Porady zużywają mniej energii w domu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Porady zużywają mniej energii w domu




przez Rulian » 03/10/05, 17:20

Cześć!

W tym temacie zamieszczajcie swoje wskazówki i oryginalne sposoby, które stosujecie, aby ograniczyć zużycie energii w domu.

W tej sekcji znajdziesz wszystko, czego nie znajdziesz w dziale „Porady” KH.

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/10/05, 22:02

Gniazdka elektryczne z przełącznikami i modułem śledzenia wszystkiego, co może być włączone (ładowarki akumulatorów, telefony komórkowe, słuchawki na podczerwień itp.).

Wyłożyłem wnętrze okiennic odblaskowym materiałem izolacyjnym.

Używam czajnika elektrycznego, a kiedy woda się zagotuje, robię herbatę i Caro, a resztę wody wlewam do termosu. Kiedy potrzebuję ciepłej wody, sięgam po tę z termosu. Następnego dnia resztę wody z termosu wlałem do czajnika i uzupełniłem wodą z kranu.

Kiedy gotujemy, aby podgrzać wodę, używamy czajnika elektrycznego i wlewamy wrzącą wodę do garnków, a następnie włączamy gaz. Ogranicza to efekt cieplarniany. Oczywiście korzystajmy z pokrywek i wyłączajmy gaz na chwilę przed końcem gotowania.

Modyfikacja mojego okapu: Posiada wewnętrzną dźwignię, która pozwala na przełączenie z recyklingu na wywiewanie powietrza na zewnątrz. Zmodyfikowałem maskę, podłączając tę ​​wewnętrzną dźwignię do uchwytu, który można łatwo uruchomić z zewnątrz, bez konieczności zdejmowania kratek w celu zmiany położenia wydechu. Dzięki temu bardzo łatwo jest przejść na recykling, który zimą zapobiega przedostawaniu się dużej ilości gorącego powietrza do powietrza.

Urządzenia peryferyjne mojego komputera, które nie są rutynowo używane, są podłączone do listwy zasilającej z wyłącznikiem, aby je odłączyć podczas normalnego użytkowania.

„Aktywnie” zarządzam otwieraniem i zamykaniem okiennic w moim domu, aby maksymalnie wykorzystać nasłonecznienie i utrzymać temperaturę w domu.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 04/10/05, 08:32

To potencjalny Kyot'Home, o którym nic nie wiem :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/10/05, 18:56

http://www.linternaute.com/savoir/gestes-n...ure/index.shtml

kilka pomysłów na kyothome² i jego prawdopodobny rozwój... (kyauto, kyothomme...:D )

Uzupełnię go, żeby zrobić arkusze „ekonologiczne”.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/10/05, 00:46

bonjour,
Czy wiesz, że niektórzy dystrybutorzy energii elektrycznej pobierają opłaty za prąd bierny. Zwykle powinniśmy być rozliczani wyłącznie za kilowaty i kilowoltampery. Przepraszam czytelników mniej obeznanych z elektrycznością
całe zużycie na ogrzewanie lub lampę elektryczną jest podawane tylko w kW, w przypadku silników jest zupełnie inaczej, prąd pobierany przez silnik wynosi kVA, jeśli pomnożymy go przez współczynnik mocy (cos)
dostaje z tego kw. Zwykle wszystkie nowe silniki mają dobry współczynnik mocy.

Aby było to praktyczne, prosty sposób sprawdzenia, czy dostawca każe ci płacić za kva, po prostu wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne; licznik nie może działać; podłącz kondensator 7 lub 15 mikrofaradów, cokolwiek pod ręką (nie elektrolityczny). sprawdzamy, czy licznik działa, to dlatego, że Twój dostawca każe Ci płacić za energię wiatrową, ponieważ kondensator w obwodzie elektrycznym nic nie produkuje i nic nie zużywa.
Teraz, jeśli masz elektryczny silnik wentylatora lodówki
lub inny dowolny silnik używany przez długie godziny, warto go zrównoważyć kondensatorami zmniejsza to zużycie o 1/3 (to właśnie założyłem na moją silnikową pompę ciepła o mocy 5 KM)

Wyjaśnienie.
Normalnie asynchroniczny silnik elektryczny pracujący bez obciążenia powinien zużywać bardzo mało prądu, ale jest zupełnie inaczej, jeśli mierzymy cęgami amperometrycznymi i widzimy, że pobiera prawie tyle samo prądu, co pod obciążeniem, nie jest to tarcie ani wewnętrzne chłodzenie, które pochłania tyle energii, że jest to prąd bierny,
Aby zrównoważyć ten silnik, po prostu połącz kondensatory równolegle
zwykle wystarczy 25 do 40 mikrofaradów, dodaję je, aż prąd przestanie spadać, w przypadku silnika, który zawsze pracuje z wentylacją, oznacza to 3 ampery mniej na rok, to niewielki zysk,
wszystko po to, żeby powiedzieć Wam, że nasz dostawca prądu nas okrada.
W dużych gałęziach przemysłu pobierają opłaty za energię bierną. Pamiętam, że sprawiliśmy, że przewzbudzone silniki synchroniczne pracowały na biegu jałowym, aby skompensować moc bierną...
Tutaj niewiele osób się tym zajmuje, nasze zużycie jest dość
ważne w długie zimowe miesiące zużywam 3500 kW miesięcznie, a przez rok 26250 kW i to jest uważane za doskonałe, ponieważ ogrzewam i klimatyzuję geotermalną pompą ciepła. Kondensatory nie mają dużego wpływu na to zużycie, to bardziej z doświadczenia, ale raz zainstalowany, jest tam na całe życie.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 05/10/05, 06:42

