Czyszczenie szkła kominkowego

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Czyszczenie szkła kominkowego




przez PITMIX » 13/02/15, 16:22

Witam, temat był już poruszany tutaj ale:

https://www.econologie.com/forums/nettoyage- ... 12229.html

Tutaj właśnie wyczyściłem okna mojego kominka bez żadnych produktów poza wodą i efekt jest w pełni zadowalający.
Dużo lepsze niż chemia.
Nie ma też potrzeby zanurzania gąbki w popiele.
Zwykła woda (na początku : Lol: ).
Musisz nalegać na zieloną, skrobaną stronę gąbki, gdy jest naprawdę czarna, ale bez wysiłku.

Jak przypomina nam Christophe, w domach często stosuje się system czystych szyb, ale w moim przypadku, biorąc pod uwagę wielkość domu, czyszczenie okien jest szalonym wysiłkiem.

Może już tego próbowałeś?

Osobiście próbowałem metody gazetowej nasączonej wodą i popiołem „prawdziwy kłopot : Evil: "
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 13/02/15, 17:44

Tylko w wodzie? Ciekawe, ale jedna woda nie jest drugą... może Twoja jest szczególnie bajeczna? Myślę o ph, wapieniu... który może sprawić, że woda będzie bardziej „odpędzająca”?

Czy ktoś już próbował octu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/02/15, 19:05

Nie, woda jest twarda, ale nie za 28.2°F. Jest poddawany obróbce przed ciągnięciem przez roślinę w Torcy 77. Temperatura powinna wynosić od 30 do 40°F.
Widzę różnicę w porównaniu z wodą w domu moich rodziców, która na południu Francji ma temperaturę od 30 do 40°F.

Myślę, że większość pracy wykonuje szkło, które od strony przeciwnej do ognia jest poddawane procesowi samooczyszczania.
Redukuje promieniowanie na zewnątrz i podnosi temperaturę szyby, co ogranicza przyleganie sadzy.
To chyba większość szyb do kominków, bo wymieniłem już szybę na starym wkładze, na standardową szybę ceramiczną, od pierwszego płomienia robi się jednolicie czarna i tam jest naprawdę ciężko ją wyczyścić.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 13/02/15, 19:42

Popiół, który często nakłada się na wilgotną szmatkę, jest skuteczny, jednak lepiej go unikać, ponieważ zawarte w nim drobne cząsteczki krzemionki mogą w dłuższej perspektywie uszkodzić szkło.
W przeszłości była to bardzo powszechna technika polerowania ostrzy noży, które nie były nierdzewne...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 13/02/15, 21:08

Tak, Ahmed, sądzę, że ryzyko zarysowania szkła bierze się stąd, a nie z zielonej, ściernej strony gąbki. Jeśli chodzi o wodę, znalazłem informację o pH, które wynosi od 7.75 do 7.8 jednostek pH.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 13/02/15, 21:19

Cześć PITMIX
PITMIX napisał:Myślę, że większość pracy wykonuje szkło, które od strony przeciwnej do ognia jest poddawane procesowi samooczyszczania.
Redukuje promieniowanie na zewnątrz i podnosi temperaturę szyby, co ogranicza przyleganie sadzy.
To chyba większość szyb do kominków, bo wymieniłem już szybę na starym wkładze, na standardową szybę ceramiczną, od pierwszego płomienia robi się jednolicie czarna i tam jest naprawdę ciężko ją wyczyścić.


Kiedy szkło mojego wkładu René Brisach pękło, zastąpiłem je „szkłem ceramicznym”, które nie mogło być bardziej standardowe i które nie zmieniło gromadzenia się brudu..... co następuje po niedoskonałościach nieszczelności / mocowania / uszczelnienia, które tworzą wloty powietrza. Tam, gdzie się otwiera, jest czarny. Gdzie indziej jest czysto. : Mrgreen:

Czy jesteś pewien, że uszczelka okna nie poluzowała się podczas montażu?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 14/02/15, 08:26

Witam Flytox
Tak, z pewnością masz rację, ponieważ dla przykładu standardowe szkło ceramiczne, które podaję, było na innym kominku i powietrze przeszło przez górną część szyby, ponieważ wymiar był nieprawidłowy, zabrakło 1cm u góry.
W moim obecnym kominku czernienie wynika głównie z braku ciepła z paleniska ze względu na jego wymiary 770x770x400mm.
Aby okna same znów stały się białe, trzeba je nagrzać do tego stopnia, że ​​w salonie wyląduje w bieliźnie. : Chichot:
Już to zrobiłem, promieniowanie jest tak silne, że czujesz się jakbyś miał gorączkę 40°C. To bardzo nieprzyjemne.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 14/02/15, 09:10

cześć
Aby zmniejszyć to zaczernienie, należy zmniejszyć lub wyeliminować boczne uszczelki okna, aby wytworzyć strumień powietrza odpychający dym.
W każdym razie to działa dla mnie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/02/15, 11:00

Janic napisał:cześć
Aby zmniejszyć to zaczernienie, należy zmniejszyć lub wyeliminować boczne uszczelki okna, aby wytworzyć strumień powietrza odpychający dym.
W każdym razie to działa dla mnie!


Czernienie wynika z pyłu z otaczającego powietrza, który przykleja się do bardzo gorącego okna, czy też jest to „gaz drzewny”, który skrapla się/smoli w kontakcie z chłodniejszym obszarem?
Lub mieszanina 2 :?

Przypominają mi o tym czarniawe ślady wokół otworów wentylacyjnych w suficie, które pojawiają się z biegiem czasu.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 14/02/15, 16:27

Osobiście Mokra Gąbka + Popiół, gdy woda to za mało.

Jednocześnie moje okno jest już całkowicie porysowane, ponieważ musi mieć 20 lat.

Woda z lodem wydaje się działać lepiej niż gorąca woda (szok termiczny?)

Testowałem szorującą stroną gąbki, ale efekt nie wydawał mi się zbyt dobry i miałem wrażenie, że drapam szybę.

Przede wszystkim, aby uniknąć kłopotów z czyszczeniem, nie wolno się zbytnio brudzić.

Podczas użytkowania wlot powietrza jest otwarty całkowicie lub wystarczająco szeroko, a wkład jest odpowiednio obciążony.

Po włączeniu rozpoczyna się „Top Down”.
2 polana, z odstępem pomiędzy balami, najlepiej umieszczonym nad otworami wlotowymi powietrza.
Rozpalając, próbując zrobić wieżę lub mały stos drewna. (cięte i suszone gałązki z krzewów z ogrodu).

Mały stos drewna nagrzewa się bez nadmiernego palenia, podnosi temperaturę w obudowie i powoduje, że większe drewno pod spodem chwyta się.
Gdy zacznie przyspieszać, ładuję trochę większe drewno i ruszamy.

Przygotowanie tej metody do utworzenia struktury, która będzie się palić i nagrzewać w wystarczającym stopniu, może zająć trochę czasu, ale przy uruchomieniu wydziela się bardzo mało dymu. (w związku z tym bardzo małe zatykanie okna i przewodu).

W rezultacie moje okno ma tendencję do zatykania się, gdy wkład ostygnie lub gdy doładuję go drewnem.
Jeśli uda mi się podgrzać drewno we wkładce przed położeniem go na żar, podczas ponownego ładowania zatykanie będzie bardzo niewielkie.

Kiedy robię to dobrze, czasami mam tylko mały szary welon, który znika po 2 lub 3 pociągnięciach gąbki, zamiast brązowej warstwy smoły/oparów, którą należy intensywnie pocierać.

SixK
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129