Dokonując domu wiedzieć: zimna zmydlanie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1

Dokonując domu wiedzieć: zimna zmydlanie




przez culbuto » 24/02/13, 09:49

polega na zrobieniu własnego mydła: przez reakcyjny olej sodowy, potem czas. na kilka tygodni. Zasadniczo masz 3 rodzaje mydeł:
producenci mieszają wodę, sól, olej i sodę w podgrzewanym zbiorniku. Mydło wytrąca się na dnie w ciągu 6 godzin, gotowe do użycia lub prawie (to są makaron), a gliceryna pływa. odzyskany, jest sprzedawany osobno na kosmetyki, środki nawilżające itp. nie ma małych zysków ........ dlatego ich mydło "ciągnie" skórę.
Te makarony są bezpośrednio przekształcane w mydło lub sprzedawane „rzemieślnikom”, którzy je podgrzewają, dodają kilka kropel arganu, mleka osła i to jest magia! ich mydło staje się „mydłem z mleka osła” lub mydłem arganowym. 5 euro za mydło ......... ładne oszustwo ........; : Chichot:
zimne mydła: potrzebujesz kalkulatora, sprzętu i czytania!
http://www.aroma-zone.com/aroma/fiche_s ... #intropage
przeczytaj środki ostrożności: napoje gazowane są niebezpieczne.
na zdjęciach:
http://www.youtube.com/watch?v=hydqvoG9Lck

osobiście bojkotuję olej palmowy, który utwardza ​​mydło. Czyste mydło z oliwek jest bardziej miękkie, ale jeśli zostawisz je na kilka miesięcy, jest prawie tak twarde jak olej palmowy.
Jeśli chodzi o temperaturę, ponieważ wybrałem surowe mleko klaczy lub wodę morską, wręcz przeciwnie, musisz pracować na zimno. z reakcją dochodzącą do 100 stopni. dlatego obowiązkowa wskazówka!

1) Zamrażam moją ilość mleka. 24
2) Przygotowuję materiał.
3) Ostatecznie ważę napój gazowany. stamtąd to 30 minut, kiedy nawet nie odbieram telefonu!
4) w zimnej kąpieli wodnej (zimna woda + kostki lodu) wkładam pojemnik do pracy, kostkę lodu z mlekiem i kilka kropel mleka na początek. Powoli dodam sodę, energicznie „mieszając”. Na 126 g sody (jeden litr oliwy) poświęcam 30 minut na rozpuszczenie sody, szczególnie unikając podgrzewania mleka. Jeśli zmieni kolor na żółty, bądź ostrożny. należy unikać brązowienia lub zapachu podgrzanego mleka.
5) najtrudniejsza część jest zrobiona. kostka lodu stopiła się z sodą, ale się nie przegrzała. Dodaję olej w temperaturze pokojowej, mieszając.
6) na śladzie (robi to z grubsza majonez!), Dodaję 5% dodatkowego oleju do 5% surgras, olejków eterycznych, roślin itp.
7) Formuję
8) unmold 24 godziny później
9) poczekaj kilka miesięcy, jeśli to możliwe

mydła te są również używane do żelu pod prysznic, szamponów itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Twórz własne mydła: zimne zmydlanie




przez Obamot » 24/02/13, 12:00

Dziękuję za ten interesujący temat, dobrze zrobiony i witam w tym forum!

Nie można używać kalkulatora, w strefie aromatu nie ma maceratu z jagód laurowych, aby zrobić domowe mydło Aleppo! Jak zrobić proporcje?

Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie maceratu jagodowo-laurowego, ponieważ nie spowodowałoby to „traumatycznego szoku” skóry poprzez zastąpienie kwasowości powierzchni (i innych substancji biogrganicznych), które służą jako bariera. obronę kolejną naturalną barierą (owym „masłem” laurowym) zastępującą pierwszą, a którą organizm ludzki rozpozna - mówią - jako dokładnie podobną do swojej oryginalnej bariery, a tym samym nie powodowałaby „zubożenie” skóry, które nie powinno masowo uzupełniać jej „bariery ochronnej” przy każdym myciu, ale robiłoby to powoli! Ale nadal nie wiem, czy nie byłoby bardziej "olejek laurowy?(Ponieważ masło można było wytworzyć tylko z jagód, a nie wiem, czy mają one właściwości antyseptyczne, czy nie?) Wydaje się, że byłby to nawet sekret długości życia przez wieki tego mydła (ponad 3 000 lat, które istniały), powód, dla którego jestem bardziej zainteresowany tym.

