Senseo: Zielona ekspres do kawy ... dla singli?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Senseo: Zielona ekspres do kawy ... dla singli?




przez Christophe » 28/02/16, 00:03

Mam Senseo od nieco mniej niż roku, myślę, że jest to znacznie bardziej ekologiczna maszyna (myślę) niż klasyczny perkolator dla singli ... Dlaczego?

a) Robimy tylko jedną kawę na raz
b) Więc nie marnujemy (cqfd)
c) Zużycie energii jest proporcjonalne do podanego kubka
d) Może być stosowany do przygotowania herbaty lub herbaty ziołowej (urządzenie do przygotowywania gorącej wody bez senseo "kapsułki")
e) Kapsułki Senseo są prawie droższe niż kawa mielona (od 8 do 12 € / kg)
f) Kapsułki trafiają bezpośrednio do kompostu

ALE:

a) Żywotność Senseo (pompa, czujniki ...) może być bardziej ograniczona niż perkolator
b) Co z produkcją kapsułek? Bez wątpienia trochę bardziej zanieczyszczający niż mielona kawa!

ps: nie mylić z maszyną Ekspres Nespresso w doskonałej jakości ekologiczny marketing punkowy... i nieopłacalne dla konsumenta z kapsułkami kawy, które mogą przekraczać 110 € / kg !!! Kogo to obchodzi ???

Co jeszcze (w twoim tyłku)?

To jest Punk Marketing: power-konserwacja / punk-marketing-or-the-art-of-kurwa-jest-z-konsumenta-t14549.html
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez izentrop » 28/02/16, 00:49

Witam,
Moulinex stworzył ekspres do kawy, który używał tych samych kapsułek, bezpośredniego podania CD1008

Obraz

Nie był tak udany, ale kawa wychodzi szybciej niż w przypadku senseo i jest bardziej ekonomiczna.
lub na czerwono http://www.cdiscount.com/electromenager ... 005fr.html
Senseo musi najpierw podgrzać wodę we wbudowanym bojlerze o pojemności 250 ml, podczas gdy w przypadku „bezpośredniego podawania” gorąca woda wypływa po naciśnięciu przycisku. Wynika to z faktu, że woda jest podgrzewana bezpośrednio w oporze, jak w Tassimo.

Ale tassimo, jak dolce gusto lub nespresso, słono płacisz za strąki właściciela. Ta sama zasada, co w przypadku drukarek : Mrgreen:

Francuska prasa robi też dobrą kawę i jest jeszcze bardziej ekonomiczna. :)

Żywotność Senseo (pompa, czujniki ...) może być bardziej ograniczona niż perkolator
Zużycie jest głównie pompą, która jest małą pompą diodową. Masz to samo w niektórych instrumentach perkusyjnych.
Wady miała kiedyś kampanię zwrotną, ponieważ kocioł jest plastikowy. Bezpiecznik termiczny wbudowany w bojler służy do odcięcia przed ryzykiem nadciśnienia, a dla bezpieczeństwa kotły zostały wymienione na nowe z podwójnym bezpieczeństwem termicznym. Dużym problemem jest ryzyko ogrzewania bez lub z brakiem wody ... i tam dobrze jest wymienić kocioł, ponieważ zawsze przepala się wewnętrzny bezpiecznik :(
Na szczęście oprogramowanie to zapobiega.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez Christophe » 28/02/16, 01:32

Proponuję przeprowadzić kampanię pomiaru zużycia za pomocą mojego Senseo? Podczas podgrzewania, czuwania, działania ... tylko po to, żeby zobaczyć, ile to naprawdę zużywa ... i wciąż mam leżący w pobliżu perkolator ... żeby porównać "do filiżanki"!

A co do firmowych zasobników: dlaczego senseo został tak szybko „skopiowany”… a nie inne?
Czasami lepiej jest (pozwolić) na kopiowanie, myślę ...

ps: tak dla ekspresu do kawy Piston ... podobnie jak włoski ekspres do kawy ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez Christophe » 28/02/16, 01:36

O strąkach: Myślałem, że widziałem lata temu (na długo zanim zacząłem) strąki senseo herbaty lub herbaty ziołowej ... ???

