Definicja zimno

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
mounir231
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/10/14, 23:07

Definicja zimno




przez mounir231 » 09/11/14, 23:30

Jest to pomieszczenie specjalnie wyposażone do konserwacji, czyli przechowywania różnych produktów w niskiej temperaturze przez długi czas.
Produkty, które można przechowywać w chłodniach, to na ogół produkty rolno-spożywcze, takie jak
Sklepy mięsne, supermarkety, sklepy z serami, daktyle, owoce cytrusowe, mięso, ale możemy również przechowywać inne różne produkty, takie jak napoje, na przykład w Hiszpanii technika stosowana do obróbki drewna przez 48 godzin w szczelnej chłodni z kontrolowaną szybkością wilgotność zapewnia eksterminację larw, jaj i owadów żywiących się drewnem w meblach i dziełach sztuki
Cel zastosowania chłodni:
zapobiega uszkodzeniu żywności, ponieważ każdy produkt ma dobrze określoną temperaturę przechowywania w normalnych warunkach, aby to zrozumieć, zapoznaj się z poniższą tabelą
Obraz
źródło !
0 x
klimatyzacja jest dla mnie prosta
zimny pokój !
klimatyzacja naścienna!

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125