Do zmydlania używają ziół takich jak samphire, salsola kali (wydaje mi się, że w popiele, a więc dodają popiołu dla określonego efektu)?

Co ciekawe, chociaż Syria jest krajem z dostępem do morza, nie korzysta z wody morskiej! Myślę (ale nie do końca pewny), że to możliwe, ponieważ sól atakuje skórę?

Ale hej! Gotuje 3 dni w miedzianym pojemniku (proszę)! : Mrgreen:
I rok do wyschnięcia !!!
http://fr.wikipedia.org/wiki/Savon_d%27alep
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1

Re: Twórz własne mydła: zimne zmydlanie




przez culbuto » 24/02/13, 12:14

Obamot napisał:Dziękujemy za ten interesujący temat i witamy w nim forum!

Nie można używać kalkulatora, w strefie aromatu nie ma maceratu z jagód laurowych, aby zrobić domowe mydło Aleppo! Jak zrobić proporcje?

Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie maceratu jagodowo-laurowego, ponieważ nie spowodowałoby to „traumatycznego szoku” skóry poprzez zastąpienie kwasowości powierzchni (i innych substancji biogrganicznych), które służą jako bariera. obronę kolejną naturalną barierą (owym „masłem” laurowym) zastępującą pierwszą, a którą organizm ludzki rozpozna - mówią - jako dokładnie podobną do swojej oryginalnej bariery, a tym samym nie powodowałaby „zubożenie” skóry, które nie powinno masowo uzupełniać jej „bariery ochronnej” przy każdym myciu, ale robiłoby to powoli! Ale nadal nie wiem, czy nie byłoby bardziej "olejek laurowy?(Ponieważ masło można było wytworzyć tylko z jagód, a nie wiem, czy mają one właściwości antyseptyczne, czy nie?) Wydaje się, że byłby to nawet sekret długości życia przez wieki tego mydła (ponad 3 000 lat, które istniały), powód, dla którego jestem bardziej zainteresowany tym.

Do zmydlania używają ziół, takich jak samphire, salsola kali (wydaje mi się, że w popiele, a więc dodają popiołu dla określonego efektu).

Co ciekawe, chociaż Syria jest krajem z dostępem do morza, nie korzysta z wody morskiej! Myślę (ale nie do końca pewny), że to możliwe, ponieważ sól atakuje skórę.

Ale hej! Gotuje 3 dni w miedzianym pojemniku (proszę)! : Mrgreen:
I rok do wyschnięcia !!!
http://fr.wikipedia.org/wiki/Savon_d%27alep

tutaj! Mydło z Aleppo jest bardziej „gorącym” mydłem. Z drugiej strony woda morska zawiera ponad 90 ważnych dla skóry pierwiastków. robią to dla spa. pozostawia skórę bardzo miękką. łatwo jest zrobić samemu, ale aby zachować te właściwości, zamrażam też jak mleko. moszcz: miód biała glinka woda morska.
możesz zrobić swój alep: teraz sprzedają olej laurowy w strefie aromatu. lub olejek eteryczny dla tych, którzy wolą. Możesz także zrobić macerat: w tym przypadku ilość włożonego do niego oleju. Na przykład macerat w oleju z orzechów laskowych. I dodajemy 500 cm500. Dodaje się 5 cm5 oliwy z oliwek. wprowadzamy te dane do kalkulatora: daje ci ilość płynu do włożenia, a także ilość sody. wiedząc, że konieczne będzie dodanie 50% oleju jako środka ostrożności: z jednej strony zaleca się XNUMX% surgras, z drugiej strony, jeśli soda jest nieco zbyt dozowana, zostanie pominięta. to da ci XNUMX% piwa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/13, 12:30

Robię to trochę inaczej.
Oto mój kalkulator referencyjny:
http://www.soapcalc.net/calc/SoapCalcWP.asp

Mój przepis:
Składniki
Wołowina 500 g tłuszczu wołowego (biały wołowy)
Olej z ziaren palmowych 100 g Tłuszcz palmowy do smażenia
Oliwa z oliwek 100 g oliwy z oliwek (aldi)
Olej migdałowy, słodki 100 g oleju ze słodkich migdałów *
Olej rycynowy 80 g oleju rycynowego *

woda (deszcz lub demineralizowana) 335 gr

soda kaustyczna ** 120 gr

Zanim zaczniesz, przygotuj miskę wypełnioną białym octem.

