Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Christophe » 06/01/19, 17:00

Skoncentruj się na rynku wtórnym 2019, aby (znacząco) zmniejszyć jego wpływ na środowisko. Napraw lub kup używane lub stało się dość łatwe z Internetem i różnymi znakami w dużych miastach ...

Nie kupuj niczego nowego w 2019, stowarzyszenie rzuca wyzwanie Francuzom

Naprawiaj, kupuj i sprzedawaj używane, produkuj, przekształcaj, rezygnuj ze zbędnych ... nie brakuje alternatyw dla zakupów nowych produktów. Aby zachęcić konsumentów do podjęcia wyzwania, organizacja pozarządowa Zero odpadów tworzy platformę do pomiaru konsekwencji „braku zakupów”.


Organizacja pozarządowa Zero Waste wezwała Francuzów, by nie kupili niczego nowego w 2018. Wyzwanie było podnoszone przez ponad 15.000 francuski przez cały rok. W przypadku 2019 stowarzyszenie odnawia swój apel i cele, tym razem uczestnicy 100 .000. „Jesteśmy bardziej zmobilizowani niż kiedykolwiek!” - mówi Flore Berlingen, szef stowarzyszenia. Aby osiągnąć ten ambitny cel, specjalista od poszukiwania odpadów we Francji podniesie również świadomość wśród firm i społeczności lokalnych, „jednocząc swoje społeczności”.

Aby posłuchać w duchu inicjatywy dotyczącej France Inter: https://www.franceinter.fr/emissions/l- ... nvier-2019

Aby zachęcić maksymalną liczbę uczestników do podjęcia tego wyzwania, stowarzyszenie stworzyło platformę do pomiaru konsekwencji „braku zakupów”. „Za każdym razem, gdy wyzwanie odracza zakup nowego produktu, zostaną zamienione na tonę niewykorzystanych surowców. Możliwość mierzenia wysiłków jest prawdziwym źródłem motywacji i ułatwia podejmowanie wyzwań ”- mówi szef organizacji pozarządowej, która stara się podnieść świadomość na temat ilości materiałów używanych do tworzenia naszych przedmiotów codziennego użytku.

Konkretnie, po zarejestrowaniu na stronie, uczestnicy wskazują, czy ostatecznie zdecydowali się na zakup z drugiej ręki, czy wręcz zrezygnowali z zakupu. Następnie mogą wybrać kategorię „nie zakupione” (odzież, duże urządzenia, zabawki, ...) i przedmiotową nieruchomość. Platforma następnie oblicza ilość zaoszczędzonego w ten sposób materiału. Uczestnicy będą powtarzać operację za każdym razem, gdy wyzwanie pozwoli im nie kupować nowych produktów. Pod koniec roku będą mogli obliczyć ilość tak zachowanych surowców.

Rzeczy codziennego użytku faktycznie ważą tony materiału 2,5

Na przykład rezygnacja z zakupu pralki pozwala zaoszczędzić 2,1 ton surowców. Pralka składa się między innymi z 37 kg stali, 18 kg betonu, 13 kg tworzywa sztucznego, 2,7 kg aluminium i 1,4 kg miedzi. Aby zebrać tę skromną ilość miedzi, konieczne było przeniesienie ton skał 11,2 w celu wydobycia! Pozyskiwanie stali wymaga także przenoszenia dużych ilości skał. Podobnie prosta kuchenka mikrofalowa 13 kg faktycznie „waży” więcej ton 2 surowców, a produkcja obuwia z tkaniny wymaga 38 razy więcej zasobów niż ich ostateczna waga. Kolejny przykład, zakup używanych jeansów pozwala zaoszczędzić 49 kilogramów materiału ... znajomość tych danych i myślenie przed zakupem to już niewielkie zwycięstwo dla organizacji pozarządowej i planety.

Aby przeprowadzić te obliczenia, Zero Waste opiera się na pracy Ademe. „Cały sprzęt, meble i urządzenia znajdujące się w domu waży średnio X ton. Aby wyprodukować te tony sprzętu 2,5, konieczne było zmobilizowanie ton 2,5 surowców, a CO 2 emitowane podczas całego cyklu produkcyjnego to tony 45 ”, mówi Ademe w swoim badaniu„ Ukryta strona przedmiotów ”. Ogółem jedna czwarta francuskich emisji CO² pochodzi ze zużycia powszechnie używanych produktów.

