Walka z prześladowaniem przez telefon

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Ahmed » 11/06/16, 20:51

Od 1 czerwca można zarejestrować się w serwisie blokować aby jego numery telefoniczne mogły zostać usunięte z list centrów telefonicznych. Należy spróbować, chociaż nie usuwa wszystkich niechcianych połączeń, powinno być mniej denerwujące ... Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Obamot » 11/06/16, 22:09

Cholera, żartowałem sobie z nich przy brezentach (no cóż, duże elektrownie, które cały czas do ciebie dzwonią), nie będę już mógł :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Forhorse » 11/06/16, 22:35

Problem polega na tym, że nie uniknie oszustw, ponieważ operatorzy nie mają list w bloku.

Najczęściej wybierany jest losowy numer telefonu stacjonarnego, gdy go odbierasz, lub słyszysz, jak ktoś mówi udając, że Cię nie słyszy, a kilka sekund później rozłącza się.
Cel: przypomnienie ... poza tym, że jeśli to zrobisz, zostaniesz przekierowany na numer o podwyższonej opłacie za granicą (Azja, Afryka ...) i cześć zła niespodzianka po otrzymaniu faktury.
O dziwo, francuscy operatorzy telefoniczni absolutnie nic nie robią przeciwko tego typu oszustwom ... sądząc, że są wspólnikami ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Ahmed » 11/06/16, 22:51

Oczywiście, Forhorse, Jestem tego świadomy, dlatego zapraszam do spróbowania, bez zbyt wielu złudzeń ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Christophe » 12/06/16, 14:07

Tak, nie sądzę, że bloctel jest bardzo skuteczny ... ponadto centra telefoniczne są często przenoszone ...

Blokowanie ukrytych numerów (9/10 połączeń komercyjnych jest ukrytych) to proste i skuteczne rozwiązanie, aby uniknąć kłopotów z akwizycją ... w moim przypadku telefon nie dzwoni, ale autor ma możliwość pozostawienia tego samego wiadomość na poczcie głosowej (jeśli jest to naprawdę ważne połączenie). Myślę, że na Androidzie i iOS są konfigurowalne blokady połączeń.

Skutecznym sposobem byłoby, aby bloctel działał jako zapora ogniowa między twoją linią a call center ... Ale nie sądzę, że obecnie tak jest ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Ahmed » 12/06/16, 14:16

Zwykle fakt, że centra obsługi telefonicznej są zdecentralizowane, nie odgrywa żadnej roli, ponieważ to zleceniodawcy dostarczają listy numerów, które należy wywołać, a ograniczenie dotyczy właśnie zawartości tych list ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Christophe » 12/06/16, 14:20

Mam nadzieję, że ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Ahmed » 12/06/16, 15:44

Jednocześnie osoby, które będą rejestrować się, są z definicji tymi, które są najmniej podatne na wiadomości reklamowe, więc „telefonowanie” poprawiłoby jego działanie, koncentrując się wyłącznie na osobach wrażliwych (do punktu nawet nie myśl o obronie go zapobiegawczo).
Być może taka jest podstawowa motywacja tego środka ... Wiem: widzę zło wszędzie, ale czy to moja wina, że ​​mam dobry wzrok? Roll:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez Forhorse » 13/06/16, 07:40

blokowanie ukrytych numerów jest bezużyteczne, ponieważ technika maskowania połączeń została porzucona na długi czas (właśnie z powodu tego blokowania)
W Androidzie możesz także "zbanować" numer, więc jeśli bezpośredni sprzedawca zadzwoni do ciebie i nie chcesz, aby zaczynał od nowa, możesz go zablokować.
Tyle że tam też znaleźli paradę.
Połączenia akwizycyjne nie są już wykonywane z ukrytym numerem ani z ich prawdziwą liczbą, ale z fałszywym numerem, który zmienia się za każdym razem.
Szkoła zadzwoniła nawet pod numer 0123456789
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Walka z prześladowaniem przez telefon




przez izentrop » 13/06/16, 08:42

Forhorse napisał:Blokowanie ukrytych numerów jest bezużyteczne, ponieważ technika ukrytych połączeń była od dawna porzucana
Rzeczywiście, zamaskowane liczby stają się rzadkie. Nieomylna metoda: nie odbieraj nieznanego numeru. Jeśli jest to ważne, zostawiają wiadomość na automatycznej sekretarce.
Z drugiej strony „niedostępny” albo już nie wiem jaki komunikat o braku numeru czasem dociera, a dzwoniący go nie maskuje. Zdarzyło mi się to dla krewnych.
W tej chwili często mam SMS-a na telefonie komórkowym: "masz paczkę w toku, proszę oddzwonić na taki numer" ... to nas zabiera za bale, ale jak działa 1 raz na 1000 : Twisted:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117