Co sądzisz o etyce konsumenckiej?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
etyczne zachowanie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/09/14, 10:32

Co sądzisz o etyce konsumenckiej?




przez etyczne zachowanie » 30/09/14, 10:36

Bonjour à Tous,
Jestem studentką i interesuje mnie konsumencka wizja zrównoważonej konsumpcji oraz wszystko, co składa się na to pojęcie. Muszę przeprowadzić wywiady z setkami osób. Przychodzę do Ciebie bo temat interesuje Cię tak jak mnie. Jest to szybka (około 10 minut) i intuicyjna ankieta internetowa.

Aby wziąć udział, kliknij poniższy link (lub skopiuj/wklej):

https://sphinxdeclic.com/d/s/htvaie

Z góry dziękuję za pomoc i zachęcam do pozostawienia komentarza na stronie forum lub na końcu kwestionariusza.
Jeszcze raz dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 30/09/14, 14:20

Cześć i witaj. Pomysł jest jednak dobry:

— Licznik jest obciążony, ponieważ ma numerację od 1 do 7, ale jeśli chcemy umieścić kursor na środku (myśląc o wydaniu „neutralnej”) opinii, nie możemy, ponieważ kursor wyświetla wówczas wartość „4” ", co jest matematycznie wyższe od średniej (z 7) (wierząc jednak, że „geometrycznie” nie opowiadamy się po żadnej ze stron).

— Powinniśmy byli stworzyć skalę od 0 do XNUMX i wtedy zadziałałoby to poprawnie.

— Zatem z takiej ankiety nie można nic wywnioskować, bo odpowiedzi również będą stronnicze.

— Zasnąłem na 3. stronie, więc wiele pytań wymagało odpowiedzi „już mocno zorientowanych”.

I prawdę mówiąc, z tego powodu będę głosował 7 przeciwko tak mało etycznej manipulacji : Mrgreen:

(nie, to była tylko zabawa: nawet jeśli nie jest to zamierzone, co jak sądzę...)
0 x
etyczne zachowanie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/09/14, 10:32




przez etyczne zachowanie » 30/09/14, 19:50

Dziękujemy za dotarcie do końca ankiety! jeśli chodzi o skalę, wybór rozpoczyna się od 1 do 7, a zatem odpowiedź neutralna (średnia) wynosi 4, biorąc pod uwagę, że przedział 0-1 nie istnieje. Jeśli więc zaznaczyłeś 4, oznacza to, że nie opowiadasz się po żadnej ze stron.

W tym przypadku błąd odpowiedzi nie będzie wynikał ze skali od 1 do 7 (a nie od 0 do 6).

Przepraszamy za długość kwestionariusza, to prawda, że ​​należy zmierzyć kilka zmiennych, ale test wstępny, który przeprowadziliśmy, wykazał średnio 10 minut, a najwięcej trwało 17 minut. Ale ponieważ jest to w Internecie, czasami robimy kilka rzeczy na raz i mamy wrażenie długości.

Jeśli chodzi o manipulację, zapewniam, że nie jest to w żadnym wypadku moją intencją.

Jeszcze raz dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 01/10/14, 01:56

Witam,

Cóż, nie, przykro mi, to nie działa zbyt dobrze.

Tutaj idealna połowa to 3 1/2...

Przedział między 0 a 1 rzeczywiście istnieje, w przeciwnym razie 1 nie istniałaby : Mrgreen:

Cokolwiek zrobisz, statystycznie rzecz biorąc, zaczynanie od 1 byłoby herezją amha. Ale może wynika to z niejednoznaczności pytań w stosunku do tego, co chcesz, aby respondenci powiedzieli? Skoro wyjątkowo negatywna recenzja nie mogła dać oceny „1” (po co więc zmuszać księgową do przyznania jej 1 punktu? Przyznaj, że dajesz „1”, gdy jesteś „wcale się nie zgadzam„, nie ma większego sensu).

Na przykład, jeśli weźmiesz krzywą Gaussa (powszechną we wszystkich badaniach statystycznych, sondażach itp.), rozpoczęcie od „1” lub „-1” spowodowałoby utratę 2 jednostek odchylenia standardowego, co jest prawie nie do pomyślenia!

Obraz

Wtedy w zależności od interpretacji wyników można całkowicie zniekształcić to, co ludzie mieli na myśli (dlatego szczerze nie dokończyłem wypełniania „ankiety”, bo ankieta powinna być „reprezentatywna”, natomiast biorąc pod uwagę rodzaj zadawanych pytań i wspomnianej notacji, potencjalnie może tak nie być). Nie wiem więc, kto wymyślił tę ocenę, ale jest ona słabo zrobiona (to tylko moja opinia).
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 01/10/14, 07:25

ach, ach! Śmieję się.... i wychodzę! : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115