Weź pod uwagę środki ostrożności dotyczące użytkowania. Rękawice, okulary ochronne, fartuch laboratoryjny i maska ​​z gazy. Ta lista nie jest wyczerpująca, to od ciebie zależy, czy przyjmiesz konsekwencje swojej niezręczności (czasami zdarza się, że ktoś sam się wkurza). Przed rozpoczęciem zaczekaj, aż dzieci zasną
W pobliżu nie ma dzieci i rób to w spokoju.

Ważnym środkiem ostrożności jest miska octu na wyciągnięcie ręki
zanim zaczniesz. Jeśli podejrzewamy możliwość rozlania sody lub roztworu mydła podczas zmydlania
spłukać octem, a następnie dużą ilością wody.

Realizacja
Najlepiej na zewnątrz. W plastikowym dzbanku zawierającym wodę
Dodaj zważoną wcześniej sodę. Dotykaj delikatnie trzepaczką, nie odsłaniając ani nie wdychając oparów. Nagrzewa się, to normalne. Po rozcieńczeniu pozostawić do ostygnięcia na zewnątrz.
Zważ i przelej do małego plastikowego wiadra (3 kg słoika nuttela).
Wszystkie oleje (oprócz migdałów) i tłuszcze. Włóż do kuchenki mikrofalowej
w XNUMX minutę plastry w kuchence mikrofalowej, aby stopić tłuszcz.
Umieść uszczelkę na zewnątrz, aby ostygła bez zamarzania.

Przygotuj małże, używam plastikowych naczyń (sałatka
tuńczyk, curry z kurczaka itp. )

Gdy roztwór sody jest zimny i olej też. Wlać rozwiązanie
sody w oleju, ewentualnie dodać barwnik
makaronik.

Przełóż mikser, ocierając brzegi kocim językiem.
Gdy mieszanina przyjmuje konsystencję kremu, dodaj
olejek migdałowy i olejki eteryczne (5-10 kropli cynamonu i
5- 10 kropli bazylii).
Mieszaj, aż ślad i wlej natychmiast do foremek.

Wibruj formy, aby uniknąć dziur (uważaj na występy)

Przechowuj mydła w piekarniku przez 12 do 24 godzin, a następnie włóż je do lodówki
kilka godzin przed rozłożeniem. Wygraweruj na mydłach datę
produkcja ostrym ołówkiem.
Przechowuj mydła na lekarstwo w tekturowym pudełku na 4
min. tygodnie
Opłucz ręce ocet, rzeczywiście mydło jest nadal
żrący.
Po wyleczeniu i przed jego użyciem. Dotyk języka
mydło Jeśli mrowi, oznacza to, że mydło nie jest gotowe lub że jest
błąd produkcyjny. Mydło jest nadal żrące.
Jeśli nie robi nic oprócz smaku mydła, to dobrze.

Podczas produkcji mydła nie czyść materiału
w zlewie Ale w wiadrze zawierającym rozcieńczony sen i ocet
woda Przede wszystkim nie wlewaj wody do mycia do zlewu.
smary zamarzną i szybko zatykają wszystko.

NB - jeśli pracujesz z sodą, jeśli gdzieś się zarysuje, musisz
spłukać octem i dużą ilością wody.
- Produkowane mydło nie jest mydłem odpowiednim dla prywatności kobiet.
- W tym momencie można dodać łyżkę miodu
ślad.
-Mydło wyprodukowane zgodnie z moją metodą zachowuje swój zapach (oleje
niezbędne) i unosi się w wannie (bardzo praktyczne, aby go znaleźć
kiedy spadnie do soku)

* Oleje te są sprzedawane w drogeriach pod marką zimozieloną
w cenie od 12 do 15 € / L. Niektóre są w Fontaine Beauvois (w przeciwnym razie
zamówienie w aptece / sklepie dla majsterkowiczów, jeśli sprzedają produkty zimozielone)
** Przy zakupie sody kaustycznej sprawdź, czy nie ma
blokuje się w nim, oznacza to, że pochłaniało wilgoć i dlatego już nie jest
dobre do zamierzonego zastosowania.
Baw się dobrze, ale bądź ostrożny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 24/02/13, 12:39

