Lodówka z przezroczystymi drzwiami w celu zmniejszenia liczby otworów

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia

Lodówka z przezroczystymi drzwiami w celu zmniejszenia liczby otworów




przez marzyciel » 09/04/07, 07:02

Witam,

Przepraszam, jeśli niektórzy ludzie mieli tchnienie nadziei, kiedy zobaczyli ten temat, ale nie, nie wiem, czy taki temat istnieje i nie jest to temat, na który można z tobą rozmawiać, ale raczej, aby zapytać, czy wiesz o istniejącym przypadku i co sądzisz o tym pomyśle.

Rzeczywiście, przypuszczam, że podobnie jak w mojej rodzinie często otwiera się lodówkę, nie wiedząc, co się do niej chce dostać, spędza kilka sekund na przeszukiwaniu produktów, a czasem nawet po prostu sprawdza, czy czegoś tam nie ma, przed pójściem na zakupy.

Dlatego zastanawiałem się, czy nie ma lodówki z drzwiami wykonanymi z przezroczystego i koniecznie izolującego materiału (a co z materiałem spełniającym te 2 warunki?), które pozwoliłyby zajrzeć PRZED otwarciem, a tym samym znacznie zmniejszyć zużycie tej lodówki.

Nawiasem mówiąc, zastanawiałem się, czy są jakieś porównania zużycia lodówek i zamrażarek, bo jak widzę w niektórych sklepach zamrażarki bez pokrywy, albo pionowe witryny lodówkowe bez drzwi, to wyobrażam sobie, że chłód musi z nich uciekać. nie rozumiem, jak to może jeszcze istnieć, skoro wiemy, że te same istnieją z drzwiami lub w kształcie litery U, zimne powietrze jest cięższe od gorącego, to wciąż jest najbardziej „ekonomiczna” forma otwarta.

Voila, dziękuję,
marzyciel
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 09/04/07, 11:34

powitanie

Istnieje (istnieje niemal we wszystkich taktach); ale zjada trzy razy więcej niż zwykła lodówka.

jeśli chcesz zaoszczędzić na lodówce, potrzebujesz lodówki skrzyniowej (otwierana od góry); ale jest niekompatybilny z nowoczesną butelką zachodnią. : Evil: : Evil: : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 09/04/07, 12:08

Hej

Te w barach tak, wiem, ale po prostym oknie widać, że poziom zużycia nie jest duży.

Ale myślałem raczej o lodówce przeznaczonej dla osób indywidualnych, ze specjalnymi szybami...


A lodówki są doskonałe, to na pewno, widzimy je gdzie indziej, ale nie gdzie indziej… „mniej praktyczne dla gospodyni domowej” bez wątpienia, argument marketingowy… pffff

Wreszcie, jeśli to zimno jest wytwarzane przez turbinę wiatrową, tak jak robi to Colruyt w Belgii w jednej ze swoich chłodni, nie ma na co narzekać :p (lub prawie)

marzyciel
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 09/04/07, 15:14

marzyciel napisał:Hej

Te w barach tak, wiem, ale po prostym oknie widać, że poziom zużycia nie jest duży.

Ale myślałem raczej o lodówce przeznaczonej dla osób indywidualnych, ze specjalnymi szybami...


A lodówki są doskonałe, to na pewno, widzimy je gdzie indziej, ale nie gdzie indziej… „mniej praktyczne dla gospodyni domowej” bez wątpienia, argument marketingowy… pffff

Wreszcie, jeśli to zimno jest wytwarzane przez turbinę wiatrową, tak jak robi to Colruyt w Belgii w jednej ze swoich chłodni, nie ma na co narzekać :p (lub prawie)

marzyciel

Marzycielu, to bardzo dobry pomysł, nie!, genialny, ale jednocześnie to bardzo, bardzo zły pomysł.
Bardzo dobrze z powodów, które podałeś, aby zobaczyć, gdzie jest jedzenie przed otwarciem drzwi.
Problem w tym, że za każdym razem, gdy Twoje dziecko przejdzie obok lodówki, zobaczy jedzenie, a jego żołądek powie „Mniam, Mniam” i zje dwa razy więcej.
Reasumując, Twój pomysł dojdzie do skutku, możesz być pewien, że ta lodówka przyjdzie...i tak będzie i liczba osób otyłych...
To jak z energią jądrową, jest dobro i zło... dowiesz się, gdzie jest złoty środek : Lol:
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 09/04/07, 23:48

Jeśli to tylko dla dzieci, moglibyśmy pomyśleć o przyciemnianym lustrze, ale z „dziecięcego” punktu widzenia i przejrzystego z „dorosłego” punktu widzenia, styl do 1m40 czy coś takiego?

Właśnie tak wyszło, czytając Twój post, nie wiem, ile to jest warte :D

marzyciel

Uwaga: a w przeciwnym razie, jeśli jest to również dla dorosłych, którzy „bardziej się skuszą”, myślę, że istnieją ekrany, które stają się nieprzezroczyste pod wpływem niskiego prądu elektrycznego (jest LCD, ale trzeba zobaczyć ceny?) i które w związku z tym mogłyby zasłoń (lub nawet umieść na nich przyjemny obraz lub nawet zdjęcie lodówki LOL) drzwi lodówki tak, aby stały się przezroczyste dopiero po naciśnięciu przycisku.

Oczywiście w trosce o ekologię ta ściana nie powinna być zasilana tak, żeby przyciemniała, ale żeby już tak nie było, a zatem zużycie następuje tylko wtedy, gdy patrzymy na lodówkę.

: Mrgreen:
0 x
nicolas21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 12/05/09, 17:44
Lokalizacja: Chateauroux

odpowiedź




przez nicolas21 » 20/08/09, 22:07

Witaj dżentelmenie

Twoja refleksja wydaje mi się bardzo interesująca, są lodówki z oknami, które nie zużywają energii.Widziałem to już w Australii, gdzie pracowałem, były to profesjonalne lodówki z kilkoma drzwiami (od 4 do 12) były przeszklone, żeby nikogo nie było patrząc na drzwi, były szklane.
Mam nadzieję, że nastąpi to za kilka lat
Pożegnanie
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: Lodówka z przezroczystymi drzwiami ograniczającymi otwieranie




przez Alain G » 20/08/09, 22:52

marzyciel napisał:Witam,


Nawiasem mówiąc, zastanawiałem się, czy są jakieś porównania zużycia lodówek i zamrażarek, bo jak widzę w niektórych sklepach zamrażarki bez pokrywy, albo pionowe witryny lodówkowe bez drzwi, to wyobrażam sobie, że chłód musi z nich uciekać. nie rozumiem, jak to może jeszcze istnieć, skoro wiemy, że te same istnieją z drzwiami lub w kształcie litery U, zimne powietrze jest cięższe od gorącego, to wciąż jest najbardziej „ekonomiczna” forma otwarta.

Voila, dziękuję,
marzyciel


marzyciel

Nie wszyscy inżynierowie chłodnictwa są szaleni, pracuję w branży spożywczej od 23 lat, ale nie jestem inżynierem chłodnictwa i zadałem sobie to samo pytanie co Ty dotyczące efektywności tych zamrażarek głęboko lub poziomych ze zdjętą pokrywą w celu zaprezentowania produkt, dobrze wiesz, że zimne powietrze jest cięższe niż gorące, więc jeśli w pobliżu nie ma prądu powietrza, straty są niewielkie lub żadne, a jeśli chodzi o blaty pochylone, ale otwarte, jest to również łatwe do zrozumienia, na górze (z tyłu) i dolnej (przedniej) krawędzi znajdują się na całej długości otwory, które zasysają zimno z przodu blatu i zwracają je do tyłu, co zapobiega jego ucieczce od dołu.

Cóż, mam nadzieję, że rzuciłem trochę światła na tę kwestię, teraz nie ma materiału, który byłby jednocześnie przezroczysty i izolujący, chyba że podwoimy lub potroimy szybę i dodamy do niej gaz obojętny, taki jak argon.wnętrze.jak okno .
:D
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/08/09, 00:17

jeśli szukasz idealnego rozwiązania, możesz wymyślić lodówkę z dużymi, klasycznymi, dobrze izolowanymi drzwiami i małymi przezroczystymi drzwiczkami w środku: otwierając główne drzwi, przez przezroczyste drzwiczki widzisz, czego chcesz, a czego nie musisz się tym martwić. Otwórz tylko ten, którego potrzebujesz

pomysł z lodówką skrzyniową jest bardzo dobry: u mnie działa bez wymyślania czegokolwiek: biorę zamrażarkę skrzyniową i ustawiam termostat, żeby była lodówką: zużycie spektakularnie niższe niż lodówka i bardzo dobrze obsługuje zasilanie elektryczne przerywany!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153