Chodzi o to, aby oszukać ... nie wiem ...

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20

Chodzi o to, aby oszukać ... nie wiem ...




przez kumkat » 03/02/11, 14:50

Mój udręczony mózg odnalazł tu poniżej swoich towarzyszy, mówię wam poprzez jedno z moich przemyśleń:

Dlaczego nikt jeszcze nie podjął próby skojarzenia pompy ciepła z silnikiem Stirlinga?
Teoretycznie nawet przy utracie plonów powinniśmy być w stanie zrobić coś dobrego, prawda?
Silnik Stirlinga działa na zasadzie różnicy temperatur i może napędzać silnik elektryczny...
Pompa ciepła wie, jak zapewnić zarówno chłód, jak i ciepło... i teoretycznie produkuje więcej, niż zużywa...
Mogłaby z tego powstać niezła pętla... ale czy by zadziałała?

No dalej, poliż mnie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 03/02/11, 15:15

Nie jesteś pierwszą osobą, która o tym myśli : Wink:

Niestety... to nie działa :płakać:

Pompa ciepła „produkuje” więcej, niż zużywa, ale przy niewielkiej różnicy temperatur pomiędzy stroną ciepłą i zimną.
Im większa różnica temperatur, tym bardziej spada COP.

Natomiast silnik Stirlinga ma doskonałą wydajność, gdy różnica temperatur między źródłami gorącymi i zimnymi jest znaczna.
Im mniejsza różnica temperatur, tym niższa wydajność...

Niezależnie od rozważanego ustawienia, iloczyn COP pompy i sprawności Stirlinga pozostanie mniejszy niż 1. :|
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/02/11, 15:57

Jeszcze lepiej, odzyskaj ciepło z wody, wytwarzając wyrzucony lód!

Niemożliwe w rzeczywistości ponieważ badał Carnota od 1824 roku:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Deuxi%C3%A ... odynamique

Więc nie ma cudu, a reklamy pomp ciepła wprowadzają w błąd w swoim słownictwie!!!
0 x
nicolas.rosnic
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/02/11, 17:48




przez nicolas.rosnic » 11/02/11, 17:04

Pompa ciepła nie produkuje więcej niż zużywa, to rzeczywiście nadużycie językowe... Jest tańsza od ogrzewania elektrycznego, ale nie ma w tym nic magicznego!

Pomysł był bardzo dobry :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103