Sekret roześmianej krowy? Konserwowanie serów w temperaturze pokojowej

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Sekret roześmianej krowy? Konserwowanie serów w temperaturze pokojowej




przez Christophe » 08/06/16, 21:33

Od lat zastanawiam się, jak niektóre sery można przechowywać w cieple (= w temperaturze pokojowej) przez tygodnie bez żadnego ryzyka dla zdrowia... więc zaczynam, nawet jeśli oznacza to, że wyglądam trochę głupio!

Mam oczywiście na myśli Laughing Cow i jej namiastkę konkurentów, które w zależności od marki są przechowywane w temperaturze pokojowej... lub chłodnej...
Istnieją również inne sery topione (tacki), które są przechowywane w temperaturze pokojowej w ten sam sposób...

Z drugiej strony chyba nie widziałem Kiri przechowywanych w ten sam sposób: zawsze są fajne (na pewno dlatego, że to produkt bliższy naturalnemu serowi?)

W przypadku przechowywania w temperaturze pokojowej nie ma zagrożenia dla zdrowia. Jak to możliwe w przypadku „sera” (wstawiam „”, bo we wszystkich przypadkach jest to tak zwany ser „topiony”)?

Krótko mówiąc, jaki jest sekret zachowania śmiejącej się krowy?

Prawdą jest, że później każdy ser można przechowywać w temperaturze pokojowej: po prostu szybciej się „zrobi”… niuans polega na tym, że śmiejąca się krowa nie rusza włosem w temperaturze pokojowej!

Dziękuję za wyrozumiałość : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Sekret roześmianej krowy? Konserwowanie serów w temperaturze pokojowej




przez Did67 » 08/06/16, 21:59

1) Jest to nawet produkt znaleziony w buszu, w Afryce, w temperaturze 45° w cieniu, gdzie nie ma cienia!

2) Kiedy zadamy pytanie jego ulubionej wyszukiwarce, tak mówi:

Laughing Cow® można bez problemu przechowywać w niskich temperaturach w umiarkowanej temperaturze otoczenia, ponieważ ser ten należy do rodziny serów topionych, których proces produkcyjny obejmuje obróbkę cieplną w bardzo wysokiej temperaturze, po której następuje natychmiastowe pakowanie na gorąco w szczelne opakowanie końcowe, co zapewnia wodoszczelność.


I tak mówi strona internetowa Laughing Cow!

Czy Laughing Cow® powinien być przechowywany w lodówce?

Tak. Aby zachować świeżość, Laughing Cow® należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 0°C do 4°C.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Sekret roześmianej krowy? Konserwowanie serów w temperaturze pokojowej




przez Christophe » 08/06/16, 22:18

Jesteśmy źle zablokowani: 2 już tam sprzeczne odpowiedzi :)

Zrozumiałem, że proces „topienia sera” pozwolił znacznie poprawić jego konserwację… ale mimo wszystko, jeśli powiesz, że nawet w temperaturze 45° można go konserwować… cóż, nie jest to możliwe: to więcej sera !! (ale hej, podejrzewaliśmy to już trochę wcześniej...)

ps: teraz, kiedy o tym myślę, wydaje mi się, że widziałem ersatz Kiri również w temperaturze pokojowej…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Sekret roześmianej krowy? Konserwowanie serów w temperaturze pokojowej




przez Did67 » 08/06/16, 22:25

Myślę, że fakt, że jest „stopiony” pomaga w utrwaleniu. Staje się stabilna emulsja. Z pewnością istnieją również słynne „sole topiące” (polifosforany, jak sądzę)… oprócz soli w serze (są to, u podstawy, nieudane hrabstwa – koła, które „eksplodowały” w wyniku niepożądanej fermentacji, która dała „dziury”, jakich dobry powiat nie ma!).

A potem rzeczywiście fakt wstrzyknięcia gorącego do opakowania, które wszystko sterylizuje.

Te, które widziałem w Afryce, często były „utlenione”, ale jadalne! Brak wysięku. I nie ma kontaminacji?

Myślę, że sprzeczność jest widoczna tylko:

- jest zachowany, ale bez gwarancji producenta!

- producent nie podejmie ryzyka napisania tego na oficjalnej stronie: maksymalny parasol = "zachowaj spokój" + BBD; wtedy to wciąż nie była ta sama "świeżość", ta sama gładkość... Więc nie zamierzają polecać "degradacji" swojego produktu...

To tylko moje żywe świadectwo i moja opinia!
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200