Batboostor: ładowarka i baterie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Batboostor: ładowarka i baterie

przez Christophe » 25/06/07, 14:46

Po licznych testach, jednorazowa ładowarka Batboostor jest dostępna w sklepie: https://www.econologie.com/shop/chargeur ... p-573.html

Obraz

Oto jego główne cechy:

caractéristiques techniki

- uniwersalna ładowarka do akumulatorów w formatach: AAA, AA i 6LR61
- regeneracja zużytych baterii alkalicznych i solnych do około 50% pojemności początkowej (patrz krzywe poniżej) 10 do 20 razy bez ryzyka wycieku lub eksplozji przy skróconym czasie ładowania impulsowego,
- układ pomiarowy czasu rzeczywistego, który dopasowuje się do różnych typów ogniw lub akumulatorów, patrz krzywa poniżej,
- ładuje akumulatory NiCd i NiMh,
- optymalizacja ładowania i żywotności wszystkich akumulatorów,
- bezpieczna obudowa z tworzywa ABS,
- możliwie najmniejsze wymiary poprzez zastosowanie zewnętrznego zasilacza 14VDC/300mA oraz zastosowanie miniaturowych podzespołów elektronicznych typu CMS,


https://www.econologie.com/shop/chargeur ... p-573.html

Temat ten służy również jako dyskusja dotycząca wydajności tego urządzenia.

Edycja: ze względu na brak niezawodności batboostor został definitywnie zastąpiony po roku sprzedaży inteligentną ładowarką z ekranem LCD: https://www.econologie.com/shop/chargeur ... p-573.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 12 / 15, 17: 42, 11 edytowany raz.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

przez SixK » 25/06/07, 16:27

Christophe, mówisz o zewnętrznym zasilaczu 14 V/300 mA.
Czy masz na myśli, że jest zewnętrzny transformator, taki jak do ładowarki telefonu czy coś?

Jeśli tak jest, oznacza to, że możemy połączyć skrzynkę z panelem fotowoltaicznym! :)

Robi się ciekawie w oczekiwaniu na wypuszczenie przez producenta planowanego pakietu fotowoltaicznego...

Czy istnieje sposób na wykonanie testu z panelem słonecznym, aby sprawdzić, czy istnieje ryzyko przysmażenia pudełka?

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

przez Christophe » 25/06/07, 16:54

SixK napisał:Jeśli tak jest, oznacza to, że możemy połączyć skrzynkę z panelem fotowoltaicznym! :)

Robi się ciekawie w oczekiwaniu na wypuszczenie przez producenta planowanego pakietu fotowoltaicznego...


Dokładnie i to samo napisałem w aktualnościach sklepowych z 2 czerwca (patrz https://www.econologie.com/shop/ ), Cytuję:

Idealnie byłoby, gdyby był zasilany małym panelem słonecznym...Dowiedz się więcej (charakterystyka i krzywe rozładowania)


SixK napisał:Czy istnieje sposób na wykonanie testu z panelem słonecznym, aby sprawdzić, czy istnieje ryzyko przysmażenia pudełka?

SixK


Tak, masz szczęście, kupiłem do testów panel słoneczny 5W (którego jeszcze nie zacząłem...). Normalnie to powinno działać...
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 12 / 15, 17: 43, 1 edytowany raz.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

przez SixK » 25/06/07, 17:22

Powiedzmy, że istnieje ryzyko, małe, ale nadal ryzyko usmażenia obwodu w wyniku niedostatecznego lub nadmiernego zasilania lub zmiany napięć/intensywności wejściowych...
W najgorszym przypadku użycie baterii może pomóc w ograniczeniu ryzyka. (jeśli istnieje)
Jeżeli spalisz obwód z panelem fotowoltaicznym zawsze możesz go odesłać do producenta twierdząc że nigdy nie działał ;)

Rozpocznij testy szybko i informuj nas na bieżąco (słoneczna)! :)

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

przez Christophe » 25/06/07, 17:28

Próbuję to uruchomić w tym tygodniu, mam tylko akumulator buforowy :)

Widzę, że mam kilka adapterów koncentrycznych, które powinny być kompatybilne...
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia

przez marzyciel » 25/06/07, 19:42

I co, czy nie niszczy baterii jednorazowych?

marzyciel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

przez Christophe » 25/06/07, 20:00

Cóż, nie, taka jest właśnie zasada działania tego urządzenia. : Chichot:

Tak naprawdę nie ma żadnej „magii” w możliwości ładowania akumulatorów jednorazowych (przez co mam na myśli, że nie ma przeciwwskazań ze względu na zasadę technologiczną). Ale faktem jest, że konwencjonalne ładowarki akumulatorów zapewniają ciągłe ładowanie, które podgrzewa elektrolit aż do zniszczenia akumulatora (uszczelnienie elektrolitu).

Ładowarka Batboostor umożliwia ładowanie impulsowe o wysokiej częstotliwości. Ma to tę zaletę, że nie nagrzewa akumulatorów, a z drugiej strony znacznie zmniejsza nagrzewanie się akumulatorów podczas ładowania (a tym samym znacznie poprawia ich żywotność)...
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 12 / 15, 17: 43, 2 edytowany raz.
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia

przez marzyciel » 25/06/07, 20:03

Aaaaaa

Czy to niedawne odkrycie? A może było to „ukryte”, żeby nie zabić rynku?

Ponieważ wydawało się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe!

marzyciel
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

przez Christophe » 25/06/07, 20:07

Tak i nie, rozmawialiśmy już o tym na forum…kilka lat temu… istniała jako „zestaw”, ale według mojej wiedzy jest to pierwsza ładowarka na rynku (dlatego prawdopodobnie bardziej zoptymalizowana niż zestaw)

W każdym razie krzywe zostały narysowane przez nas. Gdyby to nie zadziałało, oczywiście nie oferowalibyśmy go na sprzedaż…

W przeciwnym razie jasne jest, że Duracell ani Panasonic nie są zainteresowane sprzedażą takiej ładowarki… biorąc pod uwagę cenę akumulatorów…
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 12 / 15, 17: 43, 3 edytowany raz.
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia

przez marzyciel » 25/06/07, 20:14

Widziałem krzywizny i w ogóle, dobra robota ^^

Rozpowszechnię informację :)

marzyciel
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151