Przechowywanie próżniowe warzyw ogrodowych

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33

Przechowywanie próżniowe warzyw ogrodowych




przez clasou » 05/03/11, 12:58

Witam,

Moje pytanie: często zamrażamy lub pasteryzujemy zbiory, ale czy nie rozsądniej byłoby użyć maszyny próżniowej.
Ponadto truskawki można było przechowywać, ponieważ były zamrożone. : Evil:
pomidorki koktajlowe też (myślę o moim synku, który je uwielbia i kupuje je teraz po wysokich cenach, a smakują wyśmienicie:)

Myślę także o oszczędności związanej z użytkowaniem zamrażarki, biorąc pod uwagę zajmowaną przez nią przestrzeń.

Myślałam też o zrobieniu czegoś w rodzaju mąki na dynię lub inne rzeczy, które po zmieleniu i wysuszeniu zajmują mało miejsca.

oczekuje się Twoich opinii.
a + Claude
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/03/11, 14:41

Sous vide nie czyni cudów:
Tabela czasów trwania:
http://www.machine-sous-vide.com/conser ... -vide.html

W rzeczywistości podciśnienie nie utrzymuje się dobrze pod porowatym plastikiem i jest ograniczone przez ciśnienie pary wody w żywności, co oznacza trzymanie jej z dala od utleniającego tlenu, ale nie z dala od drobnoustrojów i pleśni, co wymaga przechowywania sous vide w lodówce lub zamrażarka.
Pod CO2 lub N2 jest prawdopodobnie równie skuteczny.
Mikroby beztlenowe są szczęśliwe w próżni!!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 05/03/11, 16:01

Będąc profesjonalistą od 23 lat, warzywa nie przechowują się dobrze metodą sous-vide, chyba że są zamrożone, niektórzy robią to za pomocą mieszaniny gazu Co2, ale to zmienia smak jedzenia i przedłuża go tylko o 1 miesiąc rozmowy .

Osobiście wkładam pomidory i paprykę do plastikowych pojemników, a następnie do zamrażarki, zachowują dobry, świeży smak, ale można ich używać tylko do gotowania, ponieważ bardzo miękną!

Istnieje również możliwość odwodnienia!
Ostatnio edytowane przez Alain G 07 / 03 / 11, 14: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 05/03/11, 19:20

Dziękuję za odpowiedzi, ale nie tego się spodziewałem :płakać:

Kiedy mówisz o porowatym plastiku, czy nie ma innego rodzaju?
Zastanawiam się między innymi czy kawa jest pakowana próżniowo?

W przypadku odwodnienia tak, ale to samo nie działa na wszystkich.
Sterylizacja jest prawdopodobnie najlepsza w przypadku gotowych posiłków.

Jeśli masz jakieś inne wskazówki dotyczące warzyw.
a + Claude
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 05/03/11, 21:40

Dobry wieczór,

jak powiedziano powyżej, częściowa próżnia nie zatrzymuje rozwoju bakterii ani kryptogamii. CO2 z jednej strony nie podlega utylizacji, z drugiej jednak związany z wodą jest kwasem, który będzie modyfikował właściwości konserwowanych materiałów. Pozostają gazy neutralne, takie jak azot...

Zamrażarki mają tę zaletę, że znacznie spowalniają rozwój drobnoustrojów (nie zatrzymując go), a zamrażarki najnowszej generacji są dość ekonomiczne.
Wśród metod znajduje się sól do fasolki szparagowej np. suszenie (jest to świetne rozwiązanie do grzybów, plasterków jabłek i wielu innych rzeczy). Istnieje ekstrakcja parowa (wszystkie formy porzeczek, jeżyn i malin, wiśni).
Skuteczna jest także pasteryzacja w dobrze kontrolowanej temperaturze.

Jest więc wybór...

Cordialement
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 07/03/11, 11:13

bonjour,
Po namyśle dochodzę do wniosku, że wybiorę suszarkę i dlaczego nie umieścić jej w próżni.
a + Claude
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 07/03/11, 11:55

Witam,
Suszenie jest dobre w przypadku niektórych produktów spożywczych, takich jak winogrona, śliwki, grzyby, figi itp., a nawet przy przestrzeganiu pewnych protokołów.
Często były już wcześniej dezynfekowane SO2!!
W przeciwnym razie problemy.
Pamiętam kupowane w sklepie suszone lub liofilizowane grzyby pełne małych robaków, które ugotowaliśmy bez zwracania uwagi i które po ugotowaniu traktowaliśmy jako wermiszel, kiedy je zjedliśmy, aż zdaliśmy sobie sprawę, że jemy maleńkie robaki gotowane w grzybach! !! !!!!
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 07/03/11, 12:32

Przede wszystkim uważam, że musimy doprowadzić ten proces do końca.
Zepsułam trochę orzechów laskowych, które zapomniałam w kącie, przez co powstała sterta nawozu, natomiast po południu niektórzy suszą pomidory bezpośrednio na słońcu.
Inni robią to w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach, na małym ogniu.
Ale wezmę maszynę, żeby nie musieć niczego załatwiać, żeby uniknąć zapomnienia.
a + Claude
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 07/03/11, 13:26

Orzechy laskowe gniją lub są bardzo szybko zjadane przez robaki, jeśli nie zostaną poddane obróbce przed lub po zbiorach.
Zaobserwowane na moich orzechach laskowych, trzymane max miesiąc i nie zapomnę ich zjeść za niecały miesiąc!! .
Nie wiem jak oni to robią organicznie, ale wcale nie jest łatwo je utrzymać, nawet w skorupce!!!
Nie sądzę, że orzechy laskowe są dobre w postaci suszonej???
Bardzo trudne ????
CO2 czy N2 mogą być lepsze???
Lub udar cieplny w temperaturze 50°C lub 60°C?
Robaki, nawet te mikroskopijne, potrzebują tlenu do oddychania i żyją tylko w temperaturze poniżej 40°C?

Myślę, że z tego powodu spożywamy dużo chemikaliów, nawet organicznych, czasami dozwolone jest 10%!!

Skończyło się na napromienianiu żywności, przypraw i innych rzeczy, nie mówiąc tego, a następnie ciągłym konserwowaniu, ale przeciwutleniacze stały się po napromienianiu hiperutleniające!
Prawdziwe oszustwo!!!

I jesz to nie wiedząc o tym!!!
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 07/03/11, 15:11

Zgadzam się z Tobą w sprawie śmieci, które jemy.
do orzechów laskowych mam cegły ogniotrwałe, które raz nagrzały się na kominie.
Układamy na lekko podsmażonym talerzu razem z łuskanymi orzechami laskowymi.Cienki film odkleja się trochę jakbym je podsmażyła.
z drugiej strony w tym roku je odebrałam, ale zostawiłam je w pojemniku zupełnie zapomniane.
a + Claude
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133