Przepis na domowy płyn do mycia naczyń

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Przepis na domowy płyn do mycia naczyń




przez Christophe » 27/04/13, 15:16

TWOJE DOMOWE MYDŁO

W butelce o pojemności 1 litra należy wymieszać następujące składniki:

- 1 duża szklanka czarnego mydła w płynie (jeśli masz czarną pastę mydlaną, nie ma problemu, wlej około 3 łyżek).
-1 łyżka kryształków sody (nie bój się, nie ma tam nic toksycznego!) i uzupełnij wodą.

Następnie dodaj 30 kropli olejku cytrynowego lub grejpfrutowego.

To wszystko, gotowe.

Produkt nie pieni się, ale jest wydajny.


Jeszcze nie testowałem, ale niedługo...

Do prania jest tutaj: https://www.econologie.com/forums/utiliser-l ... t2652.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
gina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 25/02/13, 20:02
Lokalizacja: Belgique
x 4

Re: Przepis na domowy płyn do mycia naczyń gina




przez gina » 17/05/13, 23:36

Mam lepsze i sprawdzone pfff :P
Nauczyłem się tego w szkole na 4 prof
ich starających się znaleźć jego widziałem, że nie uczyliśmy się dużo na temat ekonomicznych produktów gospodarstwa domowego....

We Francji zużycie płynu do mycia naczyń jest bardzo wysokie. Spożywamy od 3 do 4 litrów rocznie na rodzinę. Ze względów ekonomicznych i ekologicznych można zrobić własny płyn do mycia naczyń.

Zrób produkt do mycia naczyń z mydłem Aleppo lub Marsylii

Aby przygotować produkt do zmywania naczyń, najpierw zetrzyj kostkę mydła Aleppo na patelni wypełnionej wodą.
Aby stopić mydło, mieszaj na małym ogniu. Następnie wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej i kilka łyżek białego octu oraz kryształki sody.
Następnie pozwól ostygnąć. Jeśli chcesz, aby mydło do naczyń było pachnące, dodaj kilka kropli olejków eterycznych.
Wymieszaj i przelej produkt do butelki.
Na koniec wstrząśnij przed użyciem.

Zrób mydło do naczyń z cytryną

Pokrój trzy cytryny ze skórką.
Wymieszaj i wymieszaj wszystko z 200 g grubej soli, szklanką białego octu i równowartością 4 szklanek wody.
Gotować na małym ogniu przez 15 minut, a następnie odstawić do ostygnięcia.
Usuń nasiona cytryny i umieść wszystko w butelce do nalewania. Możesz teraz użyć mydła do naczyń.

Zrób produkt do mycia naczyń z czarnym mydłem

Aby przygotować płyn do mycia naczyń, wlej pół litra gorącej wody do butelki do nalewania i dodaj pół szklanki czarnego mydła. Dodaj łyżkę sody oczyszczonej i pół szklanki białego octu.
Wszystko mieszamy i gotowe.

Przypomnienie: do preparatu można dodać łyżeczkę miodu i olejek ze słodkich migdałów.
0 x
gigi :D

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106