Możliwe jest wytwarzanie mydła tylko przy użyciu
łój lub smalec. Jest bardzo miękkim i kremowym mydłem
, zwłaszcza smalcu, ale który nie pęka.
D lub olej rycynowy, który dodaję.
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 12:57

w rzeczywistości istnieje wiele przepisów. dla mnie jest to wyjątkowe, ponieważ zastępuję wodę mlekiem lub wodą morską, dla której chcę zachować właściwości. Na początku łatwiej jest po prostu kastylijskie. woda, olej, napoje gazowane. to wszystko. zalecane dla niemowląt gdzie indziej.

zamrożonym tłuszczem możemy bawić dzieci pływającym mydłem. wymagane jest co najmniej 50% tłuszczu zamrażającego.
podgrzej zamrożony tłuszcz, dodaj do niego płynny olej. pozwolić zamarznąć, wystarczy, aby móc zamontować na śniegu! Po zmontowaniu delikatnie dodaj roztwór wodorotlenku sodu. Reszta jest jak inne mydła. Pęcherzyki powietrza unoszą mydło. Zrobiłem pływające kaczki, króliki (jeśli też pływa!) W skrócie, kiedy zaczęliśmy odkrywać świat mydeł, jesteśmy spierdoleni ........ :D
0 x
culbuto
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 22/02/13, 11:50
x 1




przez culbuto » 24/02/13, 12:59

Królik napisał:Możliwe jest wytwarzanie mydła tylko przy użyciu
łój lub smalec. Jest bardzo miękkim i kremowym mydłem
, zwłaszcza smalcu, ale który nie pęka.
D lub olej rycynowy, który dodaję.

to EDTA mydeł przemysłowych wytwarza pianę. i jest to szkodliwe dla twojego zdrowia. W moim przypadku 100% mydła do mleka nie pienią się na początku, ale im są starsze, tym bardziej się pienią ........ nie ma połączenia z DSK tak sprzężonym ........ : Chichot:

Uwaga: zapomniałem o czymś: świeże mydło doskonale nadaje się do prania: kiedy kończę, pocieram materiał szmatką, którą muszę prać i wstępnie prać w pralce. uważaj, aby nie dotknąć tego samego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/02/13, 13:05

Ach, ale gdzieś czytałem, że nie powinieneś myć mydła w maszynie, ponieważ zrobiła się piana i poszła wszędzie po obwodach ?!

Kolejne pytanie:
Czy możemy „przerobić” wodę morską z gruboziarnistej szarej soli? A może po wysuszeniu stracił już zbyt dużo magnezu (itp.) Lub innych właściwości?
Ostatnio edytowane przez Obamot 24 / 02 / 13, 13: 17, 1 edytowany raz.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 13:16

Dziwka upadek,

dziękuję

Małe pytanie, ile miesięcy to około 3, 4 lub więcej?


Więc moje pytanie: czy możemy kontrolować pH mydła (biorąc małą końcówkę, którą rozpuszczamy na przykład w wodzie demineralizowanej), aby sprawdzić, czy zmydlanie jest piękne i dobrze wykończone, a wynik odpowiada dobry do pożądanego produktu?

Tak sobie wyobrażam.

Ma to na celu wprowadzenie własnego "harmonogramu produkcji, aby nie skończyć bez mydła na raz ...

Jest to szczegół, ale może być praktyczny amha ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 24/02/13, 13:19

bidouille23 napisał:Koniec
Obamo przepraszam, że łamiesz swoje marzenie o mydle marsylskim ...

http://www.sauvonslasavonnerie.com/sav/

brak kontrolowanego oznaczenia, dlatego brak obowiązku używania określonego produktu, wszystko jest dozwolone ....

Więc tłuszcz zwierzęcy zamiast tłuszczu roślinnego, mmmm, jest dobre mydło o dużej zawartości tłuszczu, jeśli wiesz, co mam na myśli .....

Nie, moim marzeniem jest Aleppo, ale do tej pory nie wiedziałem, jak to zrobić, tam będzie lepiej dzięki Culbuto!

Ale wciąż trudno „ulepszyć” tysiącletni przepis na nowicjusza ...

I wciąż nie ma potwierdzenia antyseptycznego i korzystnego aspektu liścia laurowego na filmie naszego naskórka (będę musiał zacząć od kilofu : Lol: znaleźć to)
Ostatnio edytowane przez Obamot 24 / 02 / 13, 13: 21, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116