (mniej lub bardziej nieistotnego), aby móc powiedzieć Cocorico! opuszczony. : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/10/07, 13:47

w każdym razie nie możemy rozpaczać: produkcja „made in Europe” jest nadal możliwa: nawet w Danii, Szwecji czy Norwegii kluczem jest wiedzieć, w której niszy się znajdujemy.

problemów nie brakuje: spróbuj zatrudnić spawacza, przekonasz się!

Kilka lat temu moja żona „szyła” stroje do tańca: kupiła „produkty na zamówienie” wykonane w 100% w Limoges, po cenach całkowicie zgodnych ze standardem rynkowym, a ubrania były krojone na zamówienie ręcznie. (nie szyte na miarę);
Jeśli chodzi o producenta pantofli, to nie nadążał, jego głównym problemem było znalezienie pracowników.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122