Zero odpadów i Ademe informują Francuzów o tych realiach, aby zachęcić ich do ograniczenia zakupów nowych przedmiotów i uprzywilejowania istniejących, dbając o ich przedmioty, aby były trwałe, w razie potrzeby naprawić je, odsprzedać, jeśli nie używaj ich więcej. Obecnie tylko 44% uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych jest naprawianych, a 88% Francuzów zmienia telefony, podczas gdy ich nadal działa. Zero Waste zwalcza te odruchy i towarzyszy uczestnikom, proponując alternatywy dla zakupu nowych produktów. Oferuje listy miejsc do naprawy, zakupu i sprzedaży używanych, produkcji, przekształcania, rezygnacji ze zbędnych ... Dzięki tym wskazówkom, wskazówkom, zachętom i grupom dyskusyjnym w sieciach społecznościowych znaczna większość uczestniczących 15.000 (80%) twierdzi, że wyzwanie było łatwe do podjęcia w 2018 i dlatego zamierza utrzymać tę rozdzielczość w 2019. W tym roku wyzwaniem będzie przekonanie nowych uczestników, aby zakasali rękawy i osiągnęli cel 100.000.


Źródło: http://www.lefigaro.fr/conso/2019/01/03 ... u-defi.php

ps: z drugiej strony na jedzenie nie wiem jak to zrobić! : Chichot: : Chichot: : Chichot:
2 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Remundo » 06/01/19, 21:05

jest całkiem możliwe, i nie pozbawiając się, wręcz przeciwnie!
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Adrien (były nico239) » 08/01/19, 00:07

Dlaczego warto kupić?

Jeszcze lepiej ... LBC
Wpisujesz „daje” (bez cudzysłowu)
Sprawdzasz tylko tytuł

Dostajesz bezpłatne meble ze skórzanymi salonami między innymi, ale także stół z rozszerzeniami 6m, mnóstwo drewna na opał, zamrażarkę ... itp.

Nawiasem mówiąc, obracamy, ponieważ z kolei damy 2 wspaniałe skórzane krzesło, aby zastąpić je mniejszymi darowanymi również ...

Idź teraz szybko do mojego regionu (km do zaakceptowania)
skórzany fotel
sofy
oświetlony
cumulus
drewno opałowe
kocioł na paliwo + zbiornik
nawóz
elementy łazienkowe, umywalka, bidet
Biblioteka bufetów do mebli pokojowych 2

więc po co kupować: po prostu pochyl się
https://www.leboncoin.fr/recherche/?tex ... in=subject
Ostatnio edytowane przez Adrien (były nico239) 08 / 01 / 19, 00: 15, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Christophe » 08/01/19, 00:08

Tak, jest coraz więcej używanych sklepów ... jeśli nie pierwszy: magazyny Emmaus ...

Dla tych, którzy są na wsi, nie brakuje stron z drugiej ręki ...

Pozostaje zmartwienie zużytą żywnością ... : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Christophe » 08/01/19, 00:12

nico239 napisał:Jeszcze lepiej ... LBC


Wiadomości krzyżowe : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Adrien (były nico239) » 08/01/19, 00:14

Hej, właśnie znalazłem kombinezon narciarski w pobliżu mojego domu ...
Mam już jeden, ale dlaczego nie jest wieczny.

Jutro zadzwonię, zobaczymy, czy nadal będzie dostępny

https://www.leboncoin.fr/vetements/1546185873.htm/
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Christophe » 08/01/19, 00:16

Uh, to normalne, że dajemy: zobacz, że kolor jest bardziej dostępny : Chichot: : Chichot:

Ukończ smaki i kolory ...

ps: 2 combis? Strzeż się, że zbaczasz z nadmiernego zużycia ... : Mrgreen: Wiem, że to nie jest łatwe, zostaliśmy sformatowani do tego ... :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Adrien (były nico239) » 08/01/19, 00:16

Christophe napisał:
nico239 napisał:Jeszcze lepiej ... LBC


Wiadomości krzyżowe : Chichot:


Ale nie mówię o kupowaniu, ale o zabraniu tego, co jesteś KOBIETY
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Adrien (były nico239) » 08/01/19, 00:18

Christophe napisał:Uh, to normalne, że dajemy: zobacz, że kolor jest bardziej dostępny : Chichot: : Chichot:

Ukończ smaki i kolory ...

ps: 2 combis? Strzeż się, że zbaczasz z nadmiernego zużycia ... : Mrgreen: Wiem, że to nie jest łatwe, zostaliśmy sformatowani do tego ... :płakać:


Moja wiara czerwona Wolę czarny lub zielony, obecne kolory są głównie smutne ... :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Rozdzielczość 2019: (spróbuj) nie kupuj niczego nowego! Bojkot nowego?




przez Christophe » 08/01/19, 00:24

Tak, ale mówiłem też o witrynach używanych ... 8)

Nawiasem mówiąc, zanim do tego dojdziesz forum, w witrynie była sekcja bezpłatnych ogłoszeń z sekcją „Daję” .... Myślę, że przestałem ją zatrzymywać w 2016 r. (zbyt wiele prób oszustwa, zbyt dużo czasu na sprawdzenie reklam ... )

Edycja: nie, już był w 2014 i wyglądał tak: http://web.archive.org/web/201407080819 ... ie.com/pa/
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123