Wino słodko-gorzkie, przepis z Maitrank

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
gina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 25/02/13, 20:02
Lokalizacja: Belgique
x 4

Wino słodko-gorzkie, przepis z Maitrank




przez gina » 17/05/13, 22:45

MAITRANK

Kilka uwag na temat marzanki, rośliny u podstawy majowego wina wciąż o nazwie Maitrank.

Marzanka jest rośliną naszych regionów kwitnących w okresie od maja do czerwca.

Aromat był kiedyś bardzo ceniony przez gospodynie domowe, aby robić przyjemne napoje.

Tylko przez więdnięcie roślina kwitnąca wydziela przyjemny zapach (przypominający pocięte siano) kumaryny.

Aromat i smak są łatwo przenoszone na napoje.



MAITRANK (wino majowe)

Składniki:

Za litr wytrawnego białego wina musisz:

3 zapachowe łodygi zwiędły

Pomarańczowe plastry 2

Kawałki cukru 6 lub (30 g cukru)

Szkło koniakowe 1 (20 cl)

W słoiku z kamionki lub w szklanym słoju włóż powyższe składniki i wlej białe wino (litr 1).

Wymieszaj wszystko i pozwól 1 macerować przez 2 dni (w zależności od preferencji).

Filtruj na papierze i butelce.



Maitrank jest pijany po schłodzeniu przez co najmniej 2 godzin. Jest tonizujący, trawienny i moczopędny.

Bezalkoholowe napoje bezalkoholowe są pyszne, wino zastępuje sok jabłkowy lub winogronowy lub mleko.


dla twojego zdrowia.

gina
0 x
gigi :D
roy1361
x 17




przez roy1361 » 17/05/13, 22:55

gina, kocham cię! (w przypadku recyklingu palet, przepisu Maitrank i przedmiotu podlegającego 18 + lata ...)

Do zobaczenia w Arlon w następny weekend?

;-)

PS: Słodkie szparagi rosną również w domu (w Szwajcarii), a także robię swoje Maitrank (w małych ilościach)
Ostatnio edytowane przez roy1361 17 / 05 / 13, 23: 00, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/05/13, 23:13

roy1361 w Alzacji też to robią, ale nazywają to ... winem asperule ... w Szwajcarii nazywa się to także maitrank?
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 17/05/13, 23:21

Christophe napisał:roy1361 w Alzacji też to robią, ale nazywają to ... winem asperule ... w Szwajcarii nazywa się to także maitrank?


Właściwie to oficjalnie nie istnieje w Szwajcarii, to mój kolega z Arlon dał mi przepis (bo ten znajomy "wynajmuje" mi mieszkanie w Wallis zimą na narty). Jesteśmy więc małym zespołem, który „produkuje” ze szwajcarskiego Maitranka, ale na własny użytek ...

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
gina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 25/02/13, 20:02
Lokalizacja: Belgique
x 4

réponce




przez gina » 17/05/13, 23:26

założyciel tak mówi :zaszokować:

strona i otwarta na wszelkiego rodzaju dyskusje, które kontroluje nawet, aby nie obrażać osób trzecich lol

przy poszanowaniu oczywiście
Forum energia, dom, słońce, ogrzewanie, drewno, izolacja, ekologia, oszczędności i domieszkowanie wody Forum -> Przygotuj swoje napoje: soki, syropy, herbaty ziołowe, napary, alkohole, wina i piwa ....

brakuje więcej niż rocka w Rolle LOL
i rozmawiaj motocykl (stworzenie małego zespołu ekologicznego motorrrrr, alcolo z metrank i piwiarni mdr
dziki kemping dla tego zespołu motarrrrr

gina
0 x
gigi :D
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/05/13, 23:40

Gina Moto, dużo tu mówimy: relaksacyjne-sports-pasje / motocykl pasja-the-biker-econologistes-t1934.html jest to jeden z najstarszych przedmiotów forums! Istnieje ponad 800 odpowiedzi ...

Mówimy również o paralotniarstwie i motolotni: relaksacyjne-sports-pasje / paralotniarstwo i-paramotor-in-the-econologues-in-flight-wolny t11196.html

Mówimy tutaj o lotnictwie: relaksacyjne-sports-namiętności / wideo-anteny-machine-loty krajobrazy Exploity-wypadki-t11153.html

Krótko mówiąc, niezbyt „zielone” tematy ... ale ponieważ jesteśmy otwarci, nie ma problemu! Tak wielu, którzy są w dobrym nastroju!

roy1361 napisał:Właściwie to oficjalnie nie istnieje w Szwajcarii, to mój kolega z Arlon dał mi przepis (bo ten znajomy "wynajmuje" mi mieszkanie w Wallis zimą na narty). Jesteśmy więc małym zespołem, który „produkuje” ze szwajcarskiego Maitranka, ale na własny użytek ...


Okej Maitrank w Charteuse musi zgrać!

Hej, kiedy nas zapraszasz? : Chichot: Bardzo dobrze jeżdżę na nartach :)
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 05 / 13, 23: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/05/13, 23:47

ps: zapomniałem temat muzyki media / muzyka do odkryć-akcja-t11137.html
0 x
roy1361
x 17




przez roy1361 » 19/05/13, 17:33

Cześć,

Okej, więc kto jedzie w Arlon w następny weekend?

Obraz Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 19/05/13, 18:28

roy1361 napisał:Cześć,

Okej, więc kto jedzie w Arlon w następny weekend?

Obraz Obraz

Myślałem o tym, ale może przyjeżdża żona mojego ojczyma. Chce zobaczyć „krainę czekolady” i przybywa z daleka ...

Mam nadzieję, że inni mogą. Gdzie idziesz Jeździsz na rowerze?

Byłoby miło pewnego dnia (ponownie) sporządzić „plan spotkania” między ekologami, tylko między nami.

Obraz

Na koniec daje Ci „górę” na nowej stronie dla twojej sugestii ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/05/13, 19:59

Ach cóż, nie wiedziałem Maintrank, urządzają przyjęcie z tej okazji ...
Przypomniałem sobie Arlona na imprezie, na której rowerzyści gromadzili nagi makijaż w maskach z farbami do ciała.
: Mrgreen:
Nie wiem, czy oni nadal to robią, ale pomysł rozprzestrzenił się gdzie indziej.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115