cześć André
to gra na zasadzie bo (phy), jest zabroniona
Zwykle za pomocą licznika trójfazowego można wyświetlić 0 kWh, niezależnie od zużycia energii elektrycznej.
EDF ma środki, aby to obliczyć, przyjechać i przeprowadzić kontrolę.

w silnikach trójfazowych rejestrowany jest kąt phy (obowiązkowy), który określa zużycie paliwa przez silnik.

manu
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/10/05, 10:05

niedobrze, andre!!
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 05/10/05, 10:14

Bonjour à tous
Dla mnie zużycie bierne nie jest liczone we Francji dla osób fizycznych, jest tylko jeden licznik aktywny. I nie rozumiem, dlaczego miałoby być zabronione rekompensowanie mieszkań, bo jest to raczej bardzo korzystne dla sieci i produkcji, a tak naprawdę niekorzystne dla konsumenta, którego licznik będzie widział coraz więcej mocy czynnej. już pracuję nad wyeliminowaniem wszystkich oszustów (bez liczenia), więc nie widzę, aby czytniki liczników (którzy nie są już agentami EDF) dokonywali jakichkolwiek pomiarów...
Dla przemysłowców dostępne są liczniki aktywne i reaktywne, które mają na celu nakłonienie ich do zainstalowania kondensatorów kompensacyjnych. Następnie w sieci instalowaliśmy akumulatory mieszkaniowe SN (średniego napięcia ex 20 KV), a na najwyższym napięciu były też np. kompensatory synchroniczne (silniki pobierające lub dostarczające odczynnik), mieszkania, reaktory nocne ze względu na wysokie napięcie kable pod napięciem jałowym, które tworzą mieszkanie, i nadal istnieją grupy produkcyjne, ale oczywiście prowadzenie grupy centralnej w ramach rekompensaty jest drogie...
Michel
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/10/05, 16:12

Witam,
Plasmanu, czy we Francji wszystko jest zakazane? U mnie w domu podłączam co chcę, na zewnątrz jest licznik, z którym Hydroquebec się dogaduje, jak im nie pasuje to nie muszą go wymieniać, tam kończy im się zasilanie,
potem wszystko będzie moje, ciężko będzie mi spotkać poganina, który przyjdzie do mojego domu,
Nie zrozumiałeś znaczenia tego, co ci powiedziałem, Hydroquebec (dla ciebie EDF) się przechwala, powiedziano nam, że wystawia nam rachunki tylko za prąd czynny, tak jak domy mieszkalne mają tylko jeden metr i że nieprawdą jest twierdzenie, że ten licznik mierzy tylko czyste kilowaty, dowód, że podłączysz kondensator tylko to powoduje obrót licznika, w tym miejscu się nie zgodzę, nie muszę płacić za odczynnik.
Powiedzą ci, że tak, ale ładuje liny. To prawda, i tak muszą położyć tylko duże przewody. To ma tę zaletę, że zimą lód jest trudniejszy do przyklejenia!
Dla Michela mamy jeden licznik, w zupełności wystarczy, odczytuje się go maszyną do kodów kreskowych lub przewodem telefonicznym.

Korekta współczynnika mocy w domu jest całkowicie legalna, jest nawet pożądana w przypadku dystrybucji sieciowej.
Dotyczy to szczególnie starych silników o słabym cos, jeśli rozumujemy w ten sam sposób, silniki, które mają kondensator (kondensator), którego rolą jest jedynie poprawa cos i zużycia biernego, muszą być bronione w swoim domu?
Czasami niepokoi mnie widok tak dużej liczby rzeczy zabronionych w Twoim domu. Trudno mi uwierzyć, że w prywatnym domu nie można regulować współczynnika mocy. Jest to jedynie korzyść dla EDF (mniej w przypadku fakturowania). ) Myślę, że prościej byłoby Ci opisać to, co jest dozwolone w układzie zbiorowym pracy, byłoby może krótsze.... to wywoła uśmiech na twarzy ZAC-a.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/10/05, 16:29

powitanie
Tak, André, to naprawdę mnie rozśmiesza :D .Ale z drugiej strony wkurza mnie to, że mieszkam z owcami. :(
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 94