Bądź napoje domu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Bądź napoje domu




przez lejustemilieu » 16/04/14, 09:25

Bonjour à tous,
Ze mną ten sam rytuał odbywa się każdego ranka, wiosną i latem.
Codziennie robię herbatę ziołową dla całej rodziny i na cały dzień.
To takie proste, az czasem mi się poprawia.
Nigdy więcej koksu, lemoniady i innych napojów chemicznych.
Zobacz, co jest napisane na torebce herbaty o smaku czerwonych owoców ... nie ma nic dobrego.
Na przykład dziś rano wyszedłem z koszem do ogrodu i zebrałem świeżą miętę, szałwię, liście pokrzywy, małą lawendę, tymianek, liście agrest, kwiaty mniszka lekarskiego,
niektóre kwiaty ogórecznika.
Umyłem te rośliny z powodu kotów, które znaczą terytoria, a następnie nalałem litr gorącej wody na moje rośliny.
15 minut później przefiltrowałem sok, dodałem trochę miodu i wypiłem 1 litr napoju Premier Cru.
Gdy zobaczysz roślinę, zobaczysz trawkę, poszukaj w sieci tego, do czego mogłaby być użyta ... byłbyś zaskoczony.
Prosty przykład, rumianek, wielu z nas zna efekty, ale czy wiesz, jak to wygląda?
Wyszukaj na zdjęciach Google, a zobaczysz, że teraz nie ma daleko od ogrodu, po prostu go użyj.
Dobre herbaty ziołowe i czekam na wasze komentarze lub przepisy
Dobrym nawykiem jest wzięcie lub ponowne nauczenie się.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/05/14, 11:17

Dawno (dawno temu), kiedy byłem informatykiem w branży, a kiedy miałem trochę czasu, dobrze się bawiłem, tworząc małe programy rozrywkowe i stworzyłem oprogramowanie do zarządzania koktajlami. (Co zresztą odnosiło pewne sukcesy i było publikowane w specjalistycznych czasopismach).
Znalazłem bardzo starą wersję (bez grafiki i bez myszy), która jednak, ku mojemu zaskoczeniu, nadal działa dobrze.

Istnieje baza ponad 1500 przepisów, w tym przepisów na koktajle i napoje z alkoholem lub bez alkoholu, które oczywiście wszystkie przetestowałem, nawet najbardziej wybuchowe koktajle (nie, śmieję się ... : Chichot: ).
Istnieją nawet przepisy na napoje afrodyzjakowe!

Dla zainteresowanych zainteresowałem się pobraniem programu ICI
(Plik skompresowany ma tylko 400 KB. W sumie jest około 60 plików na 1,3 MB)

(Jeśli niektórzy ludzie mają odwagę przepisać wersję systemu Windows, udostępniam bazę przepisów na koktajle ... w każdym razie 1500 przepisów, a wszystko pochwycone siłą nadgarstka!)
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 06/05/14, 11:23

Niezły projekt Greli !!

Cholera, nie uruchamia się pod moim Windows7 ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 06/05/14, 13:17

Biorąc pod uwagę liczbę jabłoni, które mamy, wolę cydr. 324 butelki w tym roku.
0 x
CertainesIdées
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 30/07/14, 00:26




przez CertainesIdées » 30/07/14, 01:05

Zwolenniczka herbaty, tego lata zmieniłam się w domowej roboty mrożoną herbatę:
herbata zawsze sięga daleko, ale szklany dzbanek i kulka do herbaty (lub durszlak) pozwalają na bardzo orzeźwiający napój, bardzo ekonomiczny (łyżeczka do herbaty na 2 litry wody) i dobry do zdrowie!

W przypadku braku takiego ogrodu jak Lejustemilieu jest to bardzo dobre rozwiązanie!
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 30/07/14, 23:09

Dobry wieczór,

Mam kilka jabłoni i co roku spędzamy dużo czasu, zbierając krzywe jabłka, aby je kompostować. W tym roku nabyłem małą prasę i mechaniczny młynek, aby przekształcić te nieprzyjemne jabłka w sok jabłkowy.

Cóż, to praca, ponieważ musisz wyciąć każdy owoc, usunąć chorą część. Krótko mówiąc, w ciągu dwóch godzin do 4 osób wyciśnęliśmy 30 litrów jabłek, dając nam 6 litrów soku.

Trochę się martwiłem o wynik, ponieważ połowa owoców nie była w pełni dojrzała. Wreszcie sok jest doskonały i całkowicie ekologiczny.

Co 15 dni powtarzam manipulację. To samo, gdy moje winogrona są dojrzałe. Ogólnie na początku jemy dużo, potem się męczymy, a reszta wysycha pieszo. W tym roku chmiel w prasie prawdopodobnie z
Upadłe jabłka

Szczerze mówiąc, jest to warte produktów komercyjnych i cenię produkty przeznaczone do kompostowania.

Cordialement
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94