Wskazówki: zmniejszenie zużycia w domu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Wskazówki: zmniejszenie zużycia w domu




przez Christophe » 18/09/06, 22:11

Dobre codzienne nawyki w domu, aby obniżyć rachunki za energię.

# Wyłącz światła i urządzenia, gdy tylko nie będą Ci już potrzebne.

Łatwo jest zostawić zapalone światło i powiedzieć sobie, że szybko do tego wrócimy.
Jednak naciśnięcie przełącznika nie kosztuje wiele. Ale bądź ostrożny, jeśli jesteś wyposażony w energooszczędne lampy, lepiej zostawić je włączone na kilka minut (ale oczywiście nie na godziny), niż je wyłączyć. W efekcie; częste włączanie i wyłączanie tego typu żarówek znacznie skraca ich żywotność.
To samo dotyczy telewizora lub komputera, którego nie wyłączasz, gdy już go nie używasz, lub który czasami działa całą noc… na darmo!
Ta zasada zdrowego rozsądku na co dzień może wydawać się oczywista, ale jasne jest, że nawet najbardziej przekonani ludzie (w tym my) niekoniecznie stosują ją systematycznie.

# Nie ogrzewać otwartych okien !!
Nie trzeba wyjaśniać...

# Skorzystaj z bezpłatnych składek słońca.

Odsłoń okiennice lub zasłony, gdy fasada jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Można też skorzystać z odrobiny gorącego wiatru, ale jest on delikatniejszy.

# Załóż pokrywki na patelnie.

Pokrywa zatrzymuje ciepło, dzięki czemu ogranicza utratę ciepła podczas gotowania. Zoptymalizuj przygotowywanie swoich potraw. Na przykład użyj tej samej płyty elektrycznej do gotowania 2 potraw z rzędu, aby wykorzystać bezwładność cieplną.

Małe poprawki, które wiele zdziałają

# Nie przegrzewać.

Możesz obniżyć temperaturę w domu i założyć sweter zamiast zwiększać ogrzewanie. Temperatura od 18 do 20°C jest generalnie wystarczająca dla bardzo dobrego komfortu cieplnego, jeśli zgodzisz się na noszenie swetra, gdy jesteś w domu. Jest to duży element przyszłych oszczędności energii. Pomóż sobie małym termometrem.

# Nie przegrzewaj się, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Nie ma potrzeby dobrze ogrzewanego domu w ciągu dnia, kiedy wszyscy są w pracy. Obniż temperaturę, gdy wychodzisz do pracy. 15 lub 16°C będzie więcej niż wystarczające. Ogrzewanie włączysz po powrocie z pracy lub trochę wcześniej, jeśli masz to szczęście, że masz programator. Wiele nowoczesnych kotłów pozwala bardzo łatwo ustawić cykl ogrzewania godzina po godzinie, ale uważaj, aby nie odciąć całkowicie ogrzewania: wzrost temperatury byłby bardziej energochłonny niż utrzymywanie jej na niskim poziomie.

Czytaj więcej: https://www.econologie.com/reduire-vos-f ... -2455.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 14: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/09/06, 22:37

co innego (wynajmę raczej "archaiczny" dom)

Nie restartuję centralki, gdy zostaję w domu do pracy w biurze: wkładam do niej mały konwektor elektryczny, więc ogrzewam tylko jedno pomieszczenie
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/09/06, 08:31

jeszcze jedno: jest mi szczególnie zimno, zwłaszcza kiedy jestem mokry i nagi :D

w połowie sezonu ogrzewam łazienkę grzałką elektryczną zamontowaną na programatorze czasowym.

zimą, żeby nie zaczynać środkowego dzikusa za wcześnie, ten sam scenariusz

Zamontowałem tani programator tygodniowy na centralnym dzikim (30 euro w Leroy Merlin), ale ten działa tylko w odstępach godzinnych: dlatego przyspieszyłem go o 20 minut, więc zaczął wcześniej i zatrzymuje się wcześniej wieczorem.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/09/06, 10:57

Cześć
Ja też mam małą rzecz. Gniazdka zamontowałem z pilotem bo jestem leniwy : Oops:
Więc kiedy przecinam halogen z wtyczką nie ma już zbędnych strat. To samo dla telewizji.
Te małe gniazdka są bardzo praktyczne, a dodatkowo dla leniwych takich jak ja, pozwalają uniknąć wstawania z kanapy w celu wyłączenia światła.
W domu jest dużo małych lampek rozsianych po salonie, zapalając je pilotem rzuca max. : Chichot:
Inna sprawa, że ​​prysznic jest bardziej econolo niż kąpiel, a dla tych, którzy mają ogród, postawcie beczkę do rekuperacji deszczówki na jednym ze spadków swoich rynien. To niesamowite, ile wody można zebrać. Jest wystarczająco dużo, aby podlać twój ogród (i uruchomić swój Pantone : Chichot: )
Możesz także wykonać zestaw do dostarczania spłuczek toaletowych i pryszniców, ale staje się to bardziej skomplikowane. : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Porada: ogranicz konsumpcję w domu




przez drwal » 19/09/06, 14:03

Christophe napisał:Dobre codzienne nawyki w domu, aby obniżyć rachunki za energię.[...]
# Nie przegrzewać.

Możesz obniżyć temperaturę w domu i założyć sweter zamiast zwiększać ogrzewanie. Temperatura od 18 do 20°C jest generalnie wystarczająca dla bardzo dobrego komfortu cieplnego, jeśli zgodzisz się na noszenie swetra, gdy jesteś w domu. Jest to duży element przyszłych oszczędności energii. Pomóż sobie małym termometrem.[...]
Dodam, że pokój o temperaturze 17°C jest zdecydowanie lepszy do spania!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/09/06, 14:30

PITMIX napisał:Ach, cholera : Lol:
Właśnie szukałem czy są jakieś w sklepie i nie znalazłem.


Czy to żart? Jeśli nie, to znaczy:
1) albo nie mieliśmy jeszcze produktu
2) albo mamy sklep, który jest mało „czytelny”
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 19/09/06, 17:21

Nie, to nie żart, ale myślę, że byłeś szybszy ode mnie.
Musieliśmy szukać jednocześnie. : Wink:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/02/12, 11:33

Dla tych, którzy nie są zbyt uzdolnieni mechanicznie:
Jest zima, jest zimno, a nasze akumulatory samochodowe cierpią.
Aby uniknąć kupowania baterii, oto kilka wskazówek:
Powinieneś wiedzieć, że pojemność baterii znacznie spada podczas mrozów.
Jeśli masz starą baterię, możesz ją rozebrać na noc i odstawić w ciepłe miejsce (rano będzie jak młoda dziewczyna pełna sił).
Tak naprawdę moim celem jest uświadomienie Ci, że wiele osób niepotrzebnie kupuje nową baterię.
Musisz przejść przez mróz; potem znów jest wyłączony na 11 miesięcy +-
Jeśli masz ładowarkę, szybkie ładowanie przez noc ratuje życie, zwłaszcza jeśli robisz krótkie wycieczki.
Sprawdź również poziom płynu w akumulatorze.
Aby uniknąć nadmiernego obciążenia akumulatora podczas uruchamiania, pamiętaj o włączeniu reflektorów na kilka sekund przed uruchomieniem silnika, to obudzi bestię.
Pamiętaj również, aby ruszać na biegu jałowym i odłączać sprzęgło podczas ruszania.
Kolejny mały szczegół w samochodzie, jeśli okaże się, że ogrzewanie jest słabe, czasami jest to zbyt niski poziom płynu chłodzącego.
(uzupełnić odpowiednim płynem niezamarzającym)
Bonne Journée
:D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 08/02/12, 15:46

Trochę irytujące jest odłączanie baterii co noc. nie fakt zrobienia tego, ale niewłaściwa regulacja ODB, zakodowanych stacji, kluczyków związanych z samochodem.
Ostatnio edytowane przez Matt113 08 / 02 / 12, 15: 54, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/02/12, 15:51

Matt113 napisał:Odłączanie baterii każdej nocy może być denerwujące. nie fakt zrobienia tego, ale niewłaściwa regulacja ODB, zakodowanych stacji, kluczyków związanych z samochodem.

+1 : Chichot: Nie pomyślałem o tym, nie miałem jeszcze tak nowoczesnego samochodu.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104