Ale już nie widzę ??? Marzyłem wtedy?

Możesz zrobić wszystko w sensie, nawet kawę lub mleczną czekoladę ...

Ale oczywiście rynek kawy wygrał wszystko ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez izentrop » 28/02/16, 09:29

Proponuję przeprowadzić kampanię pomiaru zużycia za pomocą mojego Senseo? Podczas podgrzewania, czuwania, działania ... tylko po to, żeby zobaczyć, ile to naprawdę zużywa ... i wciąż mam leżący w pobliżu perkolator ... żeby porównać "do filiżanki"!

Będzie to zależeć od ilości niepotrzebnie podgrzanej wody w kotle wewnętrznym.

Włoski ekspres do kawy, nie podoba mi się, że robi gotowaną kawę.

Ostrożnie z ekspresami do kawy, kawa przechodzi przez bardzo mały otwór w uchwycie na kapsułki, to daje nacisk.
Czasami jest zatkany i nie jest już otwarty, aby usunąć kapsułę, czasami kilka dni. Aby tego uniknąć, zawsze patrz na światło, jeśli widzisz je przez otwór w uchwycie na kapsułkę, zanim umieścisz je w maszynie.

Lepiej nie dopuścić do wyschnięcia kapsułki z czekoladą lub mlekiem w uchwycie na kapsułki, ryzyko zatkania jest ważne.

Możesz łatwo znaleźć trwałe, zmywalne nylonowe strąki, które możesz napełnić czymkolwiek chcesz (na przykład herbatą). Czy do herbaty może być potrzebny dłuższy czas parzenia?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez Christophe » 28/02/16, 11:43

Sprawdzę, co jest podgrzewane, szybko pokaże bilans elektryczny.

Co rozumiesz przez wewnętrzny kocioł?
Gdzie woda jest podgrzewana niepotrzebnie?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez izentrop » 28/02/16, 22:29

Christophe napisał:Sprawdzę, co jest podgrzewane, szybko pokaże bilans elektryczny.

Co rozumiesz przez wewnętrzny kocioł?
Gdzie woda jest podgrzewana niepotrzebnie?
Znak 14 po wybuchu po prawej stronie
eclate_senseo.jpg


Po naciśnięciu przycisku 250 ml kotła ogrzewa się do około 75 °, a lampka kontrolna miga.
Używasz kubka o pojemności 10 cl, kocioł kontynuuje podgrzewanie wody pozostałej w kotle i dlatego wykorzystałeś energię elektryczną do podgrzania 350 ml.
250 ml niepotrzebnie podgrzewane, jeśli nie użyjesz kolejnego : Wink:
Jest to zasada większości ekspresów do kawy espresso z perkolatorem.

Aby powrócić do „serwowania bezpośredniego”, nie ma kotła, ale rezystor w kształcie podkowy, który widzimy naprzeciwko odniesienia MS-621919 na poniższym widoku rozstrzelonym.
Woda jest podgrzewana, gdy przepływa przez rurkę podkowy, bez podgrzanej wody.
ekspres do kawy-cd1008.jpg

Ta sama zasada dla tassimo.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez Christophe » 28/02/16, 22:58

Ok, dziękuję za rozłożone widoki, lepiej rozumiem o czym chciałeś porozmawiać!

Zasada podgrzewania 250 ml nie stanowi problemu ... jeśli użyjemy 250 ml (dlatego KUBEK) i odetniemy maszynę natychmiast po podanej kawie (aby nie podgrzać następujących 250 ml ...)

Zobaczę dokładnie, jak to wygląda z wtyczkowym miernikiem mocy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez Christophe » 28/02/16, 23:26

Szybki mały artykuł o wynalazcy (lub jednym z wynalazców?) Ziaren kawy: http://www.lefigaro.fr/societes/2015/03 ... eation.php
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Senseo: ekologiczny ekspres do kawy ... dla osób samotnych?




przez izentrop » 28/02/16, 23:49

Potrzeba około 16 Wh do podgrzania 250 ml wody od 20 ° do 75 ° (4180 J · kg-1 · K-1 X 55/4/3600) oraz pompy i karty elektronicznej, powinieneś dostać się w ciągu 20 